Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Nowy tabor jeszcze nie teraz

Maciej Kubień za Gazetą Wyborczą (Kinga Konieczny),

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" informuje, że wszystkie wnioski o dotacje złożone w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w województwie zachodniopomorskim będą oceniane jeszcze raz. Oznacza to, że w przyszłość odsuwa się wizja poprawy sytuacji szczecińskiej komunikacji miejskiej.
Powodem całego zamieszania jest rozporządzenie ministra gospodarki, które zmienia kryteria oceniania. Marszałek województwa, Zygmunt Meyer, tłumaczy, że o jego istnieniu dowiedział się wczoraj, chociaż minister podpisał je 9 maja. Na pilnie zwołanym zebraniu zarządu podjęto decyzję o ponownym rozpatrzeniu wszystkich wniosków.

Tymczasem okazuje się, że sytuacja nie jest jednoznaczna. Ministerstwo gospodarki jest zdziwione decyzją podjętą przez marszałka, tłumacząc, że ponowne rozpatrzenie powinno dotyczyć tylko niektórych wniosków.

Całe zamieszanie spowoduje, że o tym, kto otrzyma dofinansowanie, dowiemy się najwcześniej we wrześniu. Przypomnijmy, że Szczecin w ramach ZPORR stara się o dotację na zakup nowego taboru autobusowego w celu utworzenia nowych linii oraz na remont torowiska na ul. Ku Słońcu i zakup nowych wagonów tramwajowych.

źródło: Gazeta Wyborcza

Przeczytaj również: 20 milionów na komunikację (18.01.2005)

brak komentarzy