Encyklopedia

Pętla autobusowa Przecław

dodane przez man; zmodyfikowane przez man

zdjęcie
Parę minut przerwy i powrót do Szczecina
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Pętla Przecław znajduje się przy Drodze Krajowej nr 13 w kierunku Kołbaskowa w bezpośrednim sąsiedztwie Kościoła Rzymskokatolickiego Pw. Nawiedzenia NMP.

Autobusy wjeżdżają na pętlę poprzez skręt w prawo z DK13 w drogę do Dołuj i udają się do wybrukowanego miejsca, w którym ulokowany jest przystanek końcowy.

Na przystanku, który składa się z dwóch słupków przystankowych (odpowiednio dla autobusów jadących w stronę Kołbaskowa i stronę Centrum) pasażerowie mają możliwość skorzystania z dość charakterystycznej murowanej wiaty. 

zdjęcie
Solaris z najnowszej dostawy właśnie wyjeżdża z pętli
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Pierwszą szczecińską linią miejską, która zawitała na przecławskiej pętli była linia 81, która pojawiła się tutaj 1 lutego 1997 roku, kursując wówczas na trasie Dworzec Główny - Przecław. W 2004 roku częściowo dokonano jej przedłużenia, bowiem niektóre z kursów skierowano do pętli w Kołbaskowie. W wyniku tego, pętla Przecław przestała być wyłącznie przystankiem końcowym, czego konsekwencją było rozdzielenie słupków przystankowych na te w stronę Centrum i Kołbaskowa.

zdjęcie
Solaris gotowy do kolejnego kursu
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
 W tym samym roku do przecławskiej pętli doprowadzono również pierwszą linię nocną o numerze 523, której pojedyncze kursy przedłużono z pętli Cukrowa

Od 1 października 2009 roku pętlę odwiedza również uruchomiona wówczas linia 83, która przejeżdża przez nią udając się w kierunku Placu Kościuszki.

Z pętli korzystają:

autor: man przy pomocy artykułów encyklopedycznych z serwisu KOMIS i wiedzy własnej