Forum

Cegielski pewny?

Sąd Okręgowy w Szczecinie oddalił skargę Tramwajów Szczecińskich przeciwko wyrokowi Krajowej Izby Odwoławczej (patrz: Tramwaje wciąż w zawieszeniu). Oznacza to, że TS muszą ponownie rozstrzygnąć przetarg, tym razem z uwzględnieniem oferty Fabryki Pojazdów Szynowych.

wysłane przez MarcinB

paki napisał(a):

> Jeśli jesteś ekspertem od układania SIWZ, przejdź się na > Klonowica 5 i zaproponuj swoją pomoc. Może dzięki Tobie w > Szczecinie pojawią się Bombardiery a nie FPS.

Mogę być największym ekspertem od układania SIWZ, ale i tak nie otrzymam tej pracy, a wiesz dlaczego? Bo jestem spoza kliki. Nie należę do związków, nie mam tam rodziny, znajomych, to samo w zarządzie spółki i w zarządzie miasta. Dla TWA z TS jestem nikim, a jako obcy mógłbym zniszczyć ten błogi spokój jaki panuje w firmie, bierny, mierny, ale wierny to najlepszy pracownik.

> Myślisz, że > TS będą teraz dumne, że zakupiły/zakupią największy > szajs, który ciągle jest projektem?

Jeszcze tego by brakowało, ale i tak zapewne nagrody już przyznane, nagrody już wzięte.

> Nie sądzę, by było to > celowym zagraniem komisji przetargowej, pewnie nikt nie > spodziewał się takiego rozwiązania. Stało się, trudno.

Jakby to było celowe zagranie, to w TS już by była prokuratura, CBA, CBŚ i tym podobne instytucje. Nikt się nie spodziewał? Jak się daje małpie brzytwę, to się przewiduje, że może się skrzywdzić, a jeżeli nie to niestety jest się człowiekiem ograniczonym. I nie trudno, ktoś powinien ponieść konsekwencje swoich niekompetencji. Szkoda, że niemoty urzędnicy, nie ponoszą finansowych konsekwencji swoich czynów.

> Co > zmieni fakt, że wylejesz na Komisie swoje żale? Myślisz, że > prezes Wawrzyniak padnie przed Tobą na kolana i będzie > przepraszał? Albo wystosuje oficjalne pismo do wszystkich > zawiedzionych i rozczarowanych miłośników?

Nic nie zmieni, ale Wawrzyniak gdyby miał choć troszeczkę honoru, podałby się do dymisji. On jako "prezes" tego folwarku odpowiada za baranów jakich zatrudnia. W dawniejszych czasach, za mniejsze zaniedbania ludzie sobie w łeb strzelali. Dziś błąd nic nie kosztuje.

Nie podoba się? > Zawsze możesz drałować na piechotę.

Takie rady dawaj swojej rodzinie.

> Nikt, przygotowując > przetarg, nie zakładał z góry, że wygra FPS. A to, że > ktoś coś przeoczył, nie dopatrzył czy nie wziął jakiejś > okoliczności pod uwagę, to już sprawa wewnętrzna spółki i > nie uprawnia do oczerniania kogokolwiek.

Uprawnia, bo te niemoty są opłacane z naszych, publicznych pieniędzy. Pewne rzeczy się przewiduje, a jak nie potrafisz to się nie pchaj na afisz, jeżeli TS nie ma odpowiednio wykształconych ludzi do układania SIWZ to powinien wynająć zewnętrzną firmę do takich skomplikowanych prac. Nie może być tak, że kilku niemotów uczy się za publiczne pieniądze jak zrobić przetarg. Chcą się uczyć? Dobrze, ale za swoje pieniądze.

> Świat się nie > zawali.

Świat też się nie zawali, jak odpowiedzialni za przetarg, włącznie z Wawrzyniakiem poniosą konsekwencje i stracą pracę.

> Mam już dość czytania, jakie to TS są be, bo nie > potrafią napisać porządnego SIWZ.

Zacytuję Ciebie. Nie podoba się? To nie czytaj.

> Naprawdę nie ma nic > ciekawszego do pisania niż roboczy temat "Antyprofesjonalizm > Tramwajów Szczecińskich sp. zo.o. w świetle przetargu na > sześć tramwajów niskopodłogowych"?

Ja też mam dość czytania na ten temat. Z wielką chęcią bym przeczytał, że w wyniku wspaniale zorganizowanego przetargu wygrała firma Y i za 6 miesięcy, będziemy jeździli nowoczesnymi tramwajami. Aż się boję co będzie jak ogłoszą ten większy przetarg.

PS: przepraszam barany, w sumie niewinne zwierzaki, które nijak mają się do przetargu w Szczecinie, a jeżeli ktoś z TS by się poczuł urażony, to Redakcja Komisu posiada moje dane. Nie piszę anonimowo.

-- ...Jeśli nie potrafisz olśnić innych swoją inteligencją, oszołom ich swoją głupotą...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Cegielski pewny? · 14 lat temu · mxk
I co dalej? · 14 lat temu · Wojciech
Re: I co dalej? · 14 lat temu · techno
Re: I co dalej? · 14 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: I co dalej? · 14 lat temu · Maestro
Re: I co dalej? · 14 lat temu · Jasiek
Re: I co dalej? · 14 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: I co dalej? · 14 lat temu · Maestro
Re: I co dalej? · 14 lat temu · alat57
Re: I co dalej? · 14 lat temu · mxk
Re: I co dalej? · 14 lat temu · zack1989
Re: I co dalej? · 14 lat temu · mxk
Re: I co dalej? · 14 lat temu · alat57
Re: I co dalej? · 14 lat temu · mxk
Re: I co dalej? · 14 lat temu · alat57
Re: I co dalej? · 14 lat temu · mxk
Re: I co dalej? · 14 lat temu · BatiX 
Re: I co dalej? · 14 lat temu · mxk
Czy ktoś odpowie za ten syf? · 14 lat temu · Maestro
Re: Czy ktoś odpowie za ten syf? [OT] · 14 lat temu · MarcinB
Re: Czy ktoś odpowie za ten syf? [OT] · 14 lat temu · Maestro
Re: Czy ktoś odpowie za ten syf? [OT] · 14 lat temu · Maestro
Re: Czy ktoś odpowie za ten syf? [OT] · 14 lat temu · alat57