Forum

Wierni klękają, tramwają stoją

zablokowany
zdjęcie
Wierni klękają, tramwaje stoją

wysłane przez Iwo

Niestety i ja utknąłem w zatrzymaniu, na szczęście z Pl. Kościuszki zdążyłem uciec, ale na powrocie stałem na początku Krzywoustego. Zastanawia mnie jedno, dlaczego kler nie płaci za zajęcie pasa drogowego i wstrzymanie ruchu. Powinni płacić, to może odechciało by im się blokować miasto. Czasami to już przesada.

-- Strzeż tajemnicy państwowej i służbowej ! -- Niemierzyńska - Arkońska. Stan śmierci klinicznej.
> Zastanawia mnie jedno, dlaczego kler > nie płaci za zajęcie pasa drogowego i wstrzymanie ruchu. > Powinni płacić, to może odechciało by im się blokować > miasto. Czasami to już przesada.

No właśnie, też tak uważam, ale to chyba nie w naszym kraju :/ A tak swoją drogą to dzisiaj jakieś święto jest, czy "ot tak" się zeszli?

-- - Ciekawe dlaczego na wyświetlaczu jest Stocznia Szczecińska a nie Zajezdnia Golęcin? -Bo to bis tylko bez bisa! (C) by Wojtazz & Mareczek

wysłane przez Iwo

wojtazz napisał(a):

> No właśnie, też tak uważam, ale to chyba nie w naszym kraju > :/ A tak swoją drogą to dzisiaj jakieś święto jest, czy > "ot tak" się zeszli?

Ot tak to za dużo ich było :)

"Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i patronalny odpust Sanktuarium"

-- Strzeż tajemnicy państwowej i służbowej ! -- Niemierzyńska - Arkońska. Stan śmierci klinicznej.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Iwo napisał(a):

> początku Krzywoustego. Zastanawia mnie jedno, dlaczego kler > nie płaci za zajęcie pasa drogowego i wstrzymanie ruchu.

A mnie zastanawia dlaczego wszelkiego rodzaju inne manifestacje mają nie płacić, a kościół tak?

> Powinni płacić, to może odechciało by im się blokować > miasto. Czasami to już przesada.

Jeżeli ktoś miałby płacić to wszyscy, a ponieważ nie płaci nikt za organizacje manifestacji na PUBLICZNEJ drodze to nie widzę powodów, żeby jedna instytucja miała być gorsza.

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez Iwo

MC napisał(a):

Płacić powinien każdy, kto swoją manifestacją, procesją itp. wstrzymuje ruch komunikacji miejskiej. Nie ważne czy kler czy dzieci w marszu anty nikotynowym.

-- Strzeż tajemnicy państwowej i służbowej ! -- Niemierzyńska - Arkońska. Stan śmierci klinicznej.

wysłane przez leks 17

Iwo napisał(a):

> Płacić powinien każdy, kto swoją manifestacją, procesją > itp. wstrzymuje ruch komunikacji miejskiej. Nie ważne czy kler > czy dzieci w marszu anty nikotynowym.

Oczywiście. Najbardziej denerwujące jest to, że wiecznie miasto i to nietylko Szczecin jest blokowane przez babcie - fanatyczki. Rozumiem raz na rok, ale to państwo powoli się robi kościelne. Raz na tydzień mohery gdzieś blokują ruch demonstrując publicznie swoją wiarę. Przecież można wierzyć, ale ja nie rozumiem czy konieczne jest paraliżowanie całego miasta? Nie mogą sobie isć np. na Jasne Błonia gdzie nie ma ruchu samochodów i mogą sobie się tam modlić bez blokowania ruchu? PS: Ja akurat miałem szczęście - przejechałem bez problemu.

-- PKS Gryfice na KOMIS! Dodałem na Komis już 50 cennych informacji :) !

wysłane przez Lukasy

lex napisał(a):

> Oczywiście. Najbardziej denerwujące jest to, że wiecznie miasto > i to nietylko Szczecin jest blokowane przez babcie - fanatyczki.

Wybacz, ale ja bywam na procesjach i wcale za fanatyka się nie uważam.

> Rozumiem raz na rok, ale to państwo powoli się robi kościelne.

A co ma odpust do państwa kościelnego? Nie przesadzasz?

> Raz na tydzień mohery gdzieś blokują ruch demonstrując > publicznie swoją wiarę. Przecież można wierzyć, ale ja nie > rozumiem czy konieczne jest paraliżowanie całego miasta? Nie > mogą sobie isć np. na Jasne Błonia gdzie nie ma ruchu > samochodów i mogą sobie się tam modlić bez blokowania ruchu?

Mimo, że rozumiem Twoje rozgoryczenie, to jednak przeginasz. Wrzucasz wszystkich do jednego wora i zadowolony, że wylał swoje żale.

PS. Wybierz się kiedyś na jakieś święto kościelne - np. właśnie na procesję - i zobaczysz, że ludzie młodzi też chodzą. Nieraz rodzicom się nie chce, a młodzież chodzi. Często też jest tak, że podczas procesji np. odpustowej większość babć łazi po zakupach, a później niczym heroski biegną z tymi siatami do tramwaju, potrącając wszystkich.

-- Baczność! Dozorca w wagonie!

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MarcinB

Lukasy napisał(a):

[ciach]

Oki, niech chodzą, śpiewają, modlą się, ale niech robią to na placach kościelnych, lub nawet na Jasnych Błoniach. Brakuje jeszcze tego by zrobili odpust na Moście Długim, to będzie dopiero wesoło.

-- 12-tką swą, do piekła mknę :-)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Lukasy

Mr_Reaper napisał(a):

> Oki, niech chodzą, śpiewają, modlą się, ale niech robią to > na placach kościelnych...

... zwłaszcza w ciasnym centrum, nie? Nonsens.

> ... lub nawet na Jasnych Błoniach. Brakuje jeszcze tego by > zrobili odpust na Moście Długim, to będzie dopiero wesoło.

To podstaw 10 autobusów i wywieź ludzi z kościoła w centrum na lotnisko aeroklubu i miej - de facto - święty spokój.

-- Baczność! Dozorca w wagonie!

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez leks 17

Lukasy napisał(a):

[ ciach ]

A nóg nie mają? Chodzą wiecznie na jakieś pielgrzymki, autobusy w mieście są tramwaje, można dojechać na jakiś wielki plac i tam sobie modlić i jęczeć. W naszym kraju wierni to święte krowy. Ja akurat jestem katolikiem, ale już nie mówiąc o komunikacji nigdy nie widziałem aby wyznawcy innych religii blokowali w Polsce główne ulice. Tacy Świadkowie Jechowy do swoich tam jakichś zgromadzeń to z tego co wiem wynajmują jakiś np. Stadion i tam nie ma problemu żeby sobie wierni przyjechali się modlili. A w kościele musi być wszystko na pokaz: "Ja mam teraz sięto i ja się modlę" a reszta mnie nie obchodzi. W Szczecinie na tych procesjach to rade da wytyczyć objazdy, ale kiedyś jechałem PKS'em przez małą mieścinę w Kujawsko Pomorskim i tam klechy zablokowały główną ulice tego miasta, nie było jak wytyczyć objazdu. Przesiedziałem 1,5 godziny w autobusie. Po prostu chodzi mi o to, że blokowanie reprezentacyjnych ulic Szczecina wcale nie jest konieczne, mamy wiele placów w mieście, które jest zresztą bardzo rozległe. Czy ulica Wyszyńskiego, Krzywoustego itd. to są na prawdę najlepsze miejsca do tego by demonstrować swoją wiarę?!

-- PKS Gryfice na KOMIS! Dodałem na Komis już 50 cennych informacji :) !

wysłane przez Lukasy

lex napisał(a):

> A nóg nie mają? Chodzą wiecznie na jakieś pielgrzymki, > autobusy w mieście są tramwaje, można dojechać na jakiś > wielki plac i tam sobie modlić i jęczeć.

Sorry Winnetou, ale wyrażaj się, żebyś Ty czasem nie jęczał. Najwyraźniej nie masz pojęcia, kto chodzi na pielgrzymi, a kto do kościoła co niedzielę - wniosek: nie wypowiadaj się lepiej.

> W naszym kraju wierni to święte krowy. Ja akurat jestem > katolikiem, ale już nie mówiąc o komunikacji nigdy nie > widziałem aby wyznawcy innych religii blokowali w Polsce > główne ulice.

Przepraszam, ale procesje to zwyczaj odłamów chrześciajństwa. Ciesz się, że nie mieszkasz w Mekce, gdzie co roku pielgrzymują miliony Arabów. Albo choćby w Częstochowie, rok w rok zalewanej pielgrzymkami.

> A w kościele musi być wszystko na pokaz: "Ja mam teraz sięto > i ja się modlę" a reszta mnie nie obchodzi.

To napisz list do biskupa, a nie wylewasz tu swoje żale. Nie dociera do Ciebie, że w ten sposób obchodzi się święto itd.?

> W Szczecinie na tych procesjach to rade da wytyczyć objazdy, > ale kiedyś jechałem PKS'em przez małą mieścinę w Kujawsko > Pomorskim i tam klechy zablokowały główną ulice tego > miasta, nie było jak wytyczyć objazdu. Przesiedziałem 1,5 > godziny w autobusie.

Ostatni raz wyraziłeś się w ten sposób, dziecko. Tak to mów sobie na podwórku.

> Czy ulica Wyszyńskiego, Krzywoustego itd. to są na prawdę > najlepsze miejsca do tego by demonstrować swoją wiarę?!

A czy myślisz, że ludzie CELOWO blokują ulice, żeby wkurzać Lexa, który kwitnie AŻ 15 MINUT (zgroza, kataklizm, apokalipsa!) w nieklimatyzowanym, wysokopodłogowym, rozpadającym się tramwaju? Tak, to szatan ich podpuścił, żeby wyszli na ulice i zablokowali akurat tramwaj, którym jedziesz!

EOT, bo wydajesz pochopne sądy, nie umiesz się wyrazić kulturalnie i nie znasz się na rzeczy.

-- Baczność! Dozorca w wagonie!

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Ponieważ nie jest to Forum Radia Maryja, uważam tę dyskujsę za zakończoną

wysłane przez leks 17

Lukasy napisał(a):

> Sorry Winnetou,

Nie jestem żadnym Winnetou.

> ale wyrażaj się, żebyś Ty czasem nie jęczał. > Najwyraźniej nie masz pojęcia, kto chodzi na pielgrzymi, a kto do > kościoła co niedzielę - wniosek: nie wypowiadaj się lepiej.

Ja w to nawet nie wnikam, możesz sobie razem z innymi młodymi siedzieć tam 24h. Mi chodzi o blokowanie miasta.

> To napisz list do biskupa, a nie wylewasz tu swoje żale. Nie dociera > do Ciebie, że w ten sposób obchodzi się święto itd.?

Paraliżując pół miasta?

> Ostatni raz wyraziłeś się w ten sposób, dziecko. Tak to mów sobie > na podwórku.

> A czy myślisz, że ludzie CELOWO blokują ulice, żeby wkurzać Lexa, > który kwitnie AŻ 15 MINUT (zgroza, kataklizm, apokalipsa!) w > nieklimatyzowanym, wysokopodłogowym, rozpadającym się tramwaju? Tak, > to szatan ich podpuścił, żeby wyszli na ulice i zablokowali akurat > tramwaj, którym jedziesz!

Mnie jeszcze ani razu dzięki Bogu nikt nie zablokował, ale są ludzie, którzy spieszą się do pracy, na ważne spotkania i się spóźniają tylko dlatego, że ktoś w centrum miasta urządza sobie modły a mógłby to robić kilka metrów dalej tak aby nie blokować ruchu.

-- PKS Gryfice na KOMIS! Dodałem na Komis już 50 cennych informacji :) !

wysłane przez kapil

Jeżeli kogoś obrażę tym postem to z góry przepraszam, ale ta dyskusja od początku łamie regulamin forum uderzając w uczucia innych i je obrażając, no ale cóż żyjemy w Polsce i nawet na forum użytkownicy są równi i równiejsi...

