Forum

Wizualizacja przyszłej pętli tramwajowo-autobusowej przy...

zdjęcie
Wizualizacja przyszłej pętli tramwajowo-autobusowej przy ulicy Szafera

wysłane przez leks 17

Luke_Police napisał(a):

> Pomysł bardzo dobry, jak skończysz, byłbym za tym, by ten > schemat rozpowszechnić odpowiednio wysoko (wśród władz > miasta). Choć problem katastrofalnego stanu torowisk jest > wszystkim znany, możnaby wskazać odcinki nadające się do > kapitalnego remontu w pierwszej kolejności. Tylko pytanie: w > jaki sposób będziesz danemu fragmentowi przyznawał konkretne > oceny? Chodzi mi o odcinki "takie sobie" a więc ocena około > 3. Ja bym widział rozwiązanie następujące: są wakacje, > przejedź się każdą linią tramwajową (a raczej każdym > odcinkiem torów) w obie strony z zeszycikiem i czymś do > pisania w ręku i notuj. Bo tak z głowy ocenić to obiektywnie > byłoby trudno. Zwłaszcza bazując na zakodowanych opiniach i > odczuciach z jazdy na zasadzie: Niemierzyńska 1, Arkońska 1, > Piastów 1, Boh. Warszawy 1, Żołnierska 1. Krzywoustego 5, bo > niedawno był remont. Zresztą nie możńa operować całymi > ulicami. Przecież na Krzywoustego jest dobrze tylko do Placu > Kościuszki, a dalej... krzyżownice - tragedia, odcinek do > Turzynu - oceniłbym na 2.

Faktycznie jak skończe można to gdzieś wysłać, ale czy to coś da, hmm, ogólnie brakuje mi jednak właśnie takiego schematu, nigdzie na sieci nic takiego nie znalazłem dlatego postanowiłem zrobić sam. Ja torowiska przynajmniej niektóre znam dosyć dobrze: Warzyniaka - Krzekowo, Wojska Polskiego, Centrum, na Basen. Jeśli chodzi o oznaczenia to większość rzeczy oznacze wg własnego uznania, ale na pewno w tej sprawie skonsultowałbym się z osobami, które znają sieć lepiej ode mnie. Co do krzyżownic i takich króciutkich fragmentów to tam gdzie się da będzie wyszczególnione, ale przy schemacie całej sieci szczegółowo tego zaznaczyć się nie da. Tak się nawet wszyscy śmieją, że tam nie ma co zaznaczać tylko wszystko machnąć na czerowno ;), ale oczywiście trzeba rozróżnić poszcególne odcinki, np. nasze Bohaterów już po wakacjach może w jednym miejscu mieć 5 - tkę, a w innym 1, to samo w przypadku Ku Słońcu. Cały czas się jeszcze waham czy potrzebna jest aż tak szczegółowa skala: tragiczne, mierne, dostateczne, dobre, bardzo dobre. Gdzie dla każdego stopnia mogę podac przykład: 1 - odcinki na Piastów, Niemierzyńskiej, Bohaterów Warszawy, 2 - Wawrzyniaka - Jakiellońska, odcinki 3-Maja, kawałek Wyzwolenia, 3 - Wyzwolenia, Kolumba, 4 - Mickiewicza, 5 - Krzywoustego, Wawrzyniaka - Mickiewicza. Chociaż tu też mam pewien problem czy stan tego torowiska jeszcze kwalifikuje się jako najlepsze w skali, to już 9 lat od remontu, ale tory wsumie nadal trzymają się dobrze - chociaż tam mi przeszkadza łuk w Bohaterów Warszawy - nie wiem czym to jest spowodowane, ale mimo dobrych torów Tatry pokonują go fatalnie - tak jak Helmut przy dużej prędkości. No nic rozpisałem się o wszystkim i o niczym. Jeśli ktoś ma jakieś konkretne pomysły co do skali oceniania torowisk to bardzo proszę. Aaa i są tez takie osoby, które pewno powiedzą, że taki gówniarz jak ja nie ma pojęcia o tym w jakim stanie tak na prawdę jest torowisko, bo to nie tylko to co widać okiem i czuć... Aha i zajezdni tramwajowych schematem obejmowac nie będę, bo to raczej nie ma większego sensu z kilku powodów.

-- PKS Gryfice na KOMIS! Przepraszam wszystkich urażonych moim ostatnim zachowaniem.
Re: Wizualizacja przyszłej pętli tramwajowo-autobusowej przy · 16 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Perony tramwajowo-autobusowe · 16 lat temu · (użytkownik usunięty)
Stan torowisk · 16 lat temu · leks
Re: Stan torowisk · 16 lat temu · Luke_Police 
Re: Stan torowisk · 16 lat temu · MQ
Re: Stan torowisk · 16 lat temu · leks
Re: Stan torowisk · 16 lat temu · DamTram
Re: Stan torowisk · 16 lat temu · leks
Re: Stan torowisk · 16 lat temu · DamTram
Re: Stan torowisk · 16 lat temu · leks
Re: Stan torowisk · 16 lat temu · Iwo
Re: Stan torowisk · 16 lat temu · Wojtek
Re: Stan torowisk · 16 lat temu · pape
Re: Stan torowisk · 16 lat temu · Robert
Re: Stan torowisk · 16 lat temu · leks