Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Komunikacją zastępczą?

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez djdark

Być może już w poniedziałek staną szczecińskie tramwaje. Związkowcy z MZK mają poparcie załogi. Ponad 90 procent osób biorących udział w referendum opowiedziało się za tą formą protestu. Nie wiadomo jednak, kiedy tramwaje zostaną w zajezdniach ani czy pasażerów spotka najpierw dwugodzinny strajk ostrzegawczy, czy od razu generalny.
- Prowadzone są rozmowy z różnymi przewoźnikami, aby zapewnić działanie zastępczej komunikacji autobusowej na czas ewentualnego strajku - zapewnia Irena Starosta z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Komunikacja autobusowa będzie kursowała według specjalnego rozkładu jazdy na wyznaczonych trasach zastępczych, zbliżonych do tras tramwajów.

Miasto nie ma pewności, jak dotkliwy będzie protest. Część załogi MZK rozumie bowiem sytuację firmy i może nie przystąpić do strajku. Nie wiadomo zatem, jak dużą część sieci tramwajowej trzeba będzie zastąpić autobusami. Wiadomo, że chętni do obsługi tych linii są. Na zwykłych przystankach w razie potrzeby mają się zatrzymywać także autobusy kursujące do hipermarketów. Obsługujące te linie firmy otrzymają pieniądze, które miało zarobić MZK. Załoga MZK w przypadku strajku może zapomnieć o premiach kwartalnych i podwyżce płac w II połowie roku.

Są także chętni do przejęcia linii między Szczecinem a Policami. Tam związkowcy nie mogą się porozumieć z prezesem co do sposobu podziału pieniędzy. Związkowcy ze Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego nie ogłosili dotąd pogotowia strajkowego. Kolejne rozmowy w poniedziałek. A ZDiTM zapewnia pasażerów, że po ogłoszeniu strajku w tramwajach czy polickich autobusach na uruchomienie komunikacji zastępczej potrzebuje tylko kilku godzin.

źródło: Kurier Szczeciński

brak komentarzy