Forum

To był paskudny dzień

zablokowany

wysłane przez Phobos 17

[admini oczywiście nie odmówili sobie przyjemności zamknięcia wątku w czasie kiedy pisałem posta, zatem...]

Żenada, wstyd i krętactwo - te 3 słowa jako pierwsze cisną mi się na klawiaturę.

Pomiędzy serwisem, a STMKM różnie się układało - raz lepiej, raz gorzej. Ale nigdy nie było tak, aby KOMIS unikał napisania czegoś, bo byłoby to nie na rękę STMKM. Tak samo, jak pojawiały się opinie pozytywne, były też i negatywne. Były darowizny użytkowników KOMISu na rzecz Towarzystwa i było eksploatowanie serwisu przez prezesa Łubińskiego do granic możliwości bez słowa podziękowania, z podpisywaniem się pod zasługami serwisu włącznie. Mało tego - analiza statystyczna przeprowadzona ponad rok temu wskazała wyraźnie, że w czasie publikacji serwisu, średnio w ciągu miesiąca deklarację członkowską STMKM wypełnia dwukrotnie więcej chętnych, niż w czasie przerwy w wydawaniu serwisu, która miała miejsce kilka lat temu. STMKM czerpie z KOMISu pełnymi garściami, ciągle żądając więcej, a w zamian nawet nie dziękując. Ale są pewne granice, które po raz kolejny zostały przekroczone.

Nie wnikam w to, kto wśród decyzyjnych tu osób jakie miał zdanie w wiadomej sprawie. To już tu nie jest istotne, bo sam fakt pojawienia się jakiegoś rozłamu w szeregach administracji ani nie jest niczym nowym, ani nie jest wielką tragedią - zdarzało się to nie raz (swój wywód, dlaczego IMO administracja powinna, a niestety nie mieni się jako monolit, zostawię na kiedy indziej). Ale każda sytuacja, w której decyduje się czy jakaś informacja powinan czy nie powinna zostać opublikowana, to jakiś absurd! A gdzie się podziały czasy, kiedy w liście kierowanym do MZK pisaliśmy (pierwsza osoba liczby mnogiej, czas przeszły), że nie będziemy uzależniać publikowania zdjęć czy informacji od tego, jak wpłynie to na samopoczucie dyrekcji? Gdzie się podziały czasy, kiedy KOMIS nie bał się poruszać tematów drażliwych, kiedy - jak sam Maciej Kubień to trafnie określił - być może właśnie to przysporzyło KOMISowi pierwszych wiernych użytkowników?

Wstyd mi, że bezkompromisowość w prowadzeniu serwisu przegrała ze zwykłym krętactwem, próbami zafałszowania rzeczywistości. A ponad wszystko zażenowany jestem, że konflikt eskalował do takich rozmiarów. Odejście admina z powodu jednej informacji jest może i bardzo honorowym posunięciem, ale to nie tak powinno się to odbywać!

W czyim interesie się to wszystko dzieje? Bo na pewno nie w imię dobra użytkowników. Zamieszanie z publikowaniem informacji, pyskówka na forum, czy odejście admina - nie służy to też samemu serwisowi. Paradoksalnie nie służy też STMKM, ani nawet ofierze wypadku. Każdy konflikt, nawet jeśli przyniesie komuś zwycięstwo, przyniesie też porażkę innej stronie, a bilans zysków i strat zawsze będzie na minusie!

Obserwując z perspektywy dwie organizacje, z którymi w pewnym czasie byłem mocno związany, trudno mi to zrozumieć. Przecież całego zajścia można było uniknąć! Opublikować obszerną informację, w której znalazłoby się wszystko! Czy STMKM lub ktokolwiek inny ma podstawy, aby sądzić, że rzeczowe napisanie, że w trakcie imprezy doszło do wypadku zawinionego przez motocyklistę mogłoby zaszkodzić STMKM? A może zaszkodzić mogłoby napisanie, że kierowca wykazał się opanowaniem, racjonalnością i umiejętnościami w taki sposób, aby zminimalizować skutki wypadku? Czy może wzmianka o tym, że jeden z członków Towarzystwa udzielił pierwszej pomocy ofierze wypadku byłby taki deprawujący?

Nie było mnie tam, a moje pojęcie o całym zajściu czerpię z drugiej, czasami nawet z trzeciej ręki. I nie znam powodów, dla których ktokolwiek mógły się czegoś wstydzić. Więc może na forum nie ma wszystkiego? Co jest takiego, czego tak panicznie STMKM się boi, co takiego się ukrywa? Jaka jest prawda?

-- Nie czekaj! Właściwy czas nigdy nie nadejdzie...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
O dodawaniu informacji · 15 lat temu · Mike
Re: O dodawaniu informacji · 15 lat temu · Iwo
Re: O dodawaniu informacji · 15 lat temu · merope
To był paskudny dzień · 15 lat temu · Bauer
Re: To był paskudny dzień · 15 lat temu · Iwo
Po co? · 15 lat temu · Robert
Re: Po co? · 15 lat temu · Iwo
Po co to wszystko...?! · 15 lat temu · paki
Re: Po co to wszystko...?! · 15 lat temu · Lukasy
Re: Po co to wszystko...?! · 15 lat temu · paki
Re: Po co to wszystko...?! · 15 lat temu · mike_1994
Re: Po co to wszystko...?! · 15 lat temu · paki
Re: Po co to wszystko...?! · 15 lat temu · mike_1994
Re: Po co to wszystko...?! · 15 lat temu · paki
Re: Po co to wszystko...?! · 15 lat temu · Lukasy
moje skromne zdanie · 15 lat temu · end
Re: moje skromne zdanie · 15 lat temu · X
Subiektywna opinia! · 15 lat temu · Boczek_Majowe
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · Iwo
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · Boczek_Majowe
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · merope
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · Boczek_Majowe
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · Bauer
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · Boczek_Majowe
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · Bauer
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · Boczek_Majowe
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · Lukasy
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · Bauer
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · MarcinB
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · Iwo
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · Boczek_Majowe
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · pawloss
Re: Subiektywna opinia! · 15 lat temu · leks
A może koniec? · 15 lat temu · Lukasz5
3 słowa od (byłego) ojca prowadzącego... · 15 lat temu · Phobos
Mareczek i co porzucisz swoje hobby? · 15 lat temu · (użytkownik usunięty)