Forum

Tylko Modertrans chce dostarczyć tramwaje-składaki

Tramwaje Szczecińskie otworzyły oferty w przetargu na dostawę nadwozi, podzespołów i innych elementów niezbędnych dla montażu kolejnych dwóch częściowo niskopodłogowych tramwajów, z opcją na kolejne dwa pojazdy. Tramwaje mają być dwukierunkowe, co będzie w Szczecinie nowością.

kasper1 napisał(a):
Mam taką nadzieję, że za kilka lat TS-y sprowadzą dwukierunkowe używane tramwaje typu 11G z Amsterdamu z 1989 roku.

Kocham te tramwaje, na prawdę! W takie upały do Combino nie wsiądę. Ale ich sprowadzenie do Szczecina nie wydaje mi się ani realnym, ani dobrym pomysłem.

Jeśli TS potrzebują szukać pracy dla Warsztatów, to już lepiej zainwestować w niskopodłogowe wstawki dla KT4. Amsterdamskie 11G i 12G nigdy nie przeszły większych modernizacji więc obawiałbym się o ich żywotność.

Ale wszystko jeszcze przed nami. Pierwsze tramwaje 15G są już w Amsterdamie i mają rozpocząć kursowanie z pasażerami wraz z grudniową aktualizacją rozkładów jazdy. Podejrzewam, że jeśli GVB rozważa sprzedaż 11G i 12G to już negocjują z potencjalnymi kupcami.

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
[OT] Re: Tylko Modertrans chce dostarczyć tramwaje-składaki · 3 lata temu · Phobos