Forum

Przystanków techniczne "dozbrajanie"

Na przystankach w Szczecinie przybędzie niebawem tablic informacyjnych, wyświetlających komunikaty o czasie przyjazdu tramwajów i autobusów. Stanie ich osiemdziesiąt, nie licząc tych zainstalowanych w pierwszym etapie wprowadzania nowinek technicznych, które w założeniu winny usprawniać funkcjonowanie komunikacji miejskiej. W wybranych miejscach projekt zakłada też montaż 30 ulicznych automatów biletowych.
Jasiek napisał(a):

> Złudne twe nadzieje. To się nazywa aneksowanie terminu zadania. W > Szczecinie często spotykane.

W takim razie po co podawane jest do publicznej wiadomości, że firma, która wygrała przetarg ma czas na realizację zadania do końca sierpnia, skoro potem termin nie zostaje dotrzymany, a wykonawca nie ponosi żadnych kar z tym związanych?

> Ja tylko czekam, aż Zditm zaprezentuje > bilans korzyści po wprowadzeniu tego "cudnego" systemu, czyli co > takiego poprawiło się w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i do > czego przydał się ten system organizatorowi komunikacji miejskiej.

Ja Ci mogę już powiedzieć, co się pogorszyło. W pojazdach, w których GMV zamontowało swoje urządzenia wzrósł pobór prądu, a więc w przypadku autobusów też spalanie paliwa - przewoźnicy ponoszą większe koszty związane z działalnością, co nie jest rekompensowane stawką za wozokilometr. Dodam, że po zamontowaniu tych "zabawek" zwykle w pojeździe coś przestaje działać lub zaczyna źle działać. Ostatnio zauważyłem, że autobusie #774 zamiast zielonych lampek pozwolenia otwarcia drzwi, przy ostatnich drzwiach zapalają się czerwone... Oczywiście ma to miejsce w panelu przycisku przesuniętego do góry z powodu zabrania mu miejsca przez kasownik GMV.

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)
Przystanków techniczne "dozbrajanie" · 9 lat temu · PawlukBoss21
Re: Przystanków techniczne "dozbrajanie" · 9 lat temu · PrzemekW
Re: Przystanków techniczne "dozbrajanie" · 9 lat temu · PrzemekW
Re: Przystanków techniczne "dozbrajanie" · 9 lat temu · PrzemekW
Re: Przystanków techniczne "dozbrajanie" · 9 lat temu · Luke_Police 
Re: Przystanków techniczne "dozbrajanie" · 9 lat temu · PrzemekW
Re: Przystanków techniczne "dozbrajanie" · 9 lat temu · PrzemekW
Re: Przystanków techniczne "dozbrajanie" · 9 lat temu · PrzemekW
Re: Przystanków techniczne "dozbrajanie" · 9 lat temu · PrzemekW
Re: Przystanków techniczne "dozbrajanie" · 9 lat temu · PrzemekW