Forum

Jak ze SPAD, to tylko na holu

Na stronie SPA Dąbie pojawiło się ogłoszenie sprzedaży wycofanych autobusów: Volvo B10MA 2852, 2870, 2871, 2872, 2887, MAN NG262 2704, MAN NL262 2002, MAN NL223 2202. Oferty można składać do 24 kwietnia. Stan wszystkich autobusów - "szrotowy".

wysłane przez bartez 336

Na co padł MAN NL223 2202? Zostały tylko trzy Volva B10MA...

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez man 128

bartez napisał(a):

CIACH

2202 chyba na silnik padł, a Volva to zanim się nie obejrzymy już ich nie będzie.

wysłane przez volvo1571

man napisał(a):

> bartez napisał(a):

> CIACH >  > 2202 chyba na silnik padł, a Volva to zanim się nie obejrzymy > już ich nie będzie.

2202 miał problem "niemocy" silnika, podobnie jak 2201, jednak naprawa się nie powiodła i dalsze naprawy nie miały sensu. A co Volvo to nie wiem, ale kilka z nich jeszcze kilka dni temu były na chodzie.

wysłane przez PawlukBoss21

man napisał(a):

> 2202 chyba na silnik padł, a Volva to zanim się nie obejrzymy > już ich nie będzie.

Tego 2202 nie mogę przeboleć. I nie chodzi mi o barwy ( jak to by zaraz hejtowcy sądzili ). Chodzi mi oto, że spokojnie mógłby nieć w sobie silnik z wycofanego wcześniej 2203. Ale tak na prawdę to pretekstem do wycofania była dostawa nowych SU12( po wycofaniu ostatniej II generacji Mana tak naprawdę nie ma co wycofywać z solówek). Decyzja nietrafiona. 2202 mógłby jeździć jeszcze. No ale mówię, przyszło nowe, to stare wek.

P.S ( Nowe 20 autobusów zlikwiduje wszystkie Volva i Many w SPAD )

wysłane przez Jasiek 36

PawlukBoss21 napisał(a):

> Chodzi mi oto, że spokojnie mógłby nieć w sobie silnik z > wycofanego wcześniej 2203. Ale tak na prawdę to pretekstem do > wycofania była dostawa nowych SU12( po wycofaniu ostatniej II > generacji Mana tak naprawdę nie ma co wycofywać z solówek). > Decyzja nietrafiona. 2202 mógłby jeździć jeszcze. > No ale mówię, przyszło nowe, to stare wek.

A skąd Ty masz takie rewelacje, że mógłby jeszcze jeździć? I nie wiem co z silnikiem z "mojej" rakiety #2203, ale może został już gdzie indziej wykorzystany.
Jasiek napisał(a) > A skąd Ty masz takie rewelacje, że mógłby jeszcze jeździć? > I nie wiem co z silnikiem z "mojej" rakiety #2203, ale może > został > już gdzie indziej wykorzystany.

To #2203 miałeś na stanie? O to już wiem czemu zawsze zdążałem na czas bo piłowałeś nawet na żółtym;)Bez wazeliniarstwa od razu mówię, że kierowca autobusu powinien myśleć i Tobie to wychodzi.

PS.Nigdy nie zwracam uwagi na to kto prowadzi pojazd,właściwie nawet sam nie wiem czemu. Chyba jakieś zboczenie na punkcie nrów taborowych i stanu technicznego tudzież wizualnego, na tym punkcie jestem uczulony. Stąd moje zamiłowanie do byłego Niemierzyna kosztem Golęcina.

-- Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

wysłane przez Jasiek 36

ricardo78 napisał(a):

> To #2203 miałeś na stanie?

Tak miałem na stanie. Pytanie z kim miałeś okazję jeździć, bo może z moim zmiennikiem, takim obciętym na łyso wysokim Panem. ;)
Jasiek napisał(a):

> Tak miałem na stanie. Pytanie z kim miałeś okazję jeździć, bo > może z moim zmiennikiem, takim obciętym na łyso wysokim Panem. ;)

A myślisz że pamiętam....Jak napisałem powyżej nigdy nie zwracam uwagi na prowadzącego pojazd. Może inaczej- wypada mi szybko z głowy ,chyba, że jest to szczupła ładna brunetka, to wtedy chyba każdy zapamięta;)

Na serio, wysiadam z autobusu lub tramwaju i za Chiny Ludowe po 10 minutach nie odpowiem na pytanie jak wyglądał prowadzący. Nie wiem czemu tak jest, bo ogólnie na pamięć nie narzekam, wręcz przeciwnie;)

-- Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

wysłane przez Jasiek 36

ricardo78 napisał(a):

> Na serio, wysiadam z autobusu lub tramwaju i za Chiny Ludowe po 10 > minutach nie odpowiem na pytanie jak wyglądał prowadzący. Nie wiem > czemu tak jest, bo ogólnie na pamięć nie narzekam, wręcz > przeciwnie;)

Aha ok, to mam jeszcze jakieś szanse na załapanie się jako jeden z dwóch na te powyższe słowa Twego uznania. :D
Jasiek napisał >  > Aha ok, to mam jeszcze jakieś szanse na załapanie się jako jeden z > dwóch na te powyższe słowa Twego uznania. :D

Jak najbardziej panie kierowco...:)szkoda tylko, że niektórzy z "czarnych" mądrują się co to nie oni.Cwani w postach, sądzę że gdyby posadzić ich przy stole do dyskusji przy kawie to byłoby ani be ani me ani kukuryku jak kiedyś powiedział Wałęsa. Wielki szacunek dla Ciebie i Twojego (chyba już byłego) zmiennika za to, że potraficie prowadzić autobus by dowieźć ludzi na czas:)

-- Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

wysłane przez Jasiek 36

ricardo78 napisał(a):

> Wielki szacunek > dla Ciebie i Twojego (chyba już byłego) zmiennika za to, że > potraficie prowadzić autobus by dowieźć ludzi na czas:)

Tak już były. Od maja 2014 mam już trzeciego zmiennika. Zatem to tylko pokazuje na moim przykładzie jaka jest rotacja w komunikacji miejskiej Szczecina.
Jasiek napisał(a):

> Tak już były. Od maja 2014 mam już trzeciego zmiennika. Zatem to > tylko pokazuje na moim przykładzie jaka jest rotacja w komunikacji > miejskiej Szczecina.

Wykańczasz zmienników i tyle :D Ej, ja też jeździłem #2203 :D

-- Specjalista ds. transportu Follow Me ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)