Encyklopedia

Pętla autobusowa Zakłady Piekarnicze

dodane przez man; zmodyfikowane przez man

28.04.2022
Dodano informacje o likwidacji linii 74 oraz uruchomieniu linii 222 i 227 man
16.03.2020
dodano informacje o pętli man

zdjęcie
Raz Volvo, raz Ikarus. Przegub na 80 to już standard
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Zakłady Piekarnicze to pętla dla autobusów znajdująca się na ulicy Łukasińskiego. Jest ona wykorzystywana wyłącznie przez autobusy linii dziennych. 

Położona jest blisko punktów handlowo-usługowych oraz przedszkola, znajdujących się w budynku w bezpośrednim sąsiedztwie.

zdjęcie
Kolejne wcielenie imprezowego autobusu - linia 80
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Nawrót na pętli odbywa się poprzez okrążenie położonego na jej środku parkingu dla samochodów osobowych. Składa się z dwóch peronów dla autobusów - jeden jest wykorzystywany jako przystanek końcowy oraz przystanek przelotowy w kierunku ul. Wernyhory, natomiast drugi wyłącznie jako przystanek przelotowy dla linii 222 i 227 jadących w kierunku Mierzyna. 

Pętla „Zakłady Piekarnicze” to przystanek końcowy dla autobusów:

1 maja 2022 roku w gminie Dobra uruchomiono nową siatkę połączeń wraz ze zmianą numeracji. W związku z tym, linia 74, która docierała do pętli zarówno jako do przystanku krańcowego, jak i przelotowego, została zlikwidowana, a w jej miejsce uruchomiono linię 227 oraz przedłużono linię 222, które na pętli pojawiają się przy okazji kursów przelotowych w kierunku Mierzyna oraz Kościna/Głębokiego.

autor: man na podstawie wiedzy własnej