Forum

Pięć wagonów tramwajowych na sprzedaż

Tramwaje Szczecińskie ogłosiły przetarg na sprzedaż pięciu wagonów tramwajowych: 105N 720, 701, 105Na 011, 012 oraz 4N 027.
leks napisał(a):

> W tej sprawie nie ma kompromisów. > Głęboko wierzę, że ktoś się pomylił i musi tą decyzję > czym prędzej cofnąć... > Innej opcji nie widzę. >  > Ten tramwaj to kawał historii tego miasta i nie można na coś > takiego pozwolić, to jakiś absurd.

Szczerze mówiąc nie sądzę, aby się z tego wycofali. Znając mentalność jaka panuje w Tramwajach na szczeblach zarządzających, od dawna spodziewałem się, że TS-y samodzielnie i po cichu skasują ten tramwaj w tajemnicy przed wszystkimi, a potem będą udawać, że takiego tramwaju od dawna w Szczecinie nie ma i już dawno go nie było. Dlatego zdziwiony jestem, że tak po prostu jawnie wystawiono go na sprzedaż narażając się na powszechną krytykę środowisk, którym zależy na ratowaniu i historii miasta.

> Myślę, że wszyscy powinniśmy zaangażować się teraz w > nagłaśnianie tej sprawy i robienie co w naszej mocy by te > "szybkowce" ocalić dla potomności.

Jeśli wagony zostały wystawione na sprzedaż, to może się okazać, że są w znacznej mierze zdekompletowane i po prostu niesprawne. Ten złomiarz z Lubicza, który dotychczas kupował używane wagony ze Szczecina, raczej liczył czy masa poszczególnych metali zawartych w tramwaju się zgadza niż patrzył na jakąkolwiek sprawność techniczną, dlatego często urządzenia znajdujące się w środku były niezdatne do użytku i przeznaczone na odzysk wtórny miedzi, stali, aluminium czy innych metali w Lubiczu.

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)