Po wydzieleniu w 1999 ze struktur MZK zajezdni autobusowych, spółki obowiązywał okres ochronny. W 2002 okres ten zakończył się i ZDiTM ogłosił przetarg na obsługę linii autobusowych. Nowe umowy obowiązują 3 lat, więc czas najwyższy ogłosić nowy przetarg.
Przynajmniej do końca marca bez problemu będziemy korzystać z komunikacji autobusowej. Miasto podpisało umowy krótkoterminowe ze spółkami obsługującymi wszystkie połączenia, także Szczecin - Police.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Grozi nam krach w połączeniach autobusowych między Szczecinem i Policami. Spółka autobusowa z Polic i Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie dogadały się w sprawie stawki, za jaką mają jeździć autobusy.

25 komentarzy | czytaj dalej »

Autobusy miejskie, jeżeli wyjadą 1 stycznia na ulice Szczecina, to będą jeździły na podstawie umów z tzw. wolnej ręki. Za trzy miesiące powinien być rozstrzygnięty kolejny przetarg.

brak komentarzy | czytaj dalej »

- Nieodpowiedzialność decydentów ze Szczecina może doprowadzić do upadku spółki, której miasto jest współwłaścicielem - uważa Andrzej Markowski, prezes Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Autobusowego.

3 komentarze | czytaj dalej »

Tylko do sylwestra ważne są umowy na obsługę linii autobusowych przez miejskich przewoźników. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego znów anulował przetarg na ich obsługę.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego unieważnił kolejny przetarg na wyłonienie firm, które miały przez 10 lat wozić pasażerów. Powód po raz kolejny jest ten sam: miasta nie stać na ceny przewoźników. Firma z Polic zapowiada protest.

5 komentarzy | czytaj dalej »

Za trzy tygodnie może się okazać, że szczecińskie i polickie autobusy nie wyjadą w trasy. Mieszkańcom pozostanie liczyć na tramwaje, samochody prywatne i własne nogi. Miastu grozi paraliż. To czarny scenariusz, ale wiele wskazuje na to, że może się ziścić.

17 komentarzy | czytaj dalej »

Wiceprezydent Szczecina Andrzej Grabiec w rozmowie z "Głosem" zapowiada, że przetarg na dzienną komunikację autobusową zostanie unieważniony.

47 komentarzy | czytaj dalej »

Dziś w siedzibie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego nastąpiło otwarcie ofert złożonych do przetargu na obsługę autobusowych linii dziennych. Ponownie oferty złożyło tylko trzech przewoźników - SPA Klonowica, SPA Dąbie i SPPK.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Termin otwarcia ofert w przetargu na obsługę autobusowych linii dziennych został przeniesiony z 27 października na 7 listopada 2005 (godz. 10:00).

brak komentarzy