Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Warszawa postawi na ekologiczne autobusy?

śmik, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Na gaz, biopaliwa, a może hybrydowe? Szefowie Miejskich Zakładów Autobusowych zastanawiają się, jakie kupić pojazdy, które nie zatruwałyby zbytnio środowiska.
Ekologiczne autobusy stanęły wczoraj na pl. Bankowym. Przyjechał m.in. przegubowy MAN z Gdyni, który zamiast ropy spala nieco mniej zatruwający powietrze gaz ziemny. Obok w ratuszu spotkali się na zaproszenie Miejskich Zakładów Autobusowych specjaliści od komunikacji z kilku krajów i dyskutowali o paliwach alternatywnych. Miejski przewoźnik już od kilku lat myśli o kupieniu autobusów na gaz ziemny. Na razie skończyło się tylko na planach.

Szef MZA Mieczysław Magierski zastanawia się teraz nad innymi rozwiązaniami. Planuje, że we wrześniu zacznie testy autobusów na biopaliwa. Rozpatrywany jest także zakup autobusów hybrydowych. Jeżdżą one wprawdzie na ropę, ale zainstalowane mają także silniki elektryczne i akumulatory, które są ładowane przez silnik spalinowy. Taki autobus spala znacznie mniej ropy, a w momencie używania silnika elektrycznego jedzie cicho i nie emituje spalin.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona