Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Zajezdnia sztuki

Monika Stefanek, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Od wczoraj formalnie istnieje Muzeum Techniki i Komunikacji "Zajezdnia sztuki". Pierwsi zwiedzający odwiedzą jednak placówkę dopiero za 3 lata.
Muzeum swoją siedzibę będzie miało w starej zajezdni tramwajowej. Na razie znajdują się tu trzy tramwaje. Na kolejne eksponaty przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

- Obiekt będzie remontowany, nie ma więc sensu ściągać teraz eksponatów w to miejsce - mówi Stanisław Horoszko, dyrektor Muzeum Techniki i Komunikacji "Zajezdnia Sztuki".

Gruntowny remont

Remont rozpocznie się w styczniu 2007 roku i potrwa do końca 2008. Pierwsi zwiedzający powinni się pojawić wiosną 2009 roku. W tej chwili na rozpatrzenie czeka wniosek o dofinansowanie inwestycji. Opiewa on na sumę 12,5 mln zł.

Pieniądze pochodzić mają z funduszy norweskich. Można z nich otrzymać do 85 procent wartości całej inwestycji. Pozostałą część ma dołożyć miasto.

- Prace będą przebiegać w dwóch etapach. Najpierw wyremontowane zostaną zajezdnia i budynek administracyjny - informuje Horoszko. - W 2009 roku rozpocznie się remont budynków znajdujących się przy ul. Lenartowicza.

Kultura i technika

Muzeum nie będzie ograniczać się do prezentowania eksponatów zza szyby. Dyrektor Horoszko zapowiada, że wszystkiego będzie można dotknąć, zapoznać się z funkcjonowaniem poszczególnych urządzeń. W ramach muzeum ma także działać inkubator organizacji pozarządowych oraz Miejsce Sztuki "Officyna".

Rozpatrywanie wniosku o dofinansowanie inwestycji może potrwać do września br.

źródło: Głos Szczeciński

3 komentarze