Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Lublin: MPK: negocjacje w sprawie podwyżek trwają

Marcin Bielesz, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Do późnego wieczora trwały środowe rozmowy między prezesem MPK Krzysztofem Mikułą, a przedstawicielami związków zawodowych.
- Rozmowy toczyły się w atmosferze zrozumienia wzajemnych argumentów oraz woli osiągnięcia konsensusu. Spotkanie wykazało, iż nie ma rozbieżności stron co do potrzeby wzrostu wynagrodzeń w 2008 roku - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez związki zawodowe i prezesa MPK Krzysztofa Mikułę. Wczorajsze negocjacje trwały ponad sześć godzin. Będą toczyć się dalej w przyszłym tygodniu.

- Prezes przeznaczył pewną sumę pieniędzy na podwyżki. Wiem to z wiarygodnego źródła - twierdził przed spotkaniem Krzysztof Dąbrowski, szef zakładowej "Solidarności", ale Stanisław Wojnarowicz, rzecznik prasowy MPK nie chciał mówić o propozycjach prezesa Mikuły przed początkiem rozmów.

Związkowcy określają zarobki kierowców i mechaników jako dramatyczne, średnia pensja kierowcy w lubelskim MPK wynosi 2 tys. zł brutto. Chcą 500 zł brutto podwyżki.

Sytuacja w spółce coraz bardziej niepokoi miejskich radnych. - Kierowcy zarabiają tak mało, że muszą dostać podwyżki - uważa Piotr Kowalczyk, szef klubu radnych PiS. - Przecież nikt nie chce, żeby powtórzyła się sytuacja z Kielc - mówi radny PiS przypominając sierpniowy strajk kieleckiego przewoźnika, który sparaliżował miasto.

Kowalczyk uważa, że nawet porozumienie w MPK nie zlikwiduje zamieszania, jakie panuje w przedsiębiorstwie. Przypomina kłopoty techniczne MPK z początku roku, gdy mnóstwo ludzi spóźniło się do pracy, bo unieruchomione mrozem autobusy zostały w zajezdniach. - Porozmawiamy o sytuacji MPK z prezydentem jeszcze w tym tygodniu lub na początku przyszłego - zapowiada.

Radny Michał Widomski (PO) uważa, że sytuację mogłaby poprawić zmiana zarządu. - Na bardziej kompetentny - mówi.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona