Forum

Coraz gorzej na Arkońskiej

O tym, że po ul. Arkońskiej mogą przestać kursować tramwaje, pisaliśmy już wielokrotnie. Tak samo często jak o pilnej potrzebie remontu tej ulicy. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy szczecinianie mogą liczyć na renowację tej trasy. Ale groźba wstrzymania ruchu tramwajowego staje się coraz bardziej realna.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Mam pytanie. Kiedy był robiony ostatni remont torów na tych ulicach?

wysłane przez mmm

ABC napisał(a):

> Mam pytanie. Kiedy był robiony ostatni remont torów na tych > ulicach?

10 lat temu odbyła sie "reanimacja" po podobnej sytuacja do jakiej teraz zamierzamy.

wysłane przez leks 17

Ja na miejscu MZK przestałbym sie bawić w takie straszenie. Po prostu - tory się nie nadają więc do poki sytuacji miasto nie naprawi tramwajów tam nie będzie. Nie ma sensu podawać odległych przy tym bardzo optymistycznych terminów. Te tory przecież już zagrażają bezpieczenstwu pasazerow. Mało tego - jeśli miały by tam jeździć autobusy zastępcze podobnie powinni się zachować przewoźnicy autobusowi - droga dziurawa więc autobusy nie ch tam nie niszczeją! Jeśli nie będziemy działać konkretnie to ten remont jeszcze bardziej oddali się w czasie... Mało tego - taki sam - wręcz identyczny problem stanowią ulice: Piastów, Bohaterów Warszawy, Potulicka, okolice Stoczni Szczecinskiej, Żołnierska czy nawet sam dojazd na WNT - ostatnio spacerując tam zauważyłem aż dwa pęknięte tory - dobrze, że tramwaje tak rzadko tam jeżdzą... :/!!! i wiele, wiele innych - chociażby króciutke odcinki na Wojska Polskiego czy krzyżówki takie jakie są na Bramie Portowej. Zreszta co ja bede pisał i tak wszyscy wiemy - sytuacja MZK jest tak katastrofalna, że jeśli tak będziemy o ten zakład dbać to za 20 lat z komunikacją tramwajową się pożegnamy już na pewno.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...
lex napisał(a):

> Ja na miejscu MZK przestałbym sie bawić w takie straszenie. > Po prostu - tory się nie nadają więc do poki sytuacji > miasto nie naprawi tramwajów tam nie będzie.

I skończyło by sie tym, że tramwaje na zawsze znikły by z Arkońskiej :(

> Nie ma sensu > podawać odległych przy tym bardzo optymistycznych > terminów. Te tory przecież już zagrażają bezpieczenstwu > pasazerow.

Nie ma co podawać terminów, te tory trzeba wyremontować i już. Miasto powinno dać na to fundusze, przeciez komunikacja jest dla ludzi.

> Mało tego - jeśli miały by tam jeździć > autobusy zastępcze podobnie powinni się zachować > przewoźnicy autobusowi - droga dziurawa więc autobusy nie > ch tam nie niszczeją!

I najlepiej mieszkańców tamtych okolic pozbawić komunikacji?

> Jeśli nie będziemy działać > konkretnie to ten remont jeszcze bardziej oddali się w > czasie...

Trzeba działać z rozwaga i dyplomatycznie. Zbyt konkretnymi działaniami można też zaszkodzić.

wysłane przez leks 17

enka167 napisał(a):

> I skończyło by sie tym, że tramwaje na zawsze znikły by z > Arkońskiej :(

Nie to byłoby moim celem. Chodzi o to, że w przypadku opisanych działań mieszkańcy poczuliby się bardzo niezadowoleni z decyzji i zaczęli protestować. Może wtedy do miasta doszłoby, że ta inwestycja musi być wykonana bezzwłocznie i nie może być ciągle przekładana na później.

> Nie ma co podawać terminów, te tory trzeba wyremontować i > już. Miasto powinno dać na to fundusze, przeciez komunikacja > jest dla ludzi.

No nie wiem czy to nie żadnego sensu lecz wiecznie tam jeździć nie da rady, zamiast gadać i straszyć trzeba zacząć jakieś bardziej odważne i zdecydowane działania. Przez ostatnie lata nietylko miasto ale również MZK jakoś niezabardzo zależało na poprawie wizerunku.

> I najlepiej mieszkańców tamtych okolic pozbawić komunikacji?

Nie mam tego na celu. Ważne jest również to, że na Arkońskiej znajduje sie rowniez szpital lecz tak jak mowie w tym miescie bez krzyku to się chyba nic nie wskura.

> Trzeba działać z rozwaga i dyplomatycznie. Zbyt konkretnymi > działaniami można też zaszkodzić.

Co racja to racja - może i moje rozwiązania byłyby zbyt drastyczne i surowe, ale myśle, że bardziej skuteczne i komuś by się wkoncu cos uswiadomiło - pod pojęciem komuś mam na myśli pewną grupe osób.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...
lex napisał(a):

> Nie to byłoby moim celem. Chodzi o to, że w przypadku opisanych > działań mieszkańcy poczuliby się bardzo niezadowoleni z > decyzji i zaczęli protestować. Może wtedy do miasta doszłoby, > że ta inwestycja musi być wykonana bezzwłocznie i nie może > być ciągle przekładana na później.

Może i cos by zrobili, ale bardzo prawdopodobne, że tramwaje juz by tam nie wróciły. Remont torowiska od podstaw nie jest tani, a każdy wie, że komunikacja autobusowa jest tańsza. Więc skończyłoby się tym, że wyremontowaliby ulicę i puścili autobusy :(

> No nie wiem czy to nie żadnego sensu lecz wiecznie tam jeździć > nie da rady, zamiast gadać i straszyć trzeba zacząć jakieś > bardziej odważne i zdecydowane działania. Przez ostatnie lata > nietylko miasto ale również MZK jakoś niezabardzo zależało > na poprawie wizerunku.

Ja nie mówię, że to nie ma żadnego sensu tylko, że to trzeba robić z rozmysłem i dyplomatycznie.

> Nie mam tego na celu. Ważne jest również to, że na > Arkońskiej znajduje sie rowniez szpital lecz tak jak mowie w tym > miescie bez krzyku to się chyba nic nie wskura.

Wiem, że nie miałeś tego na celu, ale niestety pewnie tak by się to skończyło.

> Co racja to racja - może i moje rozwiązania byłyby zbyt > drastyczne i surowe, ale myśle, że bardziej skuteczne i komuś > by się wkoncu cos uswiadomiło - pod pojęciem komuś mam na > myśli pewną grupe osób.

Tylko czy oni by to tak zrozumieli jak Ty tego chcesz?

wysłane przez Ralf

enka167 napisał(a):

> lex napisał(a):

> > Mało tego - jeśli miały by tam jeździć > > autobusy zastępcze podobnie powinni się zachować > > przewoźnicy autobusowi - droga dziurawa więc autobusy nie > > ch tam nie niszczeją! > > I najlepiej mieszkańców tamtych okolic pozbawić komunikacji?

Ja akurat się z lexem zgodzę co do tych autobusów bo tam rzeczywiście lepiej nie jeździć chociaż gdyby SPAK miał to zrobić to 80 już dawno nie powinna jeździć. A jeśli już tak mówić co kto powinnien zrobić to spójrzmy prawdzie w oczy ale większość ulic w mieście wymaga remontu spójrzmy chociażby an trasę 60 - Wernyhory, Uni Lubelskiej, Słowackiego tutaj też jeździ się tragicznie i na większości z liń czy to tramwajowych czy autobusowych sytuacja wygląda podobnie. Ale gdyby wszystko to miano zacząć remontować (pomijam brak pieniędzy) to miasto zostałoby sparaliżowane na kilka lat. A swoją drogą regaty za rok...

wysłane przez yoss83

enka167 napisał(a):

> Nie ma co podawać terminów, te tory trzeba wyremontować i > już. Miasto powinno dać na to fundusze, przeciez komunikacja > jest dla ludzi

W budżecie na przyszły rok na te ulice przeznaczono 2,5mln PLN. Miejmy nadzieję, że ta przebudowa uwzględnia w jakimś zakresie torowisko...

wysłane przez Ralf

yoss83 napisał(a):

Miejmy nadzieję, że ta przebudowa uwzględnia w jakimś zakresie torowisko...

Raczej obejmie z tego powodu, że jeżeli już robią drogę to zazwyczaj i torowisko które jest na niej. Chociaż to Szczecin więc może coś wykombinują i włożą stare tory :P Szkoda tylko, że w przyszłorocznym budżecie.

wysłane przez konjo  4

Ralf napisał(a):

> Miejmy nadzieję, że ta przebudowa uwzględnia w jakimś > zakresie torowisko...

A gdzie wcięło znaki cytowania: > ?

So never mind the darkness.

wysłane przez leks 17

yoss83 napisał(a):

> W budżecie na przyszły rok na te ulice przeznaczono 2,5mln PLN. > Miejmy nadzieję, że ta przebudowa uwzględnia w jakimś > zakresie torowisko...

W przyszłym roku to chyba jeszcze sprzęt do budowy tam nie wjedzie. Najpierw trzeba ogłosić przetarg, wykonać projekty, poprawki itd. z tego co mi wiadomo - ta kwestia już chyba była poruszana.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez mmm

lex napisał(a):

> W przyszłym roku to chyba jeszcze sprzęt do budowy tam nie > wjedzie.

Oczywiście ta kwota jest przeznaczona na opracowanie dokumetacji projektowej tylko i wyłącznie.

wysłane przez Pawel

> W budżecie na przyszły rok na te ulice przeznaczono 2,5mln PLN. > Miejmy nadzieję, że ta przebudowa uwzględnia w jakimś > zakresie torowisko...

muszę cię rozczarować... 2,5mln to będzie kosztować sam projekt przebudowy

wysłane przez yoss83

Pawel napisał(a):

> muszę cię rozczarować... 2,5mln to będzie kosztować sam > projekt przebudowy

Tym lepiej, to oznacza, że na sam remont będzie więcej ;-)

wysłane przez Pawel

> Tym lepiej, to oznacza, że na sam remont będzie więcej ;-)

ale trzeba liczyć się z tym, że jaka kolwiek przebudowa rozpocznie się nie wcześniej niż pod koniec 2008 roku - to i tak taki optymistyczny wariant

wysłane przez mmm

yoss83 napisał(a):

> Tym lepiej, to oznacza, że na sam remont będzie więcej ;-)

Dokładnie 26,5 mln zł. Z czego ponad 20 mln ma byc pozyskanych ze srodków UE. Modernizacja ma objąc ulice: Niemierzyńską, Arkońska i Spacerową do Wojska Polskiego. Czy taka suma to mało czy duzo nie wiem, dla porówniania remont Krzyowoustego kosztował ok 16,5 mln, przebudowa Potulickiej i Narutowicza ma kosztować ok. 9 mln zł.
yoss83 napisał(a):

> W budżecie na przyszły rok na te ulice przeznaczono 2,5mln PLN. > Miejmy nadzieję, że ta przebudowa uwzględnia w jakimś > zakresie torowisko...

Tak i że nie okaże się, że te pieniądze są nagle potrzebne na coś innego.

wysłane przez yoss83

lex napisał(a):

> Wręcz identyczny problem stanowią > ulice: > Piastów, Bohaterów Warszawy, Potulicka, okolice Stoczni > Szczecinskiej, Żołnierska czy nawet sam dojazd na WNT

I jak dla mnie w pierwszej kolejności należy się remont Piastów, nawet kosztem czasowego zamknięcia Arkońskiej (np. do czasu przebudowy tej ulicy). Powód jest prosty- natężenie ruchu tramwajowego- ogromna ilość wagonów niszczy się na tej ulicy