Forum

Jak ja tęsknię za KOMIS-em...

wysłane przez MQ ?

... sprzed mniej więcej roku. Nie tyle za serwisem jako takim, bo poziom zawartości chyba się nie obniżył, co za forum z tamtego okresu.

Postów było wtedy wprawdzie mniej niż teraz, ale za to trzymały jakiś poziom. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby strzelać postami co pół minuty, z czego większość to, za przeproszeniem, pieprzenie o dupie Maryni. I w dodatku bez żadnego poszanowania dla zasad języka polskiego.

Wstyd się z takim forum pokazać "ludziom z branży". Ciekawe, co myślą sobie np. prezesi spółek autobusowych, czytając o "autobósach dla klonowicy kture pzyjado pewnie w pszyszlym roku".

Kilka osób mi mówiło - "zróbcie KOMIS dostępny od lat 18, bo czytać się już tego nie da". Oczywiście wiek to dość krzywdzące kryterium, bo nierzadko dyskutanci mający mniej niż 18 lat zachowują się poważniej niż dwudziestoparolatkowie. Z drugiej strony takie stwierdzenia świadczą o tym, jak z dnia na dzień spada renoma KOMIS-u.

Zastanawialiśmy się kilka razy nad ograniczeniem dostępu do forum dla niektórych osób, w tym wszystkich niezalogowanych. Za każdym razem pomysł upadał ze względu na to, że uznawaliśmy, że KOMIS ma łączyć szczecińskich miłośników. Jeśli jednak poziom będzie systematycznie zbliżał się do dna, być może trzeba będzie rozważyć radykalne kroki.

Swoją drogą, ciekawe, ilu dotychczasowych użytkowników odwróciło się od nas ze względu na "wiochę", jaką niektórzy z upodobaniem robią na forum.

--- NIE dzieciom Neostrady! http://dn.byethost5.com/

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Zastanawialiśmy się kilka razy nad ograniczeniem dostępu do > forum dla niektórych osób, w tym wszystkich niezalogowanych. > Za każdym razem pomysł upadał ze względu na to, że > uznawaliśmy, że KOMIS ma łączyć szczecińskich miłośników. > Jeśli jednak poziom będzie systematycznie zbliżał się do dna, > być może trzeba będzie rozważyć radykalne kroki. > > Swoją drogą, ciekawe, ilu dotychczasowych użytkowników > odwróciło się od nas ze względu na "wiochę", jaką niektórzy > z upodobaniem robią na forum.

Ja np. nie uważam za ograniczenie obowiązkowej rejestracji/zalogowania. Samo przez się powinno to ograniczyć proceder psucia forum, a i zarazem "przywiązać" naprawdę zainteresowanych. Nie ma co się ociągać, bo niestety coraz gorzej czyta się to forum.

--- Szczecin..... European Union

wysłane przez mmm

marpa napisał(a):

> Ja np. nie uważam za ograniczenie obowiązkowej > rejestracji/zalogowania. > Samo przez się powinno to ograniczyć proceder psucia forum, a i > zarazem "przywiązać" naprawdę zainteresowanych. Nie ma co się > ociągać, bo niestety coraz gorzej czyta się to forum.

Problem w tym, że zarejstrowani tez psują. Widać to choćby przez ostanie 2 godziny.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mmm napisał(a):

> Problem w tym, że zarejstrowani tez psują. Widać to choćby przez > ostanie 2 godziny.

Ale chyba jakieś zasady, kryteria obowiązują... Sam kiedyś doświadczyłem odpoczynku i to ze względu na jakieś tam pierdoły. A teraz, to zauważam wręcz bezkrólewie. Dziwi mnie, dziwi i to bardzo ten brak reakcji, na ustawiczne psucie tego forum przez coponiektórych.

--- Szczecin..... European Union

wysłane przez konjo  4

marpa napisał(a):

> A teraz, to zauważam wręcz bezkrólewie.

Hmm, nas też pewne rzeczy dziwią, ale staniemy na głowie, żeby co poniektóre zachowania zmienić... ale jeszcze nie dziś.

--- My words may disturb.

So never mind the darkness.

wysłane przez MQ ?

mmm napisał(a):

> Problem w tym, że zarejstrowani tez psują. Widać to choćby przez > ostanie 2 godziny.

Ale nad zarejestrowanymi jest większa kontrola.

wysłane przez mmm

mkubien napisał(a):

> Ale nad zarejestrowanymi jest większa kontrola.

Ale jej nie widać. Trzeba by wprowadzić chyba poziomy zarejstrowanych użytkowników.

wysłane przez konjo  4

mmm napisał(a):

> Ale jej nie widać. Trzeba by wprowadzić chyba poziomy zarejstrowanych > użytkowników.

Poziomy to są od dawna... a kolejne warstwy forum mają coraz bardziej wąską tematykę...

--- My words may disturb.

So never mind the darkness.

wysłane przez MQ ?

mmm napisał(a):

> Ale jej nie widać. Trzeba by wprowadzić chyba poziomy zarejstrowanych > użytkowników.

Wyraziłem się niezbyt precyzyjnie. Weźmy przykładowego delikwenta z neostradą. IP ma zmienne, więc skuteczność blokady na IP jest dość mała. Ale jeśli ograniczymy możliwość pisania na forum osobom niezalogowanym, taki osobnik, jeśli będzie chciał coś napisać na forum, będzie musiał się zarejestrować. A wówczas będzie można stworzyć blokadę na danego użytkownika. Niestety obecny system blokad jest, nazwijmy to, mało funkcjonalny, dopiero zbliżająca się wielkimi krokami premiera wersji 6 serwisu wprowadzi rewolucję w tym zakresie.

--- NIE dzieciom Neostrady! http://dn.byethost5.com/

wysłane przez konjo  4

mkubien napisał(a):

> Niestety obecny system blokad jest, nazwijmy to, mało funkcjonalny

Ale nasze starania i tak zdążają do tego, żeby uprzykrzyć życie tym najbardziej wrednym... chociaż kiedyś z wycięcie części durnej i wylgarnej dyskusji dostaliśmy z Maćkiem podejrzenia o cenzurę Komisu :( za to, że zniknęło kilka postów... życie niestety.

--- My words may disturb.

So never mind the darkness.

wysłane przez Phobos 17

> Niestety obecny system blokad jest, > nazwijmy to, mało funkcjonalny,

...gdyż w większości został stworzony dawno temu na potrzeby jednej osoby. Co ciekawe, ta osoba została niedawno objęta amnestią.

> dopiero zbliżająca się wielkimi krokami > premiera wersji 6 serwisu wprowadzi rewolucję w tym zakresie.

I warto powiedzieć, że prace nad tą rewolucją zostały pół godziny temu przyszpieszone. Nie jest wykluczone, że tylko dla tych usprawnień nowa wersja serwisu zostanie zaprezentowana wcześniej, za to z brakami w pozostałych dziedzinach.

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez konjo  4

mkubien napisał(a):

> ... sprzed mniej więcej roku. Nie tyle za serwisem jako > takim, bo poziom zawartości chyba się nie obniżył, co za > forum z tamtego okresu.

Niestety, ale taka jest cena popularności. Ja sam nie lubię się chwalić, więc część moich postów nadawałby się do śmietnika, ale faktem jest, że obecny poziom nikiedy sięga dna, ze względu na durne prywatne wojenki.

> I w dodatku bez żadnego poszanowania dla zasad języka polskiego.

o niestety, ale o ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć braki ortografii, interpunkcji czy ostatnio modne oficjalne zaświadczenia, to krew mnie zalewa jak widzę wersję HH: boshe itp.

> Wstyd się z takim forum pokazać "ludziom z branży". > Ciekawe, co myślą sobie np. prezesi spółek autobusowych, > czytając o "autobósach dla klonowicy kture pzyjado pewnie w > pszyszlym roku".

Wstyd... nie będę wskazywał palcem kto u nas przestał pisać z branży...

> Z drugiej strony takie stwierdzenia > świadczą o tym, jak z dnia na dzień spada renoma KOMIS-u.

No nie jest tajemnicą, że poziom dostępu do kolejnych wątków jest często wprost proporcjonalny do jakości... Nie mam na myśli tylko naszych czarnych, ale redaktorzy i współpracownicy często mają ciekawe propozycje w żółtych i czerwonych topicach, co się nie zawsze przekłada na zielone...

> Jeśli jednak poziom będzie systematycznie zbliżał się do dna, > być może trzeba będzie rozważyć radykalne kroki.

Zawsze odganiamy tą myśl, ale z czasem... może... tym bardziej, że i zalogowani starają się nas robić w bambuko... żeby nie wytknąć ostatniego oszustwa Pana który wyleciał, a starał się zaraejstrować kolejny raz po zmianie IP w pewnej popularnej usłudze...

> Swoją drogą, ciekawe, ilu dotychczasowych użytkowników > odwróciło się od nas ze względu na "wiochę", jaką niektórzy > z upodobaniem robią na forum.

Kilku o pewnych nickach z początków Komisu zdało sprzęt niestety...

--- My words may disturb.

So never mind the darkness.

wysłane przez techno

Jakoś na wSzczecinie.pl jest kryterium dostępności dla osób zalogowanych i forum jakoś powoli się rozwija (portal ma niecały rok). Można iść w tym kierunku. Zresztą na wielu forach tematycznych właśnie coś takiego jest stosowane.

Bardzo cieszy liczne grono miłośnicze i ten pęd do wiedzy. Szkoda tylko, że ciężko tą wiedzę zdobywać. Może kiedyś warto zorganizować spotkanie dla miłośników młodszych stażem i poopowiadać im jak się w tym czujemy ;). Trzeba zrozumieć wszystkie strony i mam nadzieję, że każdy tak na to patrzy. A w komunikacji pamiętać o jednym - ona jest dla pasażera. I to właśnie Miasto (w sensie całej ferajny pracującej przy Pl. Armii Krajowej 1), ZDiTM, MZK oraz spółki (SPAD, SPAK, SPPK oraz PKS jako nocki) powinni o tym pamiętać. I co najważniejsze - w tym kierunku dążyć. Bo komunikacja ustawiana pod pracowników KM jest dobra, ale niestety nie dla pasażera, który ma wyjście - po prostu kupuje samochód, idzie na piechotę lub wybiera rower. I o tym trzeba pamiętać przy projektowaniu systemu. Nie warto sobie strzelać gola do własnej bramki.

Swego czasu spodobała mi się szalenie inicjatywa STMKM-u dotycząca nocnych autobusów. Coś niesamowitego, że grupa pasjonatów usiadła i za darmo przygotowała projekt dla mieszkańców Szczecina. Coś, za co normalnie kasuje się grube pieniądze. Tyle tutaj jest pomysłów na forum, ale dlaczego jeden MKM z drugim nie usiądą któregoś razu przy piwie (lub napoju bezalkoholowym, jeżeli są niepełnoletni albo niepijący;) i nie spiszą kilku pomysłów, które później - podpisane imieniem i nazwiskiem - będzie można wrzucić do działu "Inicjatywy". Warto. Ja pracuje dla transportu publicznego (i nie tylko) i swoje pomysły muszę sprzedawać (na chleb mieć trzeba...), ale dla niektórych może to być odskocznia do przyszłej pracy. Frycowe zapłacić trzeba, ale jeżeli na jakiś pomysł ktoś wpadnie, to później nie zostanie niezauważony. Miałem dużo pomysłów i jak na razie większość robiłem dla przyjemności, więc dlaczego Wy nie możecie zrobić tak samo?

A ja tymczasem wracam do pracy z nadzieją, że będę musiał odpowiadać na słowa, które tu popełniłem :) Pewnie zapomniałem o kilku rzeczach w trakcie pisania tego postu. Przekaz jasny - o wiedzę trzeba walczyć i o rozwój szczecińskiej komunikacji również.

Pzdr /paweu

PS. Poziom forum rzeczywiście może nie jest najlepszy, ale jak tylko się pojawiają ciekawe tematy, to aż żal nie dzielić się wiedzą. Wiem, że mógłbym napisać tu jakiś artykuł, ale jakoś czasu mi nie starcza na pisanie (nie tylko tutaj, a jestem zmuszony do pisania...). Dlatego staram się choć udzielać na forum. Nie wiem jak jest w innych miastach, ale myślę, że jak na portal miłośniczy to nie mamy się czego wstydzić :)

--- Reflektor prawdy rzuci światło na ukrytych w krzakach manipulatorów!

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez Mario  ?

mkubien napisał(a):

> ... sprzed mniej więcej roