Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

ZDiTM ze statuetką za kary dla gapowiczów

Magda Nieniewska, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie wpisał do Krajowego Rejestru Dłużników aż 2000 osób, pasażerów jeżdżących na gapę i niepłacących kar.
Za tych wpisanych w rejestr dłużników dostał, jedną z jedenastu w Polsce, statuetkę "Skrzydła Krajowego Rejestru".

Wpis do rejestru to wiele kłopotów. Nie można wziąć kredytu, a czasem są problemy przy znalezieniu pracy. To jednak nie powstrzymało urzędników. - 5 procent szczecińskich pasażerów jeździ na gapę i trzeba z tym walczyć - mówi Andrzej Kuc z ZDiTM-u. - Zdecydowanie wzrosła ściągalność, notujemy mniejszą ilość osób jeżdżących bez biletu.

Jest jeden warunek, aby wpisać pasażera do rejestru - musi on mieć minimum 200 złotych kary. Za jazdę bez biletu otrzyma 110 zł, dlatego jak tłumaczy Andrzej Kuc, sprawy oddawaliśmy do sądu. Wraz z jego kosztami dłużnik otrzymywał wymaganą kwotę. To jednak wkrótce się zmieni, a do zmian przyczynili się szczecińscy radni. - Na ostatniej sesji rady miasta podniesiono opłatę podstawową do 250 złotych. Dłużnik będzie spełniał wymogi formalne, żeby być dopisanym do rejestru, bez kierowania sprawy do sądu - tłumaczy Kuc.

W ciągu miesiąca ujawnianych jest w Szczecinie 5 tysięcy gapowiczów.

źródło: Polskie Radio Szczecin

brak komentarzy