Szczecin artykuł

info Tramwaje Szczecińskie: nowe auto we flocie

Wiadomości Szczecin, 5.11.2019

dodane 5.11.2019, godz. 10:58 przez zdjęcie profilowe użytkownika MQ MQ

Flotę spółki Tramwaje Szczecińskie zasilił nowy, piąty już, samochód spawalniczy. Będzie on wykorzystywany przez brygady pogotowia torowego.

Koszt dostarczonego przez „VOLVO POLSKA” Sp. z o.o., w zeszłym tygodniu pojazdu to 439.900,00 netto.

- Brygady torowe, które będą miały do dyspozycji nowe auto, zajmują się utrzymaniem bieżącym zwrotnic, wszelkimi pracami spawalniczymi wykonywanymi na infrastrukturze torowej oraz pracami interwencyjnymi polegającymi na usuwaniu awarii zgłaszanych przez Centralę Ruchu, obchodowych i motorniczych - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. - Pracują 24/h na dobę, każdego dnia czuwając nad stanem technicznym szczecińskich torowisk i natychmiastowo reagują na każdą usterkę. Przypominamy, że w naszym mieście jest około 120 km torowisk.

Spółka dysponuje w tej chwili ponad 30 pojazdami, które wykorzystywane są przez pracowników wydziału Infrastruktury torowo-sieciowej. Są to pojazdy wieżowe (utrzymanie sieci), spawalnicze, brygad torowych, pojazdy dźwigowe, a także do zadań związanych z utrzymaniem czystości, transportu materiału i dozoru prac.

źródło: Wiadomości Szczecin

brak komentarzy