Forum

Niebezpieczna Arkońska

Kierowcy i pasażerowie poczekają jeszcze na remont ulic Arkońskiej i Niemierzyńskiej w Szczecinie. Obecny ich stan niszczy auta, a tramwaje mogą w każdej chwili stanąć.

wysłane przez leks 17

Wreszcie coś się zaczyna wokół tego dziać, bo jeżdzenie tymi ulicami jest bardzo niebezpiecznie szczególnie dla tramwajów, bo ryzyko wykolejenia się jest ogromne. Ostatnio widze, że MZK troche poprawia tory na Bohaterów Warszawy, ale jakość tych robót nie jest najlepsza i jak na razie za dużo tam nie zrobiono. Wracając do Niemierzyńskiej/ Arkońskiej zawsze można zamknąć ruch tramwajowy, bo niby duże ilości ludzi tam nie jeżdzą z tym, że trzeba będzie wyznaczyć trase autobusu zastępczego tamtymi ulicami, a autobus bardzo się tam zniszczy... i tak dziwie się SPAK'owi, że zgodził się obsługiwać linie 80 taborem niskopodłogowym - ja bym wypuścił tam tylko M11, od święta 120M...

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/

wysłane przez Mareczek 5

lex napisał(a):

> Wracając do Niemierzyńskiej/ Arkońskiej zawsze można zamknąć > ruch tramwajowy, bo niby duże ilości ludzi tam nie jeżdzą

Nie wcale, tylko od poniedziałku do soboty zawsze tłumek ludzi wsiada i wysiada obok szpitala...

> i tak > dziwie się SPAK'owi, że zgodził się obsługiwać linie 80 > taborem niskopodłogowym

To oni musieli sie zgadzac? ;-)

--- Nie parkuj jak Łoś! -> http://www.nieparkuj.pl

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez t105n  49

lex napisał(a):

> Wracając do Niemierzyńskiej/ Arkońskiej zawsze można zamknąć > ruch tramwajowy, bo niby duże ilości ludzi tam nie jeżdzą

Na odcinku Szpital - Las Arkoński masz rację. Ale wcześniej to jest spora frekwencja, bo niby po co dokładano półkursy z Potulickiej?

> z tym, że trzeba będzie wyznaczyć trase autobusu zastępczego > tamtymi ulicami, a autobus bardzo się tam zniszczy...

Jeśli ulica będzie porządnie remontowana, to objazd i tak będzie innymi ulicami.

wysłane przez mmm

t105n napisał(a):

> Na odcinku Szpital - Las Arkoński masz rację. Ale wcześniej to > jest spora frekwencja, bo niby po co dokładano półkursy z > Potulickiej?

A ja jeszcze dodam, że mino tragicznego torowiska muszą tam jeżdzić składy, co jeszcze kilka lat temu było niespotykane.

wysłane przez Bartek (gość)

Jak ja kocham jak ktos pisze od rzeczy... Tam gdzie mieszkaja inni to tramwaje jezdza puste, a busy sa niepotrzebne, a tam gdzie mieszkam ja i 5 innych osob korzystajacych z przystanku to chcialym 12 linii w tym 3 tramwajowe, pospiechy jezdzace 24h i stacje planownego metra w przyszlosci ;)

Poza tym to nie przesadzajmy z tym tragicznym stanem Arkonskiej i Niemierzynskiej, jakos nie mam tam problemu jezdzac samochodem. Na Arkonskiej problemem jest jakosc bruku na odcinku Arkonska Szpital - Tatrzanska i nieodpowiednio ulozone podklady, z kolei na Zajezdnia Niemierzyn - Krasinskiego zly stan miedzytorza (bardzo zly wrecz), ale na samym pasie jest przeciez asfalt, wiec nie rozumiem tych narzekan. Owszem, ulica wymaga remontu, ale nie robmy paniki ze ulica sie sypie, bo mimo ze tam mieszkam to uwazam ze Potulicka powinna pojsc do remontu w pierwszej kolejnosci, bo tam po prostu nie da sie autem przejechac.

p. bartek

wysłane przez Bodek

Bartek napisał(a):

> > Poza tym to nie przesadzajmy z tym tragicznym stanem Arkonskiej > i Niemierzynskiej, jakos nie mam tam problemu jezdzac > samochodem. Na Arkonskiej problemem jest jakosc bruku na > odcinku Arkonska Szpital - Tatrzanska i nieodpowiednio ulozone > podklady, z kolei na Zajezdnia Niemierzyn - Krasinskiego zly > stan miedzytorza (bardzo zly wrecz), ale na samym pasie jest > przeciez asfalt, wiec nie rozumiem tych narzekan. Owszem, ulica > wymaga remontu, ale nie robmy paniki ze ulica sie sypie, bo > mimo ze tam mieszkam to uwazam ze Potulicka powinna pojsc do > remontu w pierwszej kolejnosci, bo tam po prostu nie da sie > autem przejechac. >

Z góry uprzedzam, że nie mieszkam przy żadnej z wymienionych ulic ;)

