Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Podjuchy chcą "pośpiecha" - stanowisko ZDiTM

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Po opublikowaniu przez nas artykułu na temat uruchomienia autobusowej linii pospiesznej do Podjuch (patrz: Podjuchy chcą "pośpiecha") poprosiliśmy rzecznika prasowego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, panią Martę Kwiecień-Zwierzyńską, o przedstawienie stanowiska ZDiTM w tej sprawie. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź, którą publikujemy w całości.
W odpowiedzi na Pana e-maila uprzejmie wyjaśniam, iż rejon dzielnic Podjuchy, Żydowce i Klucz obsługiwany jest czteroma liniami autobusowymi, w pełni pokrywającymi zapotrzebowanie tego rejonu miasta. Podstawowymi liniami autobusowymi obsługującymi ten rejon są: linia autobusowa nr 61 - zapewniająca bezpośredni dojazd do centrum miasta i Dworca Głównego poprzez ul. Autostradę Poznańską, Cukrową i Mieszka I, linia autobusowa nr 55 - pozwalająca na dojazd do Basenu Górniczego poprzez Zdroje i dalej do centrum i innych rejonów miasta liniami tramwajowymi lub autobusowymi pospiesznymi. Istotną funkcję spełnia linia autobusowa nr 64 jako połączenie wewnętrzne prawobrzeża, łącząca dzielnicę Klucz, Podjuchy, Zdroje i Dąbie oraz jako połączenie uzupełniające dzielnicę Żydowce poprzez dzielnicę Zdroje z Osiedlem Bukowym.

Istniejący układ komunikacyjny rejonu dzielnic Podjuchy, Żydowce i Klucza nie wymaga zwiększenia podaży usług o kolejne połączenia.

40 komentarzy