Forum

Na Wyszyńskiego autobusem po torowisku

Od 20 sierpnia autobusy linii A, B i C (a od września także D i G) w kierunku Bramy Portowej zatrzymywać się będą na przystanku "Wyszyńskiego" wspólnym z liniami tramwajowymi 2, 7 i 8. Przystanek funkcjonuje jako podwójny.
Przepraszam bardzo, a linia E?
333Wojtas333 napisał(a):

> Przepraszam bardzo, a linia E?

A linia E pojedzie po staremu, bo domyślam się że za Bramą Portową nie ma jak zjechać.
Jasiek napisał(a):

> A linia E pojedzie po staremu, bo domyślam się że za Bramą > Portową nie ma jak zjechać.

Ale można zjechać za Wyszyńskiego.
pioko17 napisał(a):

> Ale można zjechać za Wyszyńskiego.

No fakt, to nie wiem. Może E zlikwidowali, z braku pieniędzy. :D
Jasiek napisał(a):

> No fakt, to nie wiem. Może E zlikwidowali, z braku pieniędzy. :D

Może zwykłe niedopatrzenie i E tam pojedzie, a jak nie... To kierowcy samochodów nadal będą mieć pretensje, że autobus mimo istnienia PATu wymusza pierwszeństwo.

wysłane przez stoch

333Wojtas333 napisał(a):

> Może zwykłe niedopatrzenie i E tam pojedzie, a jak nie... To > kierowcy samochodów nadal będą mieć pretensje, że autobus mimo > istnienia PATu wymusza pierwszeństwo.

Tak czy siak będą mieć pretensje, bo 52 i 76 nadal będą stawać w zatoce.
Jasiek napisał(a):

> pioko17 napisał(a):

> > Ale można zjechać za Wyszyńskiego. >  > No fakt, to nie wiem. Może E zlikwidowali, z braku pieniędzy. :D

Na PAT zauważyłem, że jednak powiesili tabliczkę przystankową E.
Jasiek napisał(a):

> A linia E pojedzie po staremu, bo domyślam się że za Bramą > Portową nie ma jak zjechać.

Pewnie chodzi o to, że linie, które przez Bramę Portową jadą prosto, nie będą ruszane ze swoich przystanków. Dopiero po przebudowie placu Zwycięstwa po tram-bus-pasach pojadą 61, 75, 81 i E. Aczkolwiek moim zdaniem linię E mogliby wpuścić na przystanek tramwajowy od razu, chociażby dlatego, aby nie przyczyniała się do utrudnień związanych ze zjazdem autobusu z lewego pasa ruchu na wysepkę przystankową po prawej stronie. Po takiej zmianie "problemowe" pozostaną wciąż autobusy 52, 76, oraz PKS i (auto)busy prywatne. Moim zdaniem całe to skrzyżowanie i przystanki należałoby w jakiś rozsądny sposób przebudować.

-- Na tym forum nie piszę o mojej pracy. Tu rozmawiam o moich zainteresowaniach.

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Po takiej zmianie "problemowe" pozostaną wciąż autobusy 52, > 76, oraz PKS i (auto)busy prywatne. Moim zdaniem całe to > skrzyżowanie i przystanki należałoby w jakiś rozsądny > sposób przebudować.

No kierowcy PKS-ów, 52 i 76 korzystający z buspasa będą mieli nie lada gradkę, jak rok szkolny się zacznie.
Jasiek napisał(a):

> No kierowcy PKS-ów, 52 i 76 korzystający z buspasa będą mieli > nie lada gradkę, jak rok szkolny się zacznie.

Niektórzy przewoźnicy już od kilku lat jeżdżą stale przez Trasę Zamkową. Na pewno są wśród nich "busiarze": Emilbus, Fedeńczak i chyba Waw-Mar. Czasami też z Trasy Zamkowej korzysta Paan-Bus.

-- Na tym forum nie piszę o mojej pracy. Tu rozmawiam o moich zainteresowaniach.

