Forum

Ostatni, 110. Lajkonik wyjechał na linię

Mieszkańcy Krakowa mają już do swojej dyspozycji 110 nowych Lajkoników. 9 listopada ostatni pojazd wyjechał na linię z zajezdni tramwajowej Nowa Huta. Tym samym została zakończona jedna z największych w Polsce i Europie dostaw nowych wagonów, warta w sumie ponad jeden miliard złotych.

Mareczek napisał(a):
Warto dodać, że sumarycznie jakieś 10 lat temu Kraków miał bardziej zacofany tabor niż Szczecin.

Ciekawe. Byłem w Krakowie w sierpniu 2012 i moje wrażenia były zgoła odmienne. Z tym że moja wycieczka (krajoznawcza) ograniczała się głównie do Śródmieścia, więc mój obraz mógł być niepełny. Powszechnym widokiem były tramwaje niskopodłogowe w różnym stopniu. Trojaki 105Na zdarzały się na linii 4.

To co najbardziej przykuło moją uwagę, to utrzymanie taboru. Każdy tramwaj, którym miałem okazję jechać, był czysty i zadbany. Każdy miał automat biletowy. Wszystkie elementy elektronicznego systemu informacji pasażerskiej (105ki tego nie miały) działały nienagannie. Panowała jednolitość, której brakowało w Szczecinie (i dalej jej brakuje).
Post został wyedytowany przez autora.
1
Re: Ostatni, 110. Lajkonik wyjechał na linię · 5 miesięcy temu · Pomeranianek