Forum

Z gazem na kierowcę autobusu miejskiego

Kolejny kierowca miejskiego autobusu stał się ofiarą ataku. Do zdarzenia doszło ok. godz. 2.10 przy rondzie Reagana na szczecińskim prawobrzeżu. Pochodzący z Gruzji mężczyzna został zaatakowany gazem. Na szczęście mocno nie ucierpiał.

wysłane przez Bebe Tosiek

To jakaś plaga...
Jestem ciekaw czy znowu znajdzie się zaraz ktoś odważny który znowu to wytłumaczy COVIDem.
1

wysłane przez SOLARIS1850

Bebe Tosiek napisał(a):
To jakaś plaga...
Jestem ciekaw czy znowu znajdzie się zaraz ktoś odważny który znowu to wytłumaczy COVIDem.

A tym bardziej ciekawe czy tym razem znowu po raz już kolejny raz będzie zaistniałą sytuację tłumaczył jakiś pseudopsycholog czy w końcu dowiemy się czegoś inteligentnego ale od osoby "wyższej" od jakiegoś pseudopsychologa...
Bo tłumaczenie po kilka razy tych samych sytuacji przez te same osoby z tym samym skutkiem robi się już nie do wytrzymania
1

wysłane przez ricardo78 0

Posłużyłem się cytatem z filmu C.K.Dezerterzy wygłoszonym w niezapomnianej scenie gdy Kania po raz pierwszy widzi i rozmawia z oberleutenantem von Nogayem nieco satyrycznie niemniej problem zaczyna być poważny i nie ma tu nic do śmiechu.Kierowcy PKS zza wschodniej granicy nie są zbyt serdecznie przyjmowani u nas w mieście.Niejednokrotnie latem ubiegłego roku jeżdżąc 108 z Przecławia w godzinach popołudniowych w makabrycznym korku w Warzymicach mełłem w zębach po cichu najgorsze przekleństwa pod adresem kierowcy.Dlaczego?Bo on nie włączy klimatyzacji bo mało zarabia i jeszcze będzie miał przepał gdy ją odpali bo stoi w korku.I wtedy jeszcze mu potrącą.A w autobusie Solaris używka z Niemiec prawie 50 stopni i ludzie bliscy omdlenia.Jego to nie interesuje jemu jest chłodno.Nie bronię napastnika bo to jest karygodne.Ale nie ma skutku bez przyczyny.Murem za PKSem co poniektórzy.Ale to tylko mała dygresja z mojej strony.Czekam teraz na hejt

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

wysłane przez LagunaGrandtour 105

ricardo78 napisał(a):
jeżdżąc 108 z Przecławia


Ciekawe jak tego dokonałeś?

ricardo78 napisał(a):
Bo on nie włączy klimatyzacji bo mało zarabia i jeszcze będzie miał przepał gdy ją odpali bo stoi w korku.I wtedy jeszcze mu potrącą.A w autobusie Solaris używka z Niemiec prawie 50 stopni i ludzie bliscy omdlenia.

Faktycznie, to jest powód do ataków, że przyjechał dla pieniędzy, a nie chce być dodatkowo stratny. W takim razie to chyba pretensje powinny być kierowane nie do kierowcy, a do przewoźnika?
7

wysłane przez ricardo78 0

[quote=LagunaGrandtour]Ciekawe jak tego dokonałeś?

Przepraszam wkradł się błąd 81 wówczas.,

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

wysłane przez ricardo78 0

[quote=LagunaGrandtour

Faktycznie, to jest powód do ataków, że przyjechał dla pieniędzy, a nie chce być dodatkowo stratny. W takim razie to chyba pretensje powinny być kierowane nie do kierowcy, a do przewoźnika?[/quote]

I o to właśnie mi chodzi.Do przewoźnika.Zatrudnia pajaców ze wschodu bo są tańsi a jak 81 jeszcze jeździł do Dworca Głównego to kierowca wchodząc do szoferki łamanym polskim poprosił,by ktoś pokierował go jak ma jechać ,bo nie zna trasy!!!No to o czym mu tu rozmawiamy?

