Forum

Grudniowe zmiany na liniach autobusowych

1 grudnia nastąpią zmiany w kursowaniu linii 65, 856 i 896. Ponadto na liniach 52 i G uruchomione zostaną dodatkowe przystanki.

wysłane przez Jasiek 36

Cezar007 napisał(a):

> Dobrze rozumiem, że chciałbyś karania urzędników za > upadek pasażera spowodowany chęcią dogodnienia > beznadziejnego rozkładu przez kierowcę?

Powiedzmy tak, że np. jak to określił kolega Mareczek w przypadku żwawej jazdy kierowca autobusu linii x np. wchodzi nim szybko w łuki i upada pasażer łamiąc sobie rękę. Przyjeżdża nadzór, policja, protokół, pozew odszkodowawczy do przewoźnika od pasażera za uszczerbek na zdrowiu i potem wypłacenie odszkodowania z polisy przewoźnika. Ale w tym momencie przewoźnik zaczyna udowadniać, że kierowca chciał trzymać się rozkładu jazdy i jechał szybko po to, aby pasażerowie zdążyli na przesiadkę na linię y, a rozkład jest zbyt napięty. I przewoźnik kieruje do organizatora pismo w sprawie zwrotu wartości utraconego odszkodowania, udowadniając niedopełnienie obowiązków przez pracowników organizatora przy sporządzaniu rozkładu jazdy linii x, który to nie odzwierciedla rzeczywistego czasu przejazdu przy dopuszczalnej prędkości dla autobusu. Myślę, że znajdzie się adwokat chcący zająć się tą sprawę. A można nawet eksperyment procesowy przeprowadzić np. na odcinku Jaśminowa ZUS -> Wiosenna sprawdzając czy uda się przy 50 km/h przejechać w ciągu obecnych rozkładowych 3 minut, zatrzymując się na przystankach Torfowa nż, Bagienna i Wiosenna (bez Struga Zajezdnia nż dla ułatwienia). Bo mi się nie udaje w 90% przypadków, może przyjdzie jakaś Pani, Pan z Zditm i pokaże jak się to robi, oczywiście w godzinach szczytu przewozowego lub w godzinach międzyszczytowych dnia powszedniego. Ewentualnie gdyby przewoźnik się bał organizatora, to ukarany przez policję mandatem kierowca mógłby w pozwie cywilnym wystąpić przeciwko Zditm, aby uzyskać odszkodowanie wykazując zależność nierealnych rozkładów jazdy od zakresu działania organizatora. Ciekaw jestem tylko zachowania sądu. A potem niech Zditm sobie sam ustala kto w tym danym przypadku zawinił.