Forum

Rower miejski niszczy komunikację miejską w Szczecinie

Jednym z powodów spadku wpływów z przejazdów komunikacją miejską w Szczecinie jest rozwój roweru miejskiego. Obecnie pierwsze 20 minut jazdy rowerem miejskim w Szczecinie jest bezpłatne od stacji do stacji.
BatiX napisał(a):

> Zastanawiam się jakie jeszcze formy utrudniania mieszkańcom > życia można wprowadzić, żeby poprawić tabelkologię. > Zamiast zachęcać do korzystania KM będziemy zniechęcać do > korzystania z innych środkó transportu. O ile jeszcze > samochody jestem w stanie jakoś zrozumieć, to bezemisyjne > rowery? Wprowadźmy dla nich jakieś "umweltzony", że z lasu > do miasta z rowerem nie nada, bo to szkodzi społeczeńśtwu.

ZDiTM to taki twór, który dopóty nie dostanie obuchem w łeb, dopóki nie zauważy, że coś jest nie tak. No przecież jeździli wszyscy i wpływy były, to po kiego mamy coś zmieniać? Nikt nie patrzył, że przesiadki są tylko teoretyczne. Kupi Kowalski następy bilet!

Nie wiem, czy ktoś z cudownego ZDiTM to przeczyta. Mam nadzieje, że tak. Weźmy dość częsty potok pasażerów na prawym brzegu. Rondo w Zdrojach -> Słoneczne. Według google maps. 3,3 km. Rowerem, to jakieś 15 minut spokojnego pedałowania. Spacerem maksymalnie pół godziny.

Więc teraz mam kilka pomysłów dla ZDiTM, które na wzór ich poprzednich mogą uatrakcyjnić KM osobom zastanawiającym się, którą opcję podróżowania wybrać.

1) Wraz z wprowadzeniem taryfy przystankowej, uruchomić kilka przystanków. Tak ze dwa stałe i ze dwa NŻ. Np, "Barierka Zajezdnia", "Róg ogrodzenia SPAD". Chodzi wszak o zwiększenie dostępności...

2) Jeżeli zostalibyśmy jednak przy taryfie czasowej, koniecznym byłoby utworzenie przesiadki. Najlepiej gdzieś pod bramą zajezdni. Skomunikowanie oczywiście byłoby z linią którą utworzylibyśmy z kilku innych linii połączonych, objeżdżających pół, a co tam, całe miasto. Np, połączenie 63, B i 79. O!

Serio... Spodziewam się wszystkiego...
Re: Rower miejski niszczy komunikację miejską w Szczecinie · 7 lat temu · MaK
Dane · 7 lat temu · torwid 
Re: Dane · 7 lat temu · Czarny87
Re: Dane · 7 lat temu · riversedge_pl
Re: Dane · 7 lat temu · MaK
Re: Dane · 7 lat temu · Ferrix
Re: Dane · 7 lat temu · Ferrix
Re: Dane · 7 lat temu · Jasiek
Re: Dane · 7 lat temu · Ferrix
Re: Dane · 7 lat temu · Jasiek
Re: Dane · 7 lat temu · Ferrix
Re: Dane · 7 lat temu · Jasiek
Rower miejski... że co? · 7 lat temu · konrad93