Forum

Pięć wagonów tramwajowych na sprzedaż

Tramwaje Szczecińskie ogłosiły przetarg na sprzedaż pięciu wagonów tramwajowych: 105N 720, 701, 105Na 011, 012 oraz 4N 027.
No to koniec marzeń o historycznych „szybkowcach”... Naprawdę nie chciało się ich odrestaurowywać?

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...
Karton_03 napisał(a):

> No to koniec marzeń o historycznych „szybkowcach”... > Naprawdę nie chciało się ich odrestaurowywać?

W tej sprawie nie ma kompromisów. Głęboko wierzę, że ktoś się pomylił i musi tą decyzję czym prędzej cofnąć... Innej opcji nie widzę.

Ten tramwaj to kawał historii tego miasta i nie można na coś takiego pozwolić, to jakiś absurd.

Myślę, że wszyscy powinniśmy zaangażować się teraz w nagłaśnianie tej sprawy i robienie co w naszej mocy by te "szybkowce" ocalić dla potomności.
leks napisał(a):

> [ciach]

Teraz... To trochę za późno. Identyczna sytuacja z labiryntem koło al. Woj. Polskiego. Tak to dużo osób nie wiedziało co to jest, albo wcale nie zwracali uwagi. I nagle teraz... RATUJMY!

-- "Pewne miejsca, faktycznie schodzą na psy. Wszystko się zepsuło."

Kiedyś to było, teraz to nie ma.
Sebek821 napisał(a):

> leks napisał(a):

> > [ciach] >  > Teraz... To trochę za późno. Identyczna sytuacja z labiryntem > koło al. Woj. Polskiego. Tak to dużo osób nie wiedziało co to > jest, albo wcale nie zwracali uwagi. I nagle teraz... RATUJMY!

Nie uważasz iż jednak trochę to dziwne skoro skład miał status "historyczno liniowy" a idzie na sprzedaż?

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.
Kacpi napisał(a):

> Nie uważasz iż jednak trochę to dziwne skoro skład miał status > "historyczno liniowy" a idzie na sprzedaż?

Pokaż mi papier od konserwatora zabytków iż owy pojazd znajduje się na liście (jak ja to nazywam) "gatunek na wymarciu". Wtedy dopiero mów historyczno liniowy. Z resztą co to da, jak go MTiK przejmie? Stanie w środku? Nie sądzę, bo już jest mało miejsca. Pójdzie na Żołnierską? Nie no, super pomysł! Chociaż Ikarus i cała reszta będą zadowoleni z nowego kolegi. Może stanie pod chmurką obok tego 105 co jest na placu? W sumie to super pomysł. "Atrakcja turystyczna. Jak się państwo dobrze wsłuchają, można usłyszeć jak ruda koleżanka zżera wagon milimetr po milimetrze.". A może dołączy (ekhm) do Helmuta i 102ki na Zerówce? Super się w tym roku nimi jeździło...

-- "Pewne miejsca, faktycznie schodzą na psy. Wszystko się zepsuło."

Kiedyś to było, teraz to nie ma.
Sebek821 napisał(a):

> Z resztą co to da, jak go MTiK > przejmie? Stanie w środku? Nie sądzę, bo już jest mało miejsca. > Pójdzie na Żołnierską? Nie no, super pomysł! Chociaż Ikarus i > cała reszta będą zadowoleni z nowego kolegi. Może stanie pod > chmurką obok tego 105 co jest na placu? W sumie to super pomysł. > "Atrakcja turystyczna. Jak się państwo dobrze wsłuchają, można > usłyszeć jak ruda koleżanka zżera wagon milimetr po milimetrze."

Jeśli stanie na dziedzińcu MTiK to tylko i wyłącznie ZAMIAST wagonu #713, którego stan wizualny w tej chwili jest okropny. I raczej w grę wchodzi tylko jeden wagon, bo 2 się tam już nie zmieszczą. Tylko co to będzie oznaczać dla wagonu, który miałby zastąpić #713? Ano to, że za 10 lat będzie wyglądał równie źle jak dzisiaj wygląda #713. Raczej powinno się dążyć do tego, aby skład 720+701 przywrócić do stanu umożliwiającego jazdę na linii turystycznej, tylko jeśli Tramwaje Szczecińskie go nie chcą, to kto miałby być jego właścicielem i przyszłym przewoźnikiem?

