Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Katowice: Planują budowę linii tramwajowej wzdłuż DTŚ

pj, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Kilka lat temu pomysł budowy linii tramwajowej wzdłuż al. Roździeńskiego w Katowicach był nierealny. Specjaliści uważają jednak, że wkrótce będzie to konieczność.
Linia pojawi się w planach, które przygotowuje właśnie na zlecenie magistratu Biuro Rozwoju Regionu. Tramwaje miałyby kursować po północnej stronie alei, wzdłuż terenów nieczynnej już kopalni Katowice. - Ten teren jest dziś zniechęcająco niedostępny, stąd pomysł budowy tu linii tramwajowej - mówi Iwona Batkowska z BRR.

Dobry dojazd do tego miejsca będzie konieczny w ciągu najbliższych lat z kilku powodów: budowy nowego gmachu Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego i nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W dodatku w okolicy prywatna firma chce zbudować osiedle mieszkaniowe.

- Problemem przy projektowaniu linii jest ominięcie Spodka. Będziemy myśleć, jak to zrobić. Projekt całego studium zagospodarowania miasta powinien być gotowy w marcu - dodaje Batkowska.

Waldemar Bojarun, rzecznik magistratu, przyznaje, że pomysł budowy torów wzdłuż DTŚ nie jest zły. - Będziemy mogli sięgnąć po unijne dotacje na rozwój sieci tramwajowej - mówi. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy koncepcja specjalistów miałaby stać się faktem.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona