Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kraków: Tablice i głośniki dla niepełnosprawnych

pil, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Wszystkie tramwaje i autobusy wyposażone w system tablic i głośników, informujący o tym, jaki będzie następny przystanek, tablice świetlne na przystankach i podjazdy dla wózków inwalidzkich - to cel, jaki rada miasta postawiła prezydentowi.
Opisywany już przez "Gazetę" projekt dostosowywania systemu komunikacji miejskiej do obsługi osób niepełnosprawnych został przyjęty przez radę miasta. Opracował go Paweł Sularz z Platformy Obywatelskiej. Dzięki wyposażeniu wszystkich pojazdów w system GPS jadący nimi niewidomi i niesłyszący dowiedzą się, jaki jest następny przystanek, a oczekujący na przystanku dowiedzą się, jaki pojazd nadjeżdża.

- To się przyda każdemu, bo taki system może podawać też informacje o opóźnieniach tramwaju czy autobusu - mówi Sularz. - To nie mrzonka, bo wzdłuż linii szybkiego tramwaju staną elektroniczne tablice informacyjne. Chcemy w ciągu kilku lat rozszerzyć to rozwiązanie na wszystkie pojazdy i większość przystanków.

Projekt przewiduje też uporządkowanie kluczowych przystanków pod kątem osób poruszających się na wózkach. Pieniądze na realizację programu radni chcą zdobyć z funduszy unijnych.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona