Forum

Stan obecny na Dworcu Autobusowym

wysłane przez Mariusz_W

Luke_Police napisał(a):
To ciekawe, co piszesz, bo ostatnio byłem zaskoczony, że e-podróżnik pokazuje aż 10 połączeń dziennie do Berlina wykonywanych przez PKS Szczecin. Wydawać by się mogło, że linia się rozwinęła, bo kiedyś startowali z 7 połączeniami, a tu jednak 10 jest liczbą teoretyczną, z której tylko pojedyncze odjazdy są faktycznie wykonywane...

Na swojej stronie piszą, że liczba jest ograniczona i żeby sprawdzać przez telefon albo przez system sprzedaży biletów. Wszedłem na stronkę z biletami i tam, na chwilę obecną, najbliższy autobus do Berlina jest na poniedziałek 25.10 o 15:00. Następne są w piątek 29.10 o 3:30 i 7:00, dalej we wtorek 2.11 o 2:00 i 11:00 i tak dalej pojedyncze połączenia tylko w niektóre dni.

Luke_Police napisał(a):
Tu warto zauważyć, że już wiele lat temu część prywatnych przewoźników znalazła sobie inne miejsca w Szczecinie do wykonywania swoich kursów poza miasto.

Przyjąłem, że chcąc gdzieś jechać, najpierw idzie się na normalny dworzec autobusowy, a nie na klepisko wysypane żużlem przy opuszczonej drukarni.
Z miejsc odjazdu, jeszcze Plac Hołdu Pruskiego, skąd odjeżdża niemiecki PKS na liniach 705 i 706.

Luke_Police napisał(a):
Już kilka lat temu będąc przejazdem we Wrocławiu zauważyłem, że przez ówczesny tymczasowy dworzec autobusowy (wówczas nowy podziemny był w budowie) przez jedną godzinę w środku dnia w sobotę przewinęło się znacznie więcej autobusów różnych PKS-ów niż w szczycie w dzień powszedni w Szczecinie.

Jest znacznie więcej połączeń, ale rozbierając to na czynniki pierwsze, to szału nie ma. Ostało się tylko 5 zasadniczych kierunków: PKS Wrocław jeździ do Oleśnicy (dwiema drogami), Sobótki i Jelcza-Laskowic oraz PKS Oława do siebie. Do tego dochodzą 2 połączenia PKS Wieluń do siebie, 2 PKS Kamienna Góra do Lubawki, 2 PKS Jelenia Góra do siebie, 1 PKS Warszawa z Warszawy do Kudowy-Zdroju, 1 PKS Oława do Wiązowa. Reszta to głównie mało użyteczny FlixBus i inne połączenia wyłącznie między wielkimi miastami. No i Ukraina, wśród której - tu ciekawostka - także można znaleźć przedsiębiorstwa byłej Państwowej Komunikacji Samochodowej z Tarnopola, Lwowa i Piszczanki.
Odnośnie samego dworca we Wrocławiu, to tam w ogóle nie ma rozkładu jazdy, ani na stronie dworca (martwe łącze zewnętrzne), ani na stronie zarządzającego dworcem PKS-u Wrocław, ani na miejscu.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
1