Jeżeli uważasz się lex za "katolika" to chyba za tzw. wierzącego niepraktykującego chrzest, komunia, ślub i pogrzeb i Ci wystarczy, ja nie mam zamiaru nakazywać komukolwiek co ma robić, to jego własna sprawa. Tym co napisałeś to po prostu przegiąłeś i to zdecydowanie. Widać że jeszcze życia nie znasz i zachować też się nie umiesz, nie mówiąc już o znaniu Konstytucji RP, która zezwala na publiczne demonstrowanie swoich poglądów. Jeszcze długa droga przed Tobą do świata dorosłych.

Modlący się ludzie uwierz mi nie robią tego na pokaz. Blokowanie na pokaz to imprezy typu: pochody pierwszomajowe, manifestacje (w dokładnym tego słowa znaczeniu), Masy Krytyczne, Nie zabieraj swoich narządów do nieba itp., ale to Ci nie przeszkadza? No cóż.

wysłane przez Iwo

kapil napisał(a):

> Modlący się ludzie uwierz mi nie robią tego na pokaz. Blokowanie na > pokaz to imprezy typu: pochody pierwszomajowe, manifestacje (w > dokładnym tego słowa znaczeniu), Masy Krytyczne, Nie zabieraj swoich > narządów do nieba itp., ale to Ci nie przeszkadza? No cóż.

Na pokaz czy nie, to nie istotnie, sednem sprawy jest blokowanie ruchu pojazdów komunikacji miejskiej i związane z tym straty. Ktoś powinien za to płacić, wg mnie ten który zajmuje pas drogi - nie ważne czy to będzie Masa Krytyczna czy procesja czy też wyścig kolarski.

-- Strzeż tajemnicy państwowej i służbowej ! -- Niemierzyńska - Arkońska. Stan śmierci klinicznej.
lex napisał(a):

> A nóg nie mają? Chodzą wiecznie na jakieś pielgrzymki, autobusy w > mieście są tramwaje, można dojechać na jakiś wielki plac i tam > sobie modlić i jęczeć.

Wiesz co, zamilknij na wieczność! Jezeli dla Ciebie modlitwa to jęczenie to dla mnie jesteś szczurem, który zapycha mi co rano rurę w ubikacji.

EOT

-- "Proszę Państwa, mamy muchę w studiu! Może chce z nami pograć?" - (C) Paweł Orleański podczas teleturnieju "Lingo"

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez (użytkownik usunięty)

lex napisał(a):

> Oczywiście. Najbardziej denerwujące jest to, że wiecznie miasto > i to nietylko Szczecin jest blokowane przez babcie - fanatyczki.

Bzdury piszesz.

> Rozumiem raz na rok, ale to państwo powoli się robi kościelne.

I jedynie raz na rok jest takie święto - Boże Ciało się nazywa. Poza tym generalnie procesji nie ma. Dzisiejsza związana była jeszcze z tamtym dniem - zakończenie oktawy Bożego Ciała, i przy okazji odpust.

> Raz na tydzień mohery gdzieś blokują ruch demonstrując > publicznie swoją wiarę. Przecież można wierzyć, ale ja nie

Najpierw pomyśl a potem napisz. Jeszcze raz powtarzam - nie ma nigdzie porocesji co tydzień. W całym Szczecinie nie znajdziesz.

> rozumiem czy konieczne jest paraliżowanie całego miasta? Nie

Jakie to znowu całe miasto było? Jedna ulica raptem, i wcale nie tak długa jak Wojska Polskiego.

> mogą sobie isć np. na Jasne Błonia gdzie nie ma ruchu > samochodów i mogą sobie się tam modlić bez blokowania ruchu?

Modlą się przy innych okazjach.

> PS: Ja akurat miałem szczęście - przejechałem bez problemu.

To się ciesz.

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez Iwo

MC napisał(a):

> > Jakie to znowu całe miasto było? Jedna ulica raptem, i wcale nie > tak długa jak Wojska Polskiego.

Dla mnie wystarczająca była ta jedna ulica, żeby skutecznie zdezorganizować funkcjonowanie i punktulaność kilku linii komunikacji miejskiej.

-- Strzeż tajemnicy państwowej i służbowej ! -- Niemierzyńska - Arkońska. Stan śmierci klinicznej.