Forum

Pół tysiąca podpisów przeciwko skróceniu linii...

Od 1 sierpnia autobus linii autobusowej A kończy trasę z prawobrzeża na pl. Rodła. Przeciwko tym zmianom protestują mieszkańcy.
djdark napisał(a):

> To chyba nigdy wieczorem nie jechałeś z Wyszyńskiego do Komuny > Paryskiej to byś zobaczył na czym polega ta cała "pospieszność".

Na bezpośredniości połączenia i niczym więcej. Ten sam problem, co z przesiadką z 51/57/63/69/78/87 na tramwaj w okolicach Kołłątaja- wszystkie linie zwykłe dojeżdżają tylko do Placu Rodła. Linia zwykła puszczona na trasie A z Wyszyńskiego do Komuny Paryskiej też mieściłaby się w 15 minutach i w porównaniu z A zatrzymywałaby się dodatkowo na dwóch przystankach więcej: 1) zapewne gdzieś pomiędzy Bramą Portową a Placem Rodła, 2) Wilcza Wiadukt. 58/59 przedłużone z Placu Rodła o dwa-trzy przystanki do Wyszyńskiego załatwiłoby temat z korzyścią na cenie biletu dla pasażera. Mogłaby być nawet jakaś pętla przelotowa w centrum, bo nie bardzo jest gdzie zrobić końcowy z postojem. Np. jadąc dalej z Rodła można zrobić przystanek w zatoce koło Zamku, potem zjazdem z Trasy Zamkowej skok na Wyszyńskiego i powrót jak dziś A.   > Te pomiary dotyczyły paru przystanków a nie całej trasy.

Do trasy na prawobrzeże nic nie mam. Tam rzeczywiście każdy kurs ma frekwencję. A z lewobrzeża łączne dane z pomiarów były z Hożej, Komuny Paryskiej i Sczanieckiej. To wystarczy, żeby podzielić podane liczby przez liczbę kursów w ciągu dnia i mieć statystyczną liczbę podróżnych na kurs od pętli do Rodła... A nie, czekaj, nie było danych ze Studziennej... ;)

> Widać chyba nigdy nie jechałeś A na odcinku od Placu Rodła do > Hożej...

Do Hożej rzeczywiście A nie jechałem nigdy :) Ostatnimi czasy z dwa razy w popołudniowym szczycie się przejechałem do Komuny Paryskiej i od Rodła ludzi było w granicach ilości miejsc siedzących. Dalej jednak mało kto już pojechał. Podobne obserwacje miałem czekając na Komuny Paryskiej na coś do Polic, gdy akurat przejeżdżał A- większość wysiadała. Tłok pewnie jest przed ósmą rano jak uczniowie jadą na lekcje... Czy jest jeszcze coś oprócz kilku szkół, co może generować ruch na Hożej i Studziennej uzasadniający ciągnięcie tam 18-metrowca przez cały dzień co 12-15 minut?
Re: Pół tysiąca podpisów przeciwko skróceniu linii... · 9 lat temu · Glemp
Pół tysiąca podpisów przeciwko skróceniu linii... · 9 lat temu · (użytkownik usunięty)