Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

We wtorek od piątej mają blokować ul. Reduty Ordona

Mariusz Rabenda, Gazeta Wyborcza,

dodane przez end

Wraca sprawa autobusów kursujących na Pogodnie. Zniecierpliwieni mieszkańcy ul. Reduty Ordona zapowiedzieli na wtorek blokadę.
Mieszkańcy ulicy, po której kursują (w jednym kierunku) autobusy linii 60 i 75, zapowiedzieli protest już pod koniec kwietnia. W piśmie wysłanym do Urzędu Miejskiego napisali, że zablokowane mogą być ul. Reduty Ordona i Łukasińskiego. Początek protestu o godz. 17. Nie wiadomo, jak długo potrwa.

- Jeśli ulice będą zablokowane, to autobusy puścimy przez ul. Grota Roweckiego lub Taczaka - mówi Andrzej Grabiec, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Pierwszy raz 60 mieszkańców Pogodna przez pół godziny blokowało ul. Reduty Ordona w kwietniu ub.r. Zmian w rozkładzie jazdy tamten protest nie spowodował.

We wrześniu 2006 r. część mieszkańców ul. Reduty Ordona zaczęła słać petycje do ZDiTM i prezydenta miasta. Żądali przeniesienia autobusów z ich ulicy na ul. Grota Roweckiego lub Taczaka. Gdy część linii przeniesiono na ul. Grota Roweckiego, oburzyli się jej mieszkańcy, twierdząc, że konstrukcja jezdni nie wytrzyma obciążeń ciężkimi wozami. Jednocześnie część mieszkańców os. Horeszków zażądała, by autobus jeździł bliżej ich osiedla - czyli najlepiej ul. Taczaka.

By pogodzić wszystkie komitety protestacyjne, miasto zdecydowało się na podzielenie linii autobusowych na dwie trasy. 60 i 75 - jeżdżą przez ul. Reduty Ordona, a 53 przez ul. Grota Roweckiego.

Z tego rozwiązania nie są zadowoleni przedstawiciele komitetów protestacyjnych z obu ulic.

Mieszkańcy, którzy w środę chcą protestować, są za przeniesieniem autobusów na ul. Taczaka: - Skoro mieszkańcy ul. Reduty Ordona i Grota Roweckiego nie chcą autobusów na swoich ulicach, a ci z Krzekowa [os. Horeszków - red.] chcą, to czemu miasto nie zmieni tras autobusów, tak jak tego oczekują mieszkańcy? - piszą w liście do redakcji. - Pismo, które dostaliśmy, to jedna strona sporu, ale do ZDiTM też przychodzą listy od mieszkańców ul. Reduty Ordona, którzy są przeciwni przenoszeniu autobusów, bo teraz mają blisko na przystanek, a po zmianach mieliby bardzo daleko - mówi Sebastian Wypych z biura prasowego Urzędu Miasta.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona