Forum

Szczecin z planami modernizacyjnymi. Powstanie torowisko na Łasztowni

wysłane przez KMGorzów

Davidek10 napisał(a):
Jaki jest powiedzcie mi sens tramwaj na Łasztownie? Nie lepiej by bylo stworzyc linie np. 92 na Trasie np. Stocznia Szczecińska - Łasztownia? Dla mnie to kolejny bezsensowny twór. Lepszy bylby autobus i tanszy. Wystarczy poszerzyć trochę ulice i zbudowac małą pętlę. I by ją obslugiwal SPAK autobusami Solaris Urbino 10 a na 82 i 74 mozna by bylo dac na spokojnie autobusy 12 metrowe. Naprawdę nie wiem jaki jest sens tej linii tramwajowej na łasztownie, zdecydowanie lepsze by byly autobusy, zawsze wyjdzie taniej.

Autobus byłby może i tańszym rozwiązaniem ale jednak linia nr 92 byłaby linią bezsensowną a pasażerowie byliby zmuszeni do przesiadania się na wspomnianej Stoczni Szczecińskiej czy gdziekolwiek indziej. Poza tym z przesiadkami chyba doskonale wiesz jak jest. Jeden autobus/tramwaj będzie jechał opóźniony bo stał w korkach, na światłach czy jakakolwiek była tego przyczyna a drugi autobus np. Ci jeszcze przyjedzie przed czasem.
Przy dość logicznym zaprojektowaniu trasy tramwaj by nie grzązł w żadnych korkach i z kolei byłby punktualny porównując to autobusów, który korków nie przeleci - chyba, że ma wydzielony pas ruchu.

Tramwaj można by było połączyć z jakimś osiedlem i wspomóc jeszcze bardziej komunikację na jakimś odcinku i nie tylko do Łasztowni. Już nie wspominając o tym, że tramwaje są bardziej pojemniejsze i mogą przewieźć więcej osób, a w razie czego można je łączyć w składy i trójskłady a w przypadku autobusów, trzeba by było bisować kurs lub zwiększać częstotliwość, przez co na taką linię potrzeba by było 2 lub 3 kierowców i autobusów więcej a spółki takie bogate raczej nie są. Nie wspominając już o kosztach poniesionych dodatkowo np. paliwo a w przypadku tramwaju jak już przed chwilą wspomniałem, można je łączyć w składy przez co jeden motorniczy może prowadzić dwa lub trzy wagony z czego drugi i trzeci wagon nie muszą pobierać prądu z sieci trakcyjnej a 3 autobusy wymagają 3 kierowców i paliwa.

I znając politykę ZDiTMu taką linię jak już pewnie by obsługiwał PKS Szczecin, bo raczej nowe linie są dawane temu przewoźnikowi a spółkom miejskim tj. SPAK/SPAD są zabierane brygady ze względu na problem z kierowcami.
Post został wyedytowany przez autora.
3
Re: Tramwaj na Łasztownie bez sensu · 3 lata temu · KMGorzów
Prawobrzeże/Turkusowa · 3 lata temu · konjo 
Re: Prawobrzeże/Turkusowa · 3 lata temu · Glemp
Re: Prawobrzeże/Turkusowa · 3 lata temu · Fryga
Re: Prawobrzeże/Turkusowa · 3 lata temu · t105n 
Przetarg · 3 lata temu · shakkie
Re: Przetarg · 3 lata temu · bartez
Re: Przetarg · 3 lata temu · lukaszenko
Re: Przetarg · 3 lata temu · maciekos95
Re: Przetarg · 3 lata temu · bartez
Re: Przetarg · 3 lata temu · Luke_Police