Forum

Będą nowe autobusy

Szczecińscy przewoźnicy rozpoczęli zapowiadane zakupy nowego taboru. Spółka z Dąbia ogłosiła właśnie przetarg, bo chce nabyć 8 nowych pojazdów. Wkrótce na zakupy ruszy też spółka z Klonowica.

wysłane przez Jasiek 36

LLUZNIAK napisał(a):

> To się okaże, bo Solaris ma to do siebie, że różne serie > charakteryzują się różną jakością, przy czym wahania są > dość spore według mnie (to samo tyczy się od jakiegoś czasu > również MAN'a) :D

No akurat Solaris-y Urbino III generacji to chyba najlepsze autobusy tej firmy, jakie dotąd były i chyba nie można mieć do nich większych zastrzeżeń.

> Nie chce mi się wierzyć,żeby po roku dokonywali przeglądów i > zapewnili odpowiednią obsługę techniczną tego sprzętu. Pewnie > skończy się tak jak w używkach, że agregat sobie jest i co z > tego?

A więc właśnie, oby nie sprawdziły się Twoje słowa.

> W sumie to emisja silnika DAF o którym wspomniałem (a na 99% taki > będą miały te solarki jeśli przyjadą) jest na poziomie > współczesnych gazowców, więc w sumie wypada całkiem nieźle. Z > seryjnych produktów zauważalnie przebijają go tylko hybrydy z > silnikami EEV i wodorowce :)

No podobno słyszałem, że silniki Diesla spełniające normę EEV są nawet bardziej przyjazne środowisku niż silniki CNG. A co do silników hybrydowych (czyli połączenie silnika spalinowego i elektrycznego, taki jak w Solarisie Urbino Hybrid) lub silników opartych na ogniwach paliwowych, to SPAD narazie nie chce się w takie napędy bawić, ze względu na wyższe koszty zakupu takiego autobusu w stosunku do autobusu z silnikiem Diesla. Choć eksploatacja autobusu hybrydowego wydaję się tańsza, ze względu na wolniejsze tempo zużywania się poszczególnych części, ale mówię to się dopiero okaże, bo jak narazie to pierwszy Solaris Urbino Hybrid w Polsce będzie dopiero w październiku w MPK Poznań. A SPAD autobusom z napędem hybrydowym nie mówi nie, ale jak narazie to raczej stawia na silniki Diesla. Może kiedyś jeden egzemplarz w ramach promocji no i sprawdzenia w eksploatacji.

-- lukas -> jasiek
Będą nowe autobusy · 15 lat temu · Pepe
Re: Będą nowe autobusy · 15 lat temu · Jasiek
SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · end
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · LLUZNIAK
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · Jasiek
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · LLUZNIAK
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · Jasiek
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · LLUZNIAK
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · Jasiek
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · LLUZNIAK
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · end
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · Jasiek
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · Michal
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · X
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · LLUZNIAK
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · X
Re: SIWZ na stronie SPADu · 15 lat temu · LLUZNIAK