Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Dzisiaj spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na przebudowę pętli „Głębokie”, skrzyżowania alei Wojska Polskiego, ul. Kupczyka, Miodowej i Zegadłowicza na rondo oraz samej ulicy Kupczyka do granic miasta.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Na rynku pojawiła się nowa książka opisująca szczecińską komunikację miejską. Autorami pozycji o tytule "Tramwaje w Szczecinie 1879-1945" są Mirosław Janiak i Remigiusz Grochowiak.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Dziś o godzinie 10:00 w zajezdni SPPK odbyła się oficjalna prezentacja ciężarowego holownika Iveco EuroTrakker 410E42 007.

2 komentarze | czytaj dalej »

Z okazji tegorocznych rozliczeń podatkowych Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej jako zarejestrowana Organizacja Pożytku Publicznego (numer KRS 0000168933) prosi wszystkich zainteresowanych o przekazanie własnego 1% podatku należnego na cele STMKM. Towarzystwo chciałoby przeznaczyć w ten sposób zebrane środki na odrestaurowanie, będącego własnością towarzystwa, autobusu Autosan H9-35 z 1991 roku, zakupionego w ubiegłym roku od przedsiębiorstwa PKS Łuków S.A..

8 komentarzy | czytaj dalej »

Na stronach Urzędu Miasta Szczecin opublikowano ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu Park & Ride przy przystanku SST "Lotnisko". Kryteria oceny ofert to cena (80%) i okres rękojmi (20%). Wykonawca będzie miał 16 miesięcy na realizację inwestycji. Otwarcie ofert nastąpi 10 lutego.

brak komentarzy

Około godziny 14:00 w punkcie gastronomicznym "Pasztecik" zlokalizowanym w CHU "Kinga" wybuchł pożar. Cały budynek został ewakuowany, przejazd przez pętlę autobusową zablokowały 3 wozy strażackie uczestniczące w akcji gaśniczej.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Urząd Miasta Szczecin ogłosił przetarg na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu przy realizacji przebudowy ulic Potulickiej i Narutowicza. Otwarcie ofert odbędzie się 14 marca.

brak komentarzy

Z powodu wymiany nawierzchni asfaltowej na ulicy Szosa Polska, na odcinku od ulicy Nehringa do Kolonistów wprowadzono ręcznie sterowany ruch wahadłowy. W obu kierunkach tworzą się zatory, a autobusy linii 107, 101, F, 63 i 58 notują około 15-minutowe opóźnienia.

5 komentarzy

Urząd Miasta serdecznie zaprasza do włączenia się w kolejną edycję Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu.

10 komentarzy | czytaj dalej »

Dziś zaprezentowano szczeciński System Informacji Miejskiej. Obejmuje on zgodny z marką Szczecina "Floating Garden 2050" wygląd tablic z nazwami ulic i numerami budynków, ale również oznakowanie komunikacji miejskiej, szlaków turystycznych, rowerowych i elementy małej architektury. Z wybranymi elementami SIM można się zapoznać na stronie szczecin.eu.

18 komentarzy