Forum

Miasto ostrzega kierowców

Jeżeli w Szczecinie staną tramwaje i autobusy, to najbardziej stracą na tym sami strajkujący. Zamiast podwyżek będzie rewolucja w organizacji komunikacji miejskiej. To wynika z naszych informacji.

wysłane przez techno

lukas napisał(a):

> techno napisał(a):

> > Dlatego nie mam pretensji do prezesa > > Orlenu, że zarabia (strzelam) 500 tys. zł miesięcznie, czy > > prezesa mniejszego banku, który dostaje tych tysięcy 50 na > > miesiąc. > > A ja mam bo to już jest przesada, a później płaczą że na nic > nie ma pieniędzy np. ZDiTM (wiem że to budżetówka).

To ile płaci właściciel prezesowi zarządu w prywatnej firmie to jest tylko i wyłącznie jego sprawa. W ZDiTMie takiej sytuacji nie ma. Jeżeli prezes swoim działaniem potrafi doprowadzić do wzrostu zysku netto w skali roku na poziomie 30% (np. z 1 mld zł do 1,3 mld zł), to należy mu się za to odpowiednie wynagrodzenie. W końcu właściciele zarabiają ten miliard rocznie, więc mają z czego wypłacać takie wynagrodzenie. 6 mln złotych rocznie (pensja prezesa jest i tak w kosztach!) przy zysku netto na poziomie miliarda to są żadne pieniądze.

> > Jeszcze raz napiszę, znajdźcie mi kandydata na prezesa, który za > > 3,5 tys. zł brutto (czyli mniej więcej tyle ile średnio jest w > > MZK) będzie chciał zarządzać majątkiem o wartości > > kilkudziesięciu milionów złotych. > > Sorry Paweł, ale mnie rozśmieszyłeś prezes MZK zarabia 3,5 tys. > zł brutto, przecież to jest średnia wszystkich pracowników MZK, a > szkoda że nie podali wynagrodzenia prezesa i wiceprezesów. Zresztą > jeśli według tych wyliczeń większość motorniczych zarabia 3,5 > tys. zł brutto (co jest śmieszne) to czy prezes MZK zarabia tyle > samo?

Nie wiem, strzelam - dyrektor MZK zarabia np. 11 tys. brutto. To nie są wielkie pieniądze za taką odpowiedzialność. Moje pytanie brało się stąd, że część osób twierdzi, że prezesi, radni i inni dyrektorzy zarabiają za dużo. To ile mają zarabiać? Ja zaproponowałem, by zarabiali tyle ile wynosi np. średnie wynagrodzenie (nawiasem dodam w MZK jest dyrektor i dwóch wicedyrektorów - prezesa nie ma).

> I jeśli będę miał po zakończonych studiach po kilku latach > odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie to zgłaszam się na > prezesa MZK i nie jestem naiwny. :)

Czyli zrobisz to z pasji, bo nie dla pieniędzy. Jeżeli będziesz dobry, będziesz znał swoją wartość i żądał wyższych pieniędzy. Prywatny sektor jest w stanie je Tobie dać. Publiczny nie. A później się ludzie dziwią, że najlepsi odpływają do prywatnych firm, czy za granicę.

Jeżeli ktokolwiek chce mieć na stanowisku prezesa zarządu manadżera z prawdziwego zdarzenia, to musi zdawać sobie sprawę z tego, że również pensję będzie musiał płacić z prawdziwego zdarzenia. Prywatny sektor zrozumiał to już dawno. Publiczny jakoś nie może i raczej do tego szybko nie dojdzie.

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
Miasto ostrzega kierowców · 16 lat temu · leks
Re: Miasto ostrzega kierowców · 16 lat temu · mmm
Re: Miasto ostrzega kierowców · 16 lat temu · blaszany
Re: Miasto ostrzega kierowców · 16 lat temu · techno
Re: Miasto ostrzega kierowców · 16 lat temu · 662
Re: Miasto ostrzega kierowców · 16 lat temu · djdark 
Re: Miasto ostrzega kierowców · 16 lat temu · 662
Re: Miasto ostrzega kierowców · 16 lat temu · LLUZNIAK
Re: Miasto ostrzega kierowców · 16 lat temu · konjo 
Re: Miasto ostrzega kierowców · 16 lat temu · djdark 
Re: Miasto ostrzega kierowców · 16 lat temu · mike_1994
SPA Dąbie · 16 lat temu · kierowca
Re: SPA Dąbie · 16 lat temu · Titanic1912
strachy na lachy · 16 lat temu · Jasiek
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · techno
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · Jasiek
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · techno
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · Jasiek
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · techno
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · tom1
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · techno
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · tom1
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · LLUZNIAK
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · Luke_Police 
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · konjo 
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · Phobos
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · Mareczek
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · lhb178
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · Luke_Police 
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · LLUZNIAK
Re: strachy na lachy · 16 lat temu · lhb178