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

wysłane przez LagunaGrandtour 105

ricardo78 napisał(a):
[quote=LagunaGrandtour

Faktycznie, to jest powód do ataków, że przyjechał dla pieniędzy, a nie chce być dodatkowo stratny. W takim razie to chyba pretensje powinny być kierowane nie do kierowcy, a do przewoźnika?

I o to właśnie mi chodzi.Do przewoźnika.Zatrudnia pajaców ze wschodu bo są tańsi a jak 81 jeszcze jeździł do Dworca Głównego to kierowca wchodząc do szoferki łamanym polskim poprosił,by ktoś pokierował go jak ma jechać ,bo nie zna trasy!!!No to o czym mu tu rozmawiamy?

Pajacem to nazywaj siebie, miej szacunek do innych, szczególnie, że nic Ci nie zrobili. Rodacy, gdy jadą za pieniądzem za granicą, to też pajace? Ilu jest Polaków będących kierowcami autobusu w Norwegii czy Niemczech? Też zazwyczaj nie znają języka, nie znają tras. Według Ciebie to również są pajace. Swoją drogą to skąd wziąć kierowców przy takich płacach? Ośmieszasz się kolego.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
20

wysłane przez ricardo78 0

LagunaGrandtour napisał(a):
[quote=ricardo78]

Pajacem to nazywaj siebie, miej szacunek do innych, szczególnie, że nic Ci nie zrobili. Rodacy, gdy jadą za pieniądzem za granicą, to też pajace? Ilu jest Polaków będących kierowcami autobusu w Norwegii czy Niemczech? Też zazwyczaj nie znają języka, nie znają tras. Według Ciebie to również są pajace. Swoją drogą to skąd wziąć kierowców przy takich płacach? Ośmieszasz się kolego.

Kolega do d...y przylega.Wcale się nie dziwię że większość ludzi uciekło z tego portalu lub się wogóle nie udziela.Że tylko przypomnę Kilofownikownia,Iwo,Luke Police,Sam zrobię dokładnie to samo.

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...
1

wysłane przez LagunaGrandtour 105

ricardo78 napisał(a):
[quote=LagunaGrandtour]

Kolega do d...y przylega.Wcale się nie dziwię że większość ludzi uciekło z tego portalu lub się wogóle nie udziela.Że tylko przypomnę Kilofownikownia,Iwo,Luke Police,Sam zrobię dokładnie to samo.

Boli, że wytknąłem Ci prawdę? Nawet się nie potrafisz odnieść do tego co napisałem, tylko odpisujesz, że do czegoś przylegam. Obrażasz ludzi bez powodu, tylko dlatego, że nie znają trasy , nie włączają Ci klimatyzacji. Lepszego pracodawcy nie znajdzie. Ciekawe, że zauważasz Ukraińców, Gruzinów u nas jako problem, ale Polacy robiący trzodę w Norwegii, Niemczech, czy Holandii już są dla Ciebie okej i nie ma problemu. Zarobki w komunikacji są na tak niskim poziomie, że mało kto z "naszych" chce te pojazdy prowadzić. Spójrz prawdzie w oczy i odpowiedz sobie kto do tej d... przylega, czy jak tam wolisz, odklejony.
8

wysłane przez ricardo78 0

LagunaGrandtour napisał(a):
[quote=ricardo78]

Boli, że wytknąłem Ci prawdę? Nawet się nie potrafisz odnieść do tego co napisałem, tylko odpisujesz, że do czegoś przylegam. Obrażasz ludzi bez powodu, tylko dlatego, że nie znają trasy , nie włączają Ci klimatyzacji. Lepszego pracodawcy nie znajdzie. Ciekawe, że zauważasz Ukraińców, Gruzinów u nas jako problem, ale Polacy robiący trzodę w Norwegii, Niemczech, czy Holandii już są dla Ciebie okej i nie ma problemu. Zarobki w komunikacji są na tak niskim poziomie, że mało kto z "naszych" chce te pojazdy prowadzić. Spójrz prawdzie w oczy i odpowiedz sobie kto do tej d... przylega, czy jak tam wolisz, odklejony.

Zatem idź coś zmień w Urzędzie Miasta,Zmień przewoźnika.Od kiedy stałeś się czerwony(a jestem, na tym portalu długo) stałeś się bardzo pyskaty.Ciekawym czy byłbyś tak samo wyszczekany twarzą w twarz,a nie za klawiaturą ,ale nie mnie to sprawdzać i oceniać.Żyj sobie długo i szczęśliwie.I nigdy nie napisałem,że polscy kierowcy w innych krajach są dla mnie ok.Nigdy też nie napisałem że mam coś przeciwko wschodnim kierowcom u nas.Niech przewoźnik ich przeszkoli,po to ich zatrudnił.A Ty potrafisz tylko krytykować ale sam niczego wielkiego w komunikacji nie dokonałeś.Kiedyś Winston Churchill(myślę,że znasz to nazwisko,choć mogę się mylić)powiedział:krytykować potrafi każdy głupiec i wielu z nich to robi.....Resztę zostawiam ...EOT

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

wysłane przez LagunaGrandtour 105

ricardo78 napisał(a):
[quote=LagunaGrandtour]

Zatem idź coś zmień w Urzędzie Miasta,Zmień przewoźnika.Od kiedy stałeś się czerwony(a jestem, na tym portalu długo) stałeś się bardzo pyskaty.Ciekawym czy byłbyś tak samo wyszczekany twarzą w twarz,a nie za klawiaturą ,ale nie mnie to sprawdzać i oceniać.Żyj sobie długo i szczęśliwie.I nigdy nie napisałem,że polscy kierowcy w innych krajach są dla mnie ok.Nigdy też nie napisałem że mam coś przeciwko wschodnim kierowcom u nas.Niech przewoźnik ich przeszkoli,po to ich zatrudnił.A Ty potrafisz tylko krytykować ale sam niczego wielkiego w komunikacji nie dokonałeś.Kiedyś Winston Churchill(myślę,że znasz to nazwisko,choć mogę się mylić)powiedział:krytykować potrafi każdy głupiec i wielu z nich to robi.....Resztę zostawiam ...EOT

Jednak jesteś odklejony od rzeczywistości... To Tobie przeszkadzają obcokrajowcy w naszej komunikacji, to Ty ich obrażasz. Poniekąd w ten sposób obrażasz innych Polaków idących podobną drogą, czyli wyjeżdżających za granicę za lepszym pieniądzem. Ja Ci tylko napisałem dlaczego jeżdżą u nas kierowcy ze wschodu, a Ty mi każesz lecieć i coś zmieniać? Ja od tego nie jestem, naskoczyłeś na mnie bo mam rację i boisz się mi ją przyznać? Tak długo na tym portalu jesteś, a zapomniałeś, że już dobre 7 czy 8 lat temu byłem czerwony.. Ale zniknąłem na dłuższy okres czasu, ponad 3 lata. Wróciłem, szybko otrzymałem awans. Szkoda, że masz z tym problem, ale to już nie moja brocha. I tak, twarzą w twarz też byłbym taki "wyszczekany" i "pyskaty", jak to określiłeś, bo Ty nie miałbyś odwagi iść i zwyzywać każdego kierowcy ze wschodu, a przy okazji rodaków, których tu na forum obrażasz. Przesadzasz chłopie.
Post został wyedytowany przez autora.
8

wysłane przez Bebe Tosiek

ricardo78 napisał(a):
[quote=LagunaGrandtour]

Kolega do d...y przylega.Wcale się nie dziwię że większość ludzi uciekło z tego portalu lub się wogóle nie udziela.Że tylko przypomnę Kilofownikownia,Iwo,Luke Police,Sam zrobię dokładnie to samo.

Ja próbuję zniknąć stąd od listopada 2021r. ale mi się nie udaje, Ale zniknę stąd 1 marca tego roku, chyba że administracja zrobi to teraz po opublikowaniu tego postu ;)

wysłane przez LagunaGrandtour 105

Bebe Tosiek napisał(a):
[quote=ricardo78]
Ja próbuję zniknąć stąd od listopada 2021r. ale mi się nie udaje, Ale zniknę stąd 1 marca tego roku, chyba że administracja zrobi to teraz po opublikowaniu tego postu ;)

Jeśli przez tyle czasu Ci się nie udaje, to po prostu chyba tego nie chcesz i próbujesz na siłę ;)
5

wysłane przez MQ ?

ricardo78 napisał(a):
Kolega do d...y przylega.Wcale się nie dziwię że większość ludzi uciekło z tego portalu lub się wogóle nie udziela.Że tylko przypomnę Kilofownikownia,Iwo,Luke Police,Sam zrobię dokładnie to samo.

Zawsze, gdy ktoś tak „grozi” odpowiadam tak samo: droga wolna. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma. Przez ponad 20 lat istnienia serwisu głośnych odejść było multum i świat się od tego nie zawalił. Zluzuj więc majty, bo żałoby po Tobie nie będzie.
11

wysłane przez maciekos95 3

MQ napisał(a):
Zawsze, gdy ktoś tak „grozi” odpowiadam tak samo: droga wolna. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma. Przez ponad 20 lat istnienia serwisu głośnych odejść było multum i świat się od tego nie zawalił. Zluzuj więc majty, bo żałoby po Tobie nie będzie.

Myślę, że wielu użytkowników odetchnęłoby z ulgą, jakby co poniektórzy postanowili odejść. Mam wrażenie, że w ostatnim czasie poziom na forum mocno spadł.
6

wysłane przez SOLARIS1850

ricardo78 napisał(a):
[quote=LagunaGrandtour]

Kolega do d...y przylega.Wcale się nie dziwię że większość ludzi uciekło z tego portalu lub się wogóle nie udziela.Że tylko przypomnę Kilofownikownia,Iwo,Luke Police,Sam zrobię dokładnie to samo.

Kolego, uważaj co mówić... Cenzura cenzurą, ale i tak większość osób wie o jakie słowo Ci chodzi, i to mnie oburza. Podyskutować, ale bez jakichkolwiek przekleństw i wulgaryzmów...

Chłopie, ja też jestem "buntownikiem" na serwisie, bo też mi wiele spraw i rzeczy tutaj mi się nie podoba i też często mi się zdarza coś napisać o moich racjach czy to w wiadomościach prywatnych czy na forum ;) Ale nie przeklinam -_-
Sam miałem przed chwilą w innym poście (mojego autorstwa) spinę z Laguną ale to była też gorąca dyskusja o jeden przystanek i zmianę trasy ;) ale jak powyżej napisałem bez przekleństw i wulgaryzmów...
1

wysłane przez SOLARIS1850

SOLARIS1850 napisał(a):
[quote=ricardo78]

Kolego, uważaj co mówić... Cenzura cenzurą, ale i tak większość osób wie o jakie słowo Ci chodzi, i to mnie oburza. Podyskutować, ale bez jakichkolwiek przekleństw i wulgaryzmów...

Chłopie, ja też jestem "buntownikiem" na serwisie, bo też mi wiele spraw i rzeczy tutaj mi się nie podoba i też często mi się zdarza coś napisać o moich racjach czy to w wiadomościach prywatnych czy na forum ;) Ale nie przeklinam -_-
Sam miałem przed chwilą w innym poście (mojego autorstwa) spinę z Laguną ale to była też gorąca dyskusja o jeden przystanek i zmianę trasy ;) ale jak powyżej napisałem bez przekleństw i wulgaryzmów...

Chłopie, jeśli będziesz dalej tak klnąć do wszystkich- do obcokrajowców (a to już jest rasizm) i do wszystkich na KOMISie to prędzej czy później wylecisz za to, że klniesz i obrażasz wszystkich wokół a tym bardziej do obcokrajowców i ludzi na serwisie.

wysłane przez fan004 86

SOLARIS1850 napisał(a):
[quote=SOLARIS1850]

Chłopie, jeśli będziesz dalej tak klnąć do wszystkich- do obcokrajowców (a to już jest rasizm) [...]

Przeczytaj jeszcze raz definicję, bo to co przedstawia Twój przedmówca, to nie jest rasizm. Z zachowaniem kolegi się nie zgadzam, ale jak już chcemy mu coś wytykać to sprawdźmy znaczenie słowa. Zakładam, że termin którego szukałeś to szowinizm lub ksenofobia.

#TramwajemPoŚwiecie
5

wysłane przez SOLARIS1850

fan004 napisał(a):
[quote=SOLARIS1850]

Przeczytaj jeszcze raz definicję, bo to co przedstawia Twój przedmówca, to nie jest rasizm. Z zachowaniem kolegi się nie zgadzam, ale jak już chcemy mu coś wytykać to sprawdźmy znaczenie słowa. Zakładam, że termin którego szukałeś to szowinizm lub ksenofobia.

Chodziło mi o szowinizm, ale nie mogłem "znaleźć" tego słowa więc użyłem słowo rasizm ;)

wysłane przez Kilofownikownia 13

ricardo78 napisał(a):
[quote=LagunaGrandtour]

Kolega do d...y przylega.Wcale się nie dziwię że większość ludzi uciekło z tego portalu lub się wogóle nie udziela.Że tylko przypomnę Kilofownikownia,Iwo,Luke Police,Sam zrobię dokładnie to samo.

Nie wiem jak inni ale ja się nie udzielam bo po prostu wyjechałem do innego kraju i mam słabą styczność z KM w Szczecinie.

Nadaktywni donosiciele mogą mnie pocałować w niedopowiedzenie :)
8

wysłane przez Luke_Police  163

ricardo78 napisał(a):
[quote=LagunaGrandtour]

Kolega do d...y przylega.Wcale się nie dziwię że większość ludzi uciekło z tego portalu lub się wogóle nie udziela.Że tylko przypomnę Kilofownikownia,Iwo,Luke Police,Sam zrobię dokładnie to samo.

Ja nigdzie nie uciekłem. Ale jak mam tutaj zaglądać po to, by czytać kłótnie na tle narodowościowym lub pandemicznym, to jest mi trochę szkoda na to czasu.

Technik serwisu :)
6

wysłane przez Ronaldinho

Luke_Police napisał(a):
[quote=ricardo78]

Ja nigdzie nie uciekłem. Ale jak mam tutaj zaglądać po to, by czytać kłótnie na tle narodowościowym lub pandemicznym, to jest mi trochę szkoda na to czasu.

Niejestem wybitnym pisarzem dlatego moje punkty są ujemne, szanuje to bo ktoś tutaj zakładając to forum miał ochotę by inni pisali zgodnie z naszym ojczystym językiem, spoko . Ale całkiem serio, szacun Luke robisz Mega zdjęcia a dodatkowo tym postem udowadniasz wyższość intelektualną od niektórych osób tutaj. Rzekł bym mądrego asz dobrze posłuchać, bo to forum o komunikacji a nie portal na którym można wymieniać hejt i swoje prywatne przekonania co do obcokrajowców. Oceniajmy proszę komunikację a nie samych siebie życzę wszystkim więcej cierpliwości i zdrowia.

wysłane przez BatiX  14

Ronaldinho napisał(a):
[quote=Luke_Police]

Oceniajmy proszę komunikację a nie samych siebie życzę wszystkim więcej cierpliwości i zdrowia.

Ale z drugiej strony niech ma to ręce i nogi. Spora część propozycji zmian, jakie tu ostatnio na forum trafiają, są mocno oderwane od rzeczywistości i ciężko się odnieść do nich racjonalnie. Ja też chciałbym mieć kilka relacji bezpośrednich, ale nie mają one globalnego sensu, to po co szukać na siłę argumentów.
3

wysłane przez maciekos95 3

BatiX napisał(a):
Ale z drugiej strony niech ma to ręce i nogi. Spora część propozycji zmian, jakie tu ostatnio na forum trafiają, są mocno oderwane od rzeczywistości i ciężko się odnieść do nich racjonalnie. Ja też chciałbym mieć kilka relacji bezpośrednich, ale nie mają one globalnego sensu, to po co szukać na siłę argumentów.

Niestety też to zauważam, że na forum ostatnio trochę taki śmietnik się zrobił (przynajmniej w niektórych wątkach). Dyskusje, które nie mają najmniejszego sensu i kompletnie nic nie wnoszą, a do tego często są okraszone wzajemnym wyzywaniem się niektórych osób. Wolałbym takich rzeczy tu nie widzieć, jak widzę nie tylko ja zresztą.
5

wysłane przez ricardo78 0

LagunaGrandtour napisał(a):
[quote=ricardo78]

Pajacem to nazywaj siebie, miej szacunek do innych, szczególnie, że nic Ci nie zrobili. Rodacy, gdy jadą za pieniądzem za granicą, to też pajace? Ilu jest Polaków będących kierowcami autobusu w Norwegii czy Niemczech? Też zazwyczaj nie znają języka, nie znają tras. Według Ciebie to również są pajace. Swoją drogą to skąd wziąć kierowców przy takich płacach? Ośmieszasz się kolego.

Poza tym jeszcze jedna kwestia tak rekapitulując. Wszyscy są tutaj bardzo mądrzy,och,ach dlaczego i po co.I bardzo dobrze,do tego to forum służy,interesujemy się komunikacją to o niej dyskutujmy.I tak powinno być.Ja mam swoje poglądy,Ty masz swoje podyskutujmy.Tak samo jak w polityce.A tutaj zamiast dyskutować to jest czepialstwo ze strony czerwonych(Ciebie też) o jakość zdjęć od fioletowych i czarnych o brak interpunkcji....Czy to jest portal o dyskusji o komunikacji czy szkoła profesora Miodka oraz Wyższa Szkoła Fotografii?Bez przesady,że ja po każdym przecinku czy kropce mam używać spacji bo Wy sobie tak życzycie.Już nie popadajmy w skrajności.

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

wysłane przez LagunaGrandtour 105

ricardo78 napisał(a):
[quote=LagunaGrandtour]

Poza tym jeszcze jedna kwestia tak rekapitulując. Wszyscy są tutaj bardzo mądrzy,och,ach dlaczego i po co.I bardzo dobrze,do tego to forum służy,interesujemy się komunikacją to o niej dyskutujmy.I tak powinno być.Ja mam swoje poglądy,Ty masz swoje podyskutujmy.Tak samo jak w polityce.A tutaj zamiast dyskutować to jest czepialstwo ze strony czerwonych(Ciebie też) o jakość zdjęć od fioletowych i czarnych o brak interpunkcji....Czy to jest portal o dyskusji o komunikacji czy szkoła profesora Miodka oraz Wyższa Szkoła Fotografii?Bez przesady,że ja po każdym przecinku czy kropce mam używać spacji bo Wy sobie tak życzycie.Już nie popadajmy w skrajności.

O interpunkcję czy poprawne pisanie to powinieneś sam walczyć... Sam sobie tworzysz etykietę, a takiego słowotoku nie sposób przeczytać ze zrozumieniem. Mówisz o dyskusji? Ciekawe, że sam ją uciąłeś, nie odpowiadając na moje pytania, podejrzewam, że z braku argumentów. I rozmawiamy o komunikacji, ale Ty obrażasz niewinnych ludzi bo nie włączyli Ci klimatyzacji. No błagam Cię. Druga sprawa, aż tak wiele pod względem fotografii nie wymagam, sam nie jestem ekspertem czy mistrzem fotografii, daleka mi droga do ideału. Ale czy ostre, proste, z normalnymi kolorami zdjęcie to aż tak ciężka sprawa? Czy prosimy o tak wiele?

Możesz uciekać, nikt Ci nie broni, tyko wiele osób dotyka brak czasu w życiu codziennym, życie jest dynamiczne, coraz mniej jest czasu na hobby i zainteresowania. Niektórzy się również wypalają, sam zniknąłem na ponad trzy lata ;) Portal nie jest dla nikogo obowiązkiem, jest jego indywidualną sprawą, nie chce w jego życiu uczestniczyć, to nie, nic na siłę. Takie jest moje zdanie, i nie trzeba tego wykrzykiwać na prawo i lewo, szczególnie, gdy ktoś się z Tobą nie zgodzi. Trochę to dziecinne.
1

wysłane przez ricardo78 0

LagunaGrandtour napisał(a):
[quote=ricardo78]

O interpunkcję czy poprawne pisanie to powinieneś sam walczyć... Sam sobie tworzysz etykietę, a takiego słowotoku nie sposób przeczytać ze zrozumieniem. Mówisz o dyskusji? Ciekawe, że sam ją uciąłeś, nie odpowiadając na moje pytania, podejrzewam, że z braku argumentów. I rozmawiamy o komunikacji, ale Ty obrażasz niewinnych ludzi bo nie włączyli Ci klimatyzacji. No błagam Cię. Druga sprawa, aż tak wiele pod względem fotografii nie wymagam, sam nie jestem ekspertem czy mistrzem fotografii, daleka mi droga do ideału. Ale czy ostre, proste, z normalnymi kolorami zdjęcie to aż tak ciężka sprawa? Czy prosimy o tak wiele?

Możesz uciekać, nikt Ci nie broni, tyko wiele osób dotyka brak czasu w życiu codziennym, życie jest dynamiczne, coraz mniej jest czasu na hobby i zainteresowania. Niektórzy się również wypalają, sam zniknąłem na ponad trzy lata ;) Portal nie jest dla nikogo obowiązkiem, jest jego indywidualną sprawą, nie chce w jego życiu uczestniczyć, to nie, nic na siłę. Takie jest moje zdanie, i nie trzeba tego wykrzykiwać na prawo i lewo, szczególnie, gdy ktoś się z Tobą nie zgodzi. Trochę to dziecinne.

Może tak.Ja nie przegadam Ciebie Ty mnie.Każdy ma swoje racje i ich się trzyma.Poszło trochę na ostro i przepraszam za to.

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

wysłane przez jas59  ?

ricardo78 napisał(a):
[quote=LagunaGrandtour]

Czy to jest portal o dyskusji o komunikacji czy szkoła profesora Miodka oraz Wyższa Szkoła Fotografii?Bez przesady,że ja po każdym przecinku czy kropce mam używać spacji bo Wy sobie tak życzycie.Już nie popadajmy w skrajności.

Tak, to jest portal o sprawach komunikacji, a jednocześnie szkoła profesora Miodka. Przelewając słowa w dyskusji poprzez klawiaturę należy zachować zasady przekazywane przez Pana Profesora o kulturze słowa i dobrego wychowania. Używać znaków interpunkcyjnych ( kropek, przecinków i spacji) i nie oburzać się za zwrócenie uwagi.

Sam z resztą wspomniałeś o Profesorze Miodku, więc zdajesz sobie doskonale sprawę, że nie trzymasz się polecanych przez Niego zasad. Czy jesteś niereformowalny, czy jest to tylko Twój ośli upór, a może tego nauczyli w szkole (raczej nie)?

Obrażanie i brak szacunku dla innych prowadzi do agresji słownej a później fizycznej, świadczy też o braku szacunku dla samego siebie. Zastanów się, czy o to Ci chodziło.

cogito ergo sum
5

wysłane przez Kostek 2

ricardo78 napisał(a):

I o to właśnie mi chodzi.Do przewoźnika.Zatrudnia pajaców ze wschodu bo są tańsi a jak 81 jeszcze jeździł do Dworca Głównego to kierowca wchodząc do szoferki łamanym polskim poprosił,by ktoś pokierował go jak ma jechać ,bo nie zna trasy!!!No to o czym mu tu rozmawiamy?

Nie widzisz w swojej wypowiedzi totalnej hipokryzji? Ukrainiec, który przyjechał do Polski żeby więcej zarobić, nie znając tras i języka jest pajacem, a jak Polak robi dokładnie to samo wyjeżdżając na zachód bądź północ, to już pajacem nie jest? Kolega wyżej bardzo dobrze napisał. Uważając Ukraińców za pajaców, mimo że nic ci nie zrobili obrażasz również wszystkich Polaków, którzy robią to samo wyjeżdżając i też nie znając tras i języka.
Post został wyedytowany przez autora.
3

wysłane przez Kostek 2

ricardo78 napisał(a):
Nie bronię napastnika bo to jest karygodne.Ale nie ma skutku bez przyczyny

I serio uważasz, że atak gazem na kierowcę można w jakikolwiek sposób usprawiedliwić? Uważasz, że jakikolwiek atak można usprawiedliwić, bo ktoś coś komuś powiedział nie tak jak powinien bądź zrobił coś złego? To "ale" nie ma kompletnie znaczenia, bo NIGDY ataku nie można usprawiedliwić jak nie ma potrzeby ratowania kogoś (powiedzmy przed pobiciem). Jeżeli ktoś ma problemy z emocjami i musi się wyżyć na kimś, a nie umie tego zignorować i dusić emocji w sobie, to niech idzie na jakąś terapię.
Post został wyedytowany przez autora.
4

wysłane przez ricardo78 0

Kostek napisał(a):
I serio uważasz, że atak gazem na kierowcę można w jakikolwiek sposób usprawiedliwić? Uważasz, że jakikolwiek atak można usprawiedliwić, bo ktoś coś komuś powiedział nie tak jak powinien bądź zrobił coś złego? To "ale" nie ma kompletnie znaczenia, bo NIGDY ataku nie można usprawiedliwić jak nie ma potrzeby ratowania kogoś (powiedzmy przed pobiciem). Jeżeli ktoś ma problemy z emocjami i musi się wyżyć na kimś, a nie umie tego zignorować i dusić emocji w sobie, to niech idzie na jakąś terapię.


Nie usprawiedliwiam.Ciekawym tylko jakbyś w kółko jeździł na progu omdlenia przez 4 miesiące po ponad godzinę w autobusie bez okien codziennie i bez klimy czy nie puściłyby Ci nerwy.Ja takie frustracje rozładowuję na siłowni lub w pracy.Jak widać inni mają inne sposoby.Od tego jest prokuratura by ich osądzić.Ja stwierdzam fakt.

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...

wysłane przez Kostek 2

ricardo78 napisał(a):
Nie usprawiedliwiam.Ciekawym tylko jakbyś w kółko jeździł na progu omdlenia przez 4 miesiące po ponad godzinę w autobusie bez okien codziennie i bez klimy czy nie puściłyby Ci nerwy.Ja takie frustracje rozładowuję na siłowni lub w pracy.Jak widać inni mają inne sposoby.Od tego jest prokuratura by ich osądzić.Ja stwierdzam fakt.

Atak na innego człowieka, bo jest znerwicowany, to jest żadne wytłumaczenie, to po prostu kretynizm. Faktem jest, że takie osoby (atakujące innych) nie umieją panować nad nerwami i powinni udać się do specjalisty. Odpowiadając na Twoje pytanie - gdybym jeździł bez klimatyzacji codziennie po ponad godzinie przez 4 miesiące i byłbym na skraju omdlenia, to nie byłbym zdenerwowany, bo rozumiem innych. Nie włączył, bo może się zepsuła, może czynnik się skończył. Myślisz, że kierowcy celowo mszczą się na pasażerach nie włączając klimatyzacji? A co ma powiedzieć kierowca jeżdżący pojazdem bez klimatyzacji, bo coś się zepsuło, jedynie z otwartym małym oknem przez 8, a nawet 10h? Zawsze można zamówić taksówkę z klimatyzacją. Klimatyzacja jak każde inne urządzenia - psują się, tak było, jest i będzie. Więcej zrozumienia do innych, a będzie żyło się Tobie łatwiej.
6

wysłane przez Danix777 4

Ciekawe jest bardzo podkreślenie gazety, że kierowca jest z GRUZJI. I co z tego że jest z Gruzji? Mógłbybyć też z Chin. Co to zmienia? No ale tak media podgrzewają atmosferę wokół tematu, a później się dziwić, że w Polsce jest ksenofobia.
1

wysłane przez Tramwajarz 0

slimak napisał(a):
Ciekawe jest bardzo podkreślenie gazety, że kierowca jest z GRUZJI. I co z tego że jest z Gruzji? Mógłbybyć też z Chin. Co to zmienia? No ale tak media podgrzewają atmosferę wokół tematu, a później się dziwić, że w Polsce jest ksenofobia.

Spojrzałbym na to z drugiej strony - uwrażliwienie czytelnika na problemy dotykające mniejszości narodowych.
3