Technik serwisu :)

wysłane przez PiotrSzczecin

Luke_Police napisał(a):

> Niektórzy przewoźnicy już od kilku lat jeżdżą stale przez > Trasę Zamkową. Na pewno są wśród nich "busiarze": Emilbus, > Fedeńczak i chyba Waw-Mar. Czasami też z Trasy Zamkowej korzysta > Paan-Bus.

Z busiarzy to głównie tamtędy jeżdżą kursy ze i do Świnoujścia oraz Stargardu, na inne trasy to przez Most Długi.
Jasiek napisał(a):

> nie lada gradkę

Co takiego?

moderator@mkm.szczecin.pl
Moderator napisał(a):

> Co takiego?

No tak gratkę, mój błąd.

wysłane przez t105n  49

Luke_Police napisał(a):

> Pewnie chodzi o to, że linie, które przez Bramę Portową jadą > prosto, nie będą ruszane ze swoich przystanków. Dopiero po > przebudowie placu Zwycięstwa po tram-bus-pasach pojadą 61, 75, > 81 i E.

Nie rozumiem w czym problem, przecież za Bramą Portową jest swobodny zjazd na jezdnię.

-- Pesymista widzi tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi trzech idiotów na torach...
t105n napisał(a):

> Nie rozumiem w czym problem, przecież za Bramą Portową jest > swobodny zjazd na jezdnię.

Mniejsza o sam zjazd na Bramie, lecz za Wyszyńskiego - nie widzę żadnych przeciwskazań.

wysłane przez PiotrSzczecin

t105n napisał(a):

> Nie rozumiem w czym problem, przecież za Bramą Portową jest > swobodny zjazd na jezdnię.

Wymusiło by to dodatkowy cykl lub więcej czasu dla zjeżdżających autobusów z PAT-a, gdyż obecnie jakby to czyniły mogło by dochodzić do wymuszeń na samym skrzyżowaniu.
Luke_Police napisał(a):

> Pewnie chodzi o to, że linie, które przez Bramę Portową jadą > prosto, nie będą ruszane ze swoich przystanków. Dopiero po > przebudowie placu Zwycięstwa po tram-bus-pasach pojadą 61, 75, > 81 i E.

Po czym kolejka, a właściwie korek (skoro 25 samochodów z 40 osobami to korek, to 1 tramwaj z 80 tym bardziej) na PAT będzie dłuższy niż na jezdni...

-- "Wystarczy jeden pieszy i setki, a nawet tysiące samochodów stają" - TVP Szczecin o ul. Gdańskiej

wysłane przez who

Witam. Czy Autobusy A, B, C (od Września D i E) zatrzymują się na przystanku tramwajowym Wyszyńskiego od strony Bramy? Bo wczoraj widziałem tabliczki rozkładowe na starym przystanku.

720+701 i #1410 - moje ulubione pojazdy w Szczecińskiej KM

wysłane przez Luke_Police  163

who napisał(a):

> Witam. > Czy Autobusy A, B, C (od Września D i E) zatrzymują się na przystanku > tramwajowym Wyszyńskiego od strony Bramy? Bo wczoraj > widziałem tabliczki rozkładowe na starym przystanku.

Nie. Jadąc w kierunku prawobrzeża autobusy zatrzymują się na przystanku autobusowym, nie tramwajowym.

-- Na tym forum nie piszę o mojej pracy. Tu rozmawiam o moich zainteresowaniach.

Technik serwisu :)

wysłane przez pioko17 38

Wczoraj zauważyłem, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, tabliczki rozkładowe linii E zostały przymocowane na przystanku tramwajowym. :) Tylko pytanie, czy to nie jest przypadkiem pomyłka, bo z kolei na Osiedlu Bukowym "inteligenci" przymocowali tabliczkę E na peronie linii 65, a nie A, tam gdzie zawsze ta linia się zatrzymywała. :]

wysłane przez Tatra108 10

Odpowiedź jest prosta. Wyjdzie w praniu ;-)

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez Tatra108 10

Czy tabliczki rozkładowe linii D, E i G są w nowym wydaniu?

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja