Forum

Nowy Swing w mieście

Rozpoczęły się jazdy testowe nowego Swinga, który dotarł do zajezdni w al. Wojska Polskiego.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

alat57 napisał(a):

> Uwierz mi że na Arkońskiej, przystanek "Arkońska szpital" > spotkałem się dwukrotnie z reakcją kierowcy, który mimo że > zrobił "przyklęk" przy peronie, to wyobraź sobie że wysiadł i > kontrolował jak osoba toważysząca wjeżdża wózkiem inwalidzkim > do wnętrza pojazdu.

Nie mówię że wszyscy są tacy. Ja raz spotkałem kierowce który na pętli na Osowie podjeżdżał na wstecznym, bliziutko krawężnika, szybo wysiadł rozłożył rampę i pomógł i jeszcze na koniec życzył miłego dnia. Chodzi o to żeby osoba na wózku nie bała sama się podróżować komunikacją miejską, bo raz kierowcy się zachce wysiąść a raz nie, i uwierz mi że często się zastanawiam i planuje trasę zanim sam się gdzieś wybiorę sam. Czasami jest tak że kierowca podjedzie metr od krawężnika, nie obniży autobusu, a jak już uda się wsiąść to odjeżdża nawet nie czekając na zajęcie miejsca i zapięcie pasów. Uwierz mi że nie łatwo "zaparkować" wózek podczas jazdy autobusu, a 80% moich przypadków takie było że zaraz po wejściu kierowca nie czekając rusza z przystanku. Dlatego przydało by się dalsze przeszkolenie kierowców, pilotażowe szkolenie na zajezdni Klonowica już było, sam w nim uczestniczyłem i jestem przekonany że jak by każdy kierowca przeszedł takie szkolenie to by wiedział jak postępować w takich sytuacjach. Na szkoleniu kierowcy mieli możliwość zasiąść na wózku inwalidzkim i zobaczyć to oczyma niepełnosprawnego, poznać bariery na jakie są narażone osoby na wózkach, oraz jak nie wiele trzeba zrobić żeby ułatwić wejście dla takiej osoby do autobusu. Najprostszym sposobem jest jak najbliższy podjazd do krawężnika i obniżenie pojazdu, tak niewiele wystarczy a nie wszystkim się chce. Rozumiem że czasami zdarzy się że w autobusie jest uszkodzony przyklęk ale to wtedy kierowca mógłby szybko wysiąść poinformować że jest uszkodzony przyklęk, zaoferować pomoc przy wejściu i to robi. Wystarczy tak niewiele żeby wszyscy byli zadowoleni. Na koniec dodam że nie twierdze że wszyscy kierowcy nie są chętni do pomocy, są tacy co robią to z uśmiechem na twarzy a nie z przymusu.
Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · LLUZNIAK
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · alat57
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · djdark 
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · paki
Przyklęk autobusu · 11 lat temu · Luke_Police 
Re: Przyklęk autobusu · 11 lat temu · paki
Re: Przyklęk autobusu · 11 lat temu · LLUZNIAK
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · LLUZNIAK
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · djdark 
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · Jasiek
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · LLUZNIAK
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · DAWO
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · djdark 
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · BatiX 
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · djdark 
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · Bzium
Re: Nowy Swing w mieście · 11 lat temu · LLUZNIAK
Informacja pasażerska · 11 lat temu · Jasiek
Re: Informacja pasażerska · 11 lat temu · Korczian
Re: Informacja pasażerska · 11 lat temu · Korczian
Re: Informacja pasażerska · 11 lat temu · mxk
Nie tylko Pogodno-Głębokie · 11 lat temu · Czarny87