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)
Sebek821 napisał(a):

> Kacpi napisał(a):

> 'Ciach' > Pokaż mi papier od konserwatora zabytków iż owy pojazd znajduje > się na liście (jak ja to nazywam) "gatunek na wymarciu". Wtedy > dopiero mów historyczno liniowy. Z resztą co to da, jak go MTiK > przejmie? Stanie w środku? Nie sądzę, bo już jest mało miejsca. > Pójdzie na Żołnierską? Nie no, super pomysł! Chociaż Ikarus i > cała reszta będą zadowoleni z nowego kolegi. Może stanie pod > chmurką obok tego 105 co jest na placu? W sumie to super pomysł. > "Atrakcja turystyczna. Jak się państwo dobrze wsłuchają, można > usłyszeć jak ruda koleżanka zżera wagon milimetr po milimetrze.". > A może dołączy (ekhm) do Helmuta i 102ki na Zerówce? Super się w > tym roku nimi jeździło...

Rozumiem to co napisałeś, chodziło mi bardziej, że jak już kroki były podjęte - wstępny remont, rozmowy aby był zabytkiem, a tu ogłoszenie o sprzedaży :/

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.
leks napisał(a):

> Myślę, że wszyscy powinniśmy zaangażować się teraz w > nagłaśnianie tej sprawy i robienie co w naszej mocy by te > "szybkowce" ocalić dla potomności.

Zatem zacznijcie składać kasę.

wysłane przez Czarny87

leks napisał(a):

> Myślę, że wszyscy powinniśmy zaangażować się teraz w > nagłaśnianie tej sprawy i robienie co w naszej mocy by te > "szybkowce" ocalić dla potomności.

Sprawę nagłośniła wyborcza... zobaczymy co z tego wyniknie? Czy podobnie jak ze sławnym już na całą Polskę labiryntem cokolwiek to pomoże?
Czarny87 napisał(a):

> Sprawę nagłośniła wyborcza... zobaczymy co z tego wyniknie? > Czy podobnie jak ze sławnym już na całą Polskę labiryntem > cokolwiek to pomoże?

I nie tylko Wyborcza... Także Transport-Publiczny.pl, link: http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/szczecin-sprzedaje-tramwaje-z-potencjalem-na-zabytki-57135.html

Mam nadzieję, że wycofają się z tego durnego pomysłu.

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ
leks napisał(a):

> W tej sprawie nie ma kompromisów. > Głęboko wierzę, że ktoś się pomylił i musi tą decyzję > czym prędzej cofnąć... > Innej opcji nie widzę. >  > Ten tramwaj to kawał historii tego miasta i nie można na coś > takiego pozwolić, to jakiś absurd.

Szczerze mówiąc nie sądzę, aby się z tego wycofali. Znając mentalność jaka panuje w Tramwajach na szczeblach zarządzających, od dawna spodziewałem się, że TS-y samodzielnie i po cichu skasują ten tramwaj w tajemnicy przed wszystkimi, a potem będą udawać, że takiego tramwaju od dawna w Szczecinie nie ma i już dawno go nie było. Dlatego zdziwiony jestem, że tak po prostu jawnie wystawiono go na sprzedaż narażając się na powszechną krytykę środowisk, którym zależy na ratowaniu i historii miasta.

> Myślę, że wszyscy powinniśmy zaangażować się teraz w > nagłaśnianie tej sprawy i robienie co w naszej mocy by te > "szybkowce" ocalić dla potomności.

Jeśli wagony zostały wystawione na sprzedaż, to może się okazać, że są w znacznej mierze zdekompletowane i po prostu niesprawne. Ten złomiarz z Lubicza, który dotychczas kupował używane wagony ze Szczecina, raczej liczył czy masa poszczególnych metali zawartych w tramwaju się zgadza niż patrzył na jakąkolwiek sprawność techniczną, dlatego często urządzenia znajdujące się w środku były niezdatne do użytku i przeznaczone na odzysk wtórny miedzi, stali, aluminium czy innych metali w Lubiczu.

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Szczerze mówiąc nie sądzę, aby się z tego wycofali.

Chyba jednak coś się udało w tej sprawie: http://www.mkm.szczecin.pl/news/1513268686,Szybkowiec-byc-moze-ocaleje Będziemy monitorować :)

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ
Karton_03 napisał(a):

> No to koniec marzeń o historycznych „szybkowcach”... > Naprawdę nie chciało się ich odrestaurowywać?

Skład jako tako jakiś remont miał, ale ponoć przyczyną sprzedaży jest brak kasy na niego.

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.
SZOK... Czy w tym mieście ktoś jeszcze dba o zachowywanie historii? Czy może do końca życia na linii turystycznej będziemy mogli przejechać się tylko Perełką? Nie no żal...

-- 2008 & 1410

2008, 1410, 2876, 1571
1
riversedge_pl napisał(a):

> SZOK... Czy w tym mieście ktoś jeszcze dba o zachowywanie > historii? Czy może do końca życia na linii turystycznej > będziemy mogli przejechać się tylko Perełką? Nie no żal...

Perełka jest fajna, ale jednak jak ciągle ona jeździ to robi się nudna...

-- Robię to co lubię :)

Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają: kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.
1