Encyklopedia

Pętla autobusowa Police Tanowska Szkoła

dodane przez man; zmodyfikowane przez man

Pętla autobusowa „Police Tanowska Szkoła” położona jest na ulicy Licealnej w Policach naprzeciwko budynku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. Jej głównymi użytkownikami są uczniowie pobliskiej szkoły, jednak pętla użytkowana jest w dni powszednie całorocznie.

zdjęcie
Dwa MAN-y - NL262 na przerwie i NL313-15
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Dojazd do niej odbywa się poprzez skręt w lewo z ulicy Licealnej, okrążenie wysepki i skierowanie się na jeden z dwóch istniejących peronów. Do dyspozycji pasażerów znajduje się zielony słupek przystankowy z rozkładami jazdy oraz dwie przeszklone, blaszane wiaty pasażerskie w polickich żółto-zielonych barwach. 

Nieco dalej, za bramą wjazdową na boisko szkolne, przed skrzyżowaniem ulic Licealnej i Spółdzielczej mieści się nieużytkowana liniowo zatoka przystankowa.

zdjęcie
Krótki odpoczynek i dalej na dzielnicę "cudów"
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
W ciągu ulicy Tanowskiej na DW114, przy skrzyżowaniu z ulicą Licealną usytuowane są przystanki przelotowe o tej samej nazwie, z których korzystają w obu kierunkach autobusy linii 103.

Obecnie na pętli „Police Tanowska Szkoła” bieg kończą:

Przez perony kieszeniowo przejeżdża także część kursów linii 103 w kierunku Polic.

Historia pętli

zdjęcie
Najstarszy Jelcz w SPPK czeka na odjazd
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
W latach 70. XX wieku do pętli dojeżdżały autobusy linii 521 grudnia 1973 roku zmieniono numer linii na 102, pod którym niezmiennie po dziś dzień pojawia się na pętli. 26 listopada 1982 uruchomiono linię 68 kursującą w relacji Police Szkoła Police Rynek. Z początkiem marca 1985 roku również ta linia otrzymała nowy numer - 109 i także stała się stałym użytkownikiem pętli przy ulicy Licealnej. 

Do momentu reformy nazw przystanków w Policach w 2007 roku, zespół przystankowy nosił nazwę „Police Szkoła”

na podstawie wiedzy własnej oraz informacji w serwisie KOMIS - autor: man