Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Koszalin: Autobusy pod lupą

mas, Głos Koszaliński,

dodane przez djdark

Od wtorku aż do 10 grudnia w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie będą prowadzone badania marketingowe. Obejmą one wszystkie kursy na poszczególnych liniach w dni powszednie, soboty i niedziele.
Co będzie sprawdzane? Liczba wsiadających i wysiadających na każdym przystanku oraz liczba pasażerów jadących autobusami MZK. Rejestrowane będą również czasy przejazdów między przystankami. Kontrolerzy sprawdzą też, kto jeździ autobusami. Chodzi m.in. o uzyskanie informacji na temat rodzajów biletów (normalne, ulgowe, okresowe), z których korzystają pasażerowie, a także zwolnień z opłat.

W tym czasie w autobusach pojawią się pracownicy firmy marketingowej. Ich praca nie będzie polegała jednak na sprawdzaniu biletów, nie będą mieli więc prawa nakładać jakichkolwiek kar na pasażerów np. za jazdę bez ważnego biletu.

Badania będą prowadzone pod nadzorem prof. Olgierda Wyszomirskiego, który jest przedstawiany jako autorytet w dziedzinie transportu publicznego. Weźmie w nich udział Politechnika Koszalińska, Katedra Ekonomii Transportu Politechniki Gdańskiej oraz przedstawiciele Zarządu Komunikacji w Gdyni.

- Pasażerów prosimy o wyrozumiałość i aktywny udział w badaniu - mówi Jerzy Banasiak, rzecznik MZK. - Wyniki będą pomocne przy opracowaniu nowej sieci linii autobusowych.

źródło: Głos Koszaliński

możliwość komentowania została wyłączona