Forum

Kierowca autobusu: stan techniczny autobusów jest tragiczny a rozkład jazdy linii nr 107 to kpina

Do naszej redakcji wpłynął list od kierowcy Szczecińsko - Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Autor uważa, że największą bolączką firmy są kłopoty związane ze stanem technicznym pojazdów. Kierownictwo spółki zapewnia, że badania techniczne pojazdów są wykonywane co pół roku i autobusy nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

wysłane przez Mareczek 5

mrstahuu napisał(a):
Nie jestem kierowcą, ale wydaje mi się, że lepiej jest dać czasu na zapas, nawet dużo. Oczywiście to rozrzedzi częstotliwość, ale chyba lepszy jest autobus jeżdżący punktualnie ale rzadziej niż stadnie i z horrendalnymi opóźnieniami. To raz

W punktu widzenia pasażera (ale kierowcy chyba też) najgorsze co może być to stanie na przystanku i czekanie do planowego odjazdu. Dla większości jest to rodzenie sobie pytań, to ktoś podejdzie do kierowcy zapytać, jeszcze inni tego nie rozumie i lecą z gębą na kierującego itp.

W mojej ocenie dużo praktyczniejsze jest zapewnienie dłuższej przerwy między kursami. Zdecydowanie lepiej działa to na psychikę kierowcy (powstaje w myślach jakaś swoboda, że nie musze gnać, bo mam 10-15 minut przerwy a nie 3 minuty), oczywiście jeżeli czasy są w miarę urealnione. Są miasta gdzie pomimo szczytu daje się z góry nierealne czasy ale z długimi postojami na pętlach, to też nie jest pożądane bo jednak rozkład na przystankach pośrednich do czegoś służy.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
4
Książki wozów... · 4 miesiące temu · Luke_Police 
Re: Książki wozów... · 4 miesiące temu · kwgpp
Re: Książki wozów... · 4 miesiące temu · Mareczek
Re: Książki wozów... · 4 miesiące temu · Luke_Police 
Re: Książki wozów... · 4 miesiące temu · Wojtek
Re: Książki wozów... · 4 miesiące temu · bartez
Re: Książki wozów... · 4 miesiące temu · mrstahuu
Chore rozkłady 107 · 4 miesiące temu · mrstahuu
Re: Chore rozkłady 107 · 4 miesiące temu · Tosiek
Re: Chore rozkłady 107 · 4 miesiące temu · RaPer782_2
Re: Chore rozkłady 107 · 4 miesiące temu · mrstahuu
Re: Chore rozkłady 107 · 4 miesiące temu · Mareczek
Re: Chore rozkłady 107 · 4 miesiące temu · Alex Simulations
Re: Chore rozkłady 107 · 4 miesiące temu · mrstahuu
Re: Chore rozkłady 107 · 4 miesiące temu · lukaszenko
Re: Chore rozkłady 107 · 4 miesiące temu · mrstahuu
Re: Chore rozkłady 107 · 4 miesiące temu · Alex Simulations
Re: Chore rozkłady 107 · 3 miesiące temu · Tramwajarz