Forum

Protest na wyświetlaczach autobusów SPPK

"Protest" - z takim hasłem na wyświetlaczach jeżdżą od poniedziałkowego poranka autobusy Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Akcja miała się rozpocząć pod koniec ub. tygodnia, została jednak wstrzymana ze ze względu na żałobę narodową.

wysłane przez Czarny87

Mareczek napisał(a):

> W dużym skrócie. Mieszkaniec (niech będzie że > emerytowany, zniżka 100%) Polic, jadąc 109 z Rynku do > Chemika jest "opłacany" z podatków mieszkańca Szczecina w > około 60-70% stawki wzkm SPPK.

Bardzo wybiórcze i propagandowe podejście do tematu według mnie. Ile linii obsługiwanych przez SPPK jeździ tylko po terenie gminy Police? Odpowiedź brzmi 3: 109,110,111. Z tego częstotliwość kursowania dwóch ostatnich przypomina linie turystyczną. Pozostała część linii obsługiwanych przez SPPK ma trasy albo w całości albo w części na terenie Szczecina. Jak to się rozkłada procentowo? Kto tak naprawdę dokłada do utrzymania kogo? Mogę śmiało założyć, że przez jeden dzień w tygodniu ( powszedni)z autobusów linii 109,110,111 skorzysta mniej pasażerów niż ze 107 relacji pl. Rodła-Zagórskiego, a gdzie jeszcze 58/59,63,101,102,103,106,F( mam na myśli kursy i części tras na terenie Szczecina)? Teraz pytanie: ile kilometrów przejedzie 109 a ile 107, kto komu dokłada do utrzymania??? Ilu pasażerów wożą autobusy SPPK na terenie Szczecina a ilu na terenie Polic? Proponuję dokładnie policzyć kto kogo i gdzie wozi, za ile itd. a później uskuteczniać propagandę, że to spółka sama sobie winna.

Kolejny aspekt który naszym krótkowzrocznym urzędasom umyka jest taki, że autobusy SPPK dowożą ludzi pracujących na terenie Szczecina, robiących tam zakupy itp. Zamiast dołożyć i rozwijać komunikacje między gminami ( patrząc głównie na rozwój ekonomii i korzyści z niego płynące) to robią odwrotnie. Ale tak właśnie wygląda rządzenie w wykonaniu człowieka sukcesu i jego ekipy. Kupi tramwaje, autobusy i ciemny lud głosuje...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Kopanie swojego · 5 lat temu · Mareczek
Re: Kopanie swojego · 5 lat temu · Jasiek
Re: Kopanie swojego · 5 lat temu · Czarny87
Re: Kopanie swojego · 5 lat temu · Mareczek
Re: Kopanie swojego · 5 lat temu · Czarny87
Re: Kopanie swojego · 5 lat temu · bartez
Re: Kopanie swojego · 5 lat temu · lhb178
Re: Kopanie swojego · 5 lat temu · Luke_Police 
Re: Kopanie swojego · 5 lat temu · Mareczek
Re: Kopanie swojego · 5 lat temu · Luke_Police 
Re: Kopanie swojego · 5 lat temu · Mareczek
Re: Kopanie swojego · 5 lat temu · Luke_Police 
Protest · 5 lat temu · Mati524