Forum

W tym wypadku 105N wygląda bardzo dobrze, ale tylko na...

zdjęcie
W tym wypadku 105N wygląda bardzo dobrze, ale tylko na zewnątrz
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Jasiek napisał(a):

> To powiedz im, że modyfikujesz tą zasadę i teraz brzmi: > tramwaj ma jeździć i ładnie wyglądać. :D A problem estetyki > pojazdów poruszony przez Ciebie nie dotyczy tylko Szczecina. > Powiedziałbym, że to taka polska przypadłość.

2 przypadki: Gorzów i Poznań. Gorzów - stan torowisk bardzo słaby (poziom Szczeciński), ale wagony to dla Szczecina zupełnie inna klasa. Nawet stare Helmuty, które mają po ca. 40 lat(!) są w dużo lepszym stanie niż nasze wozy. 105, mino że nie były modernizowane wyglądają równie akceptowalnie. Przede wszystkim są CZYSTE! U nas większość wagonów (autobusów z resztą też) jest tak koszmarnie brudna, że naprawdę odechciewa się do nich wsiadać. Czasami jak widzę co u nas jeździ na liniach, to naprawdę mam ochotę zadzwonić do Urzędu Dozoru Technicznego i się wyżalić. Spora część już dawno powinna być pocięta na żyletki.

Poznań Trochę się tam najeździłem komunikacją miejską i ani razu nie zdarzyło mi się, żeby pojazd był chociaż w połowie tak zasyfiony jak u nas. Ani razu nie widziałem, żeby 105 miał tak zardzewiałe poszycie, że gdybyś go mocniej walnął pieścią to na 100% wybiłbyś dziurę - a takie smaczki widywałem na ósemce.

Ok. Gorzów ma mniej pojazdów i łatwiej jest je ogarnąć. Ale jak widać na przykładzie Poznania - da się. Tylko musi się chcieć, a to już inna sprawa.