Forum

Nowe tabliczki na przystankach. Zapomnieli o zagranicznych...

Czy nowe tabliczki, które umieszczono na przystankach tramwajowych i autobusowych, nie powinny mieć także dodatkowych informacji w obcych językach? - zastanawia się nasz Czytelnik
Mareczek napisał(a):

> Kilofownikownia napisał(a):

> > Ale czy nie można zrobić "przykładowych" tabliczek z opisami po > > zagramanicznemu? >  > Też jakaś opcja, szczególnie że te elementy są stałe, a tam gdzie > były by odstępstwa, zawsze można wrzucić na tabliczkę.

No widzisz? Można znaleźć rozwiązanie jak się chce.

> Natomiast ja myślałem o jeszcze innym rozwiązaniu, bardziej > praktycznym, umożliwiającym większe pole manewru i do tego chyba > bardziej estetycznym - montaż "gablotki" na słupku. Samą gablotkę > można nieco powiększyć, tak aby wchodziły 3 rozkłady w rzędzie, > ale bez ograniczeń wielkościowych tabliczki, tylko dostosować to pod > arkusz A4 (czyli gablotka wysokościowo na 3 kartki A4). Wtedy masz > więcej miejsca na rozkładzie, czyli możesz to wszystko spokojnie > przetłumaczyć, albo zastosować rozwiązanie o którym piszesz. A tak > mamy dalej kawał blachy, z pół-przetłumaczona tabliczką, robiona w > technologii sprzed 20 lat.

Gablotka też byłaby fajna (i poniekąd pasuje do mojego pomysłu). Po prostu nie wiem na ile jest chęć (i kasa) na reformy. Pytanie tylko jak z "wandalokosztami" by było. Czy nie taniej jest jednak wymieniać tabliczki jak całe gabloty po spotkaniu z energicznymi młodzieńcami.

> Nawet nie widziałbym przeszkód, aby zrobić tabliczkę FG (osobiście > bardzo mi się podoba, Maciek dobrze dobrał barwy jak i ubral to w > odpowiedni "desing"), ale z tłumaczeniami się wstrzymać. No ale > innym się spieszyło i wylądowaliśmy na Onecie...

Ale dzięki temu o tym się mówi, więc może i osoby odpowiedzialne za finansowanie tego poczują większą chęć do wydania kasy? No i to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy Szczecin staje się "popularny" w kraju:D

-- Nadaktywnym donosicielom mówię stanowcze: NIE!

Nadaktywni donosiciele mogą mnie pocałować w niedopowiedzenie :)
OT · 11 lat temu · Kilofownikownia
Re: OT · 11 lat temu · Mareczek
Re: OT · 11 lat temu · Kilofownikownia
Re: OT · 11 lat temu · Mareczek
Re: OT · 11 lat temu · Kilofownikownia
Re: OT · 11 lat temu · Luke_Police 
Re: OT · 11 lat temu · Kilofownikownia
Re: OT · 11 lat temu · ricardo78
Re: OT · 11 lat temu · MQ
Re: OT · 11 lat temu · Mareczek
Re: Nowe tabliczki na przystankach. Zapomnieli o… · 11 lat temu · Kilofownikownia
Kolejne tabliczki · 11 lat temu · Tatra108
Re: Kolejne tabliczki · 11 lat temu · Mareczek
Re: Kolejne tabliczki · 11 lat temu · Tatra108