Uważam jednak, że ciąg Arkońska / Niemierzyńska jest w znacznie gorszym stanie, niż cała Potulicka, choć bez wątpienia i jej by się porządny remont przydał. A tak na marginesie dyskusji, najgorsze torowiska są obecnie chyba w Al. Piastów od Jagiellońskiej do Narutowicza oraz w Bohaterów Warszawy (cała). To co tam jest woła o pomstę do nieba - tam aż szkoda wpuszczać jakikolwiek tabor. Aż się dziwię, że w XXI wieku jeszcze są tak źle utrzymane (a w zasadzie w ogóle nie są) torowiska tramwajowe. A jako wieloletni pracownik PKP PLK mogę nieskromnie powiedzieć, że coś o utrzymaniu torów wiem :)

BJ

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Bartek napisał(a):

> Jak ja kocham jak ktos pisze od rzeczy... Tam gdzie mieszkaja

Możesz napisać i Ty :>

> inni to tramwaje jezdza puste, a busy sa niepotrzebne, a tam > gdzie mieszkam ja i 5 innych osob korzystajacych z przystanku > to chcialym 12 linii w tym 3 tramwajowe, pospiechy jezdzace 24h > i stacje planownego metra w przyszlosci ;)

Ta linia, którą mam w zupełności mi wystarcza (dla wyjaśnienia - 60min między szczytem i święta szczyt 20/40min)

> Poza tym to nie przesadzajmy z tym tragicznym stanem Arkonskiej > i Niemierzynskiej, jakos nie mam tam problemu jezdzac > samochodem. Na Arkonskiej problemem jest jakosc bruku na

Jak jeździsz Wranglerem, albo fiatem 125p (czy jemu podobnym szrotem) to nie masz.

> odcinku Arkonska Szpital - Tatrzanska i nieodpowiednio ulozone > podklady,

Gdzie Ty tam podkłady widzisz bo ja nie bardzo wiem :>

> z kolei na Zajezdnia Niemierzyn - Krasinskiego zly > stan miedzytorza (bardzo zly wrecz), ale na samym pasie jest

W sumie to dla tramwaju jest obojętne czy pomiędzy szynami jest beton leży tłuczeń, czy rosną chwasty.

> przeciez asfalt, wiec nie rozumiem tych narzekan. Owszem, ulica > wymaga remontu, ale nie robmy paniki ze ulica sie sypie, bo

Nie mam przyjemności w jeździe 3/80.

> mimo ze tam mieszkam to uwazam ze Potulicka powinna pojsc do

Obie się do tego nadają

> remontu w pierwszej kolejnosci, bo tam po prostu nie da sie > autem przejechac.

Nie jedź :P

--- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez Bartek (gość)

> Jak jeździsz Wranglerem, albo fiatem 125p (czy jemu podobnym > szrotem) to nie masz.

Glupoty piszesz... Mam rozumiec ze widzisz roznice w jezdzie po Arkonskiej miedzy 105Ng/s, 105N2k, a 105Na lub podobnym szrotem?

> > odcinku Arkonska Szpital - Tatrzanska i nieodpowiednio ulozone > > podklady, > > Gdzie Ty tam podkłady widzisz bo ja nie bardzo wiem :>

O plyty mi chodzilo - moj blad.

> > z kolei na Zajezdnia Niemierzyn - Krasinskiego zly > > stan miedzytorza (bardzo zly wrecz), ale na samym pasie jest > > W sumie to dla tramwaju jest obojętne czy pomiędzy szynami jest > beton leży tłuczeń, czy rosną chwasty.

Artykul bodajze byl o samochodach o ile dobrze pamietam i o problemach kierowcow a nie motorniczych. Skoro nie zrozumiales napisze jeszcze raz: Dla prowadzacych samochody najgorszym odcinkiem jest Arkonska miedzy szpitalem a Tatrzanska, gdzie sa nierowno ulozone plyty, i na Niemierzynskiej, gdzie miedzy torami jest krzywy bruk.

> > przeciez asfalt, wiec nie rozumiem tych narzekan. Owszem, ulica > > wymaga remontu, ale nie robmy paniki ze ulica sie sypie, bo > > Nie mam przyjemności w jeździe 3/80.

Nie jezdzij ;)

> > mimo ze tam mieszkam to uwazam ze Potulicka powinna pojsc do > > Obie się do tego nadają

Ale obu nie zrobia!

p. bartek

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Bartek napisał(a):

> Glupoty piszesz... Mam rozumiec ze widzisz roznice w jezdzie po > Arkonskiej miedzy 105Ng/s, 105N2k, a 105Na lub podobnym szrotem?

Z Twojego posta wywnoskowałem, że wozisz się samochodem. Natomiast owszem jest różnica w tramwajach w zależności, którym się jedzie - 102 vs 105 czy nawet 105 vs modernizacja/bulwa.

> Artykul bodajze byl o samochodach o ile dobrze pamietam i o

i o tym i o tym.

> Nie jezdzij ;)

i tak też się dzieje. Ile sie da tyle sie 3 nie jedzie - jade B + 80 szczescie, że rzadko odwiedzam tamte rejony. > Ale obu nie zrobia!

Jak dla mnie mogą nawet żadnej nie zrobić MZK uwali trójkę to też nie będę płakał, zamkną 1 4 9 szczerze mowiąc też mnie to nie ruszy. Jak sie po torach nie da jeździć to tory albo sie wymienia, albo sie po nich nie jeździ.

--- Volvo ponad reszte busów :)