Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Tatry prawie nasze

torwid,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Szczecińscy radni przyjęli dziś poprawkę budżetową, która zakładała m.in. przeznaczenie 2 mln zł na zakup używanego taboru z BVG Berlin. To oznacza, że długo oczekiwane Tatry mogą się w Szczecinie pojawić już w czerwcu.
Na spłatę pierwszej raty przeznaczona ma być połowa kwoty. Jej dokładną wysokość poznamy prawdopodobnie za kilka tygodni, bo - przypomnijmy - cenę jednego wagonu ustalono na 120 tys. euro, a kurs tej waluty jest w ostatnich tygodniach zmienny. Reszta z 2 mln zł ma być przeznaczona na modernizację zajezdni Pogodno zgodnie z życzeniem Niemców, którzy właścicielem taboru pozostaną do 2011 r. Tramwaje będziemy spłacać nieco dłużej - do 2013 r.

Oprócz zgody Rady Miasta brakowało jeszcze m.in. akceptacji prezesa Urzędu Zamówień Publicznych na pominięcie przetargu. Wprawdzie ustawa o zamówieniach publicznych w obecnym kształcie obowiązuje jeszcze tylko do środy, a od 25 maja taka zgoda nie byłaby wymagana, ale MZK już ją uzyskało. Miasto ma także pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, która nie ustosunkowała się wprawdzie do celowości zakupu używanych tramwajów, ale - co najważniejsze - zgodziła się na podjęcie zobowiązań finansowych wykraczających poza rok budżetowy. To oznacza, że umowa z BVG Berlin może być podpisana w pierwszych dniach czerwca. Jeśli tak się stanie, tramwaje będą do Szczecina docierać w cyklu 2 wagony co 10 dni, a pierwsza dostawa mogłaby nastąpić pod koniec czerwca.
Przeczytaj więcej na temat Tramwajowe „berlińczyki”: więcej na ten temat…

możliwość komentowania została wyłączona