Forum

Idzie nowe

Na stronie MZK Szczecin ukazało się ogłoszenie o zamówieniu publicznym dostawy dwóch nowych pudeł wagonów tramwajowych z rodziny 105N.

wysłane przez LLUZNIAK

leks napisał(a):

> Ja uważam, że powinno być miejsce dla wózków przy środkowych > drzwiach, ale jednocześnie siedzenia w układzie 2+1, tak żeby > więcej osób mogło usiąść.

Fakt... A jeśli nie na całej długości wagonu to chociaż w tylnej, lub przedniej jego części.

> Wiem rozumiem, że u nas za duże > potoki itd. ale jakoś wszędzie się da, a u nas nie.

Bo "wszędzie" są jednak trochę inaczej układane rozkłady i aż takiego ścisku w szczycie jak u nas na niektórych kursach zwykle tam nie ma.

> A np. uważam, > że w składzie T6 nie jest aż tak ciasno mimo, że jest taki > właśnie układ.

No nie wiem... ostatnio miałem wątpliwą przyjemność jechania tymże cudem na szczytowej 12 i zbyt wesoło nie było. Choć faktem jest że skład 105'tek niewiele by pomógł ;)

> No, ale ja to sobie mogę gadać. Niektórzy i tak > jeszcze mają w głowach myślenie z przed 20 lat gdzie pasażer miał > się cieszyć, że jedzie, a tramwaje budowano tak, by jak najwięcej > "bydła" do nich upchnąć. W obecnych czasach przede wszystkim w > pojazdach powinny być takie warunki, by jak najwięcej ludzi mogło > wygodnie podróżować na siedząco.

Wiesz, patrząc na to co się ostatnio ze 105'kami u nas dzieje to zaczynam powątpiewać czy odpowiedzialni za utrzymanie wagonów z MZK zapomnieli już całkiem że tramwaj służy do przewozu ludzi... Brakujące siedzenia w nie-modernizacjach i nie-bulwach to ostatnio norma. A niektóre wagony są w stanie gorszym, a jeżeli 102'ki tuż przed ich wycofaniem z ruchu liniowego. ...dziurawe ściany, wypadające drzwi, odpadająca podsufitka, skrzynka bezpiecznikowa bez drzwiczek - to tylko niektóre "usterki" jakie osobiście spotkałem w przeciągu ostatnich dwóch tygodni w naszych 105'kach.
Idzie nowe · 15 lat temu · konjo 
Re: Idzie nowe · 15 lat temu · Volunteer
Re: Idzie nowe · 15 lat temu · kajetansz
Re: Idzie nowe · 15 lat temu · Mareczek
Re: Przyciski tylko z jednej strony · 15 lat temu · Iwo
Re: Przyciski tylko z jednej strony · 15 lat temu · LLUZNIAK
Re: Przyciski tylko z jednej strony · 15 lat temu · Iwo
Re: Przyciski tylko z jednej strony · 15 lat temu · LLUZNIAK
Re: Przyciski tylko z jednej strony · 15 lat temu · LLUZNIAK
Re: Przyciski tylko z jednej strony · 15 lat temu · LLUZNIAK
Re: Przyciski tylko z jednej strony · 15 lat temu · mike_1994
Re: Przyciski tylko z jednej strony · 15 lat temu · DamTram
Re: Przyciski tylko z jednej strony [OT] · 15 lat temu · Lukasy
Re: Przyciski tylko z jednej strony · 15 lat temu · DamTram
Re: Przyciski tylko z jednej strony · 15 lat temu · gienix
Re: Przyciski tylko z jednej strony · 15 lat temu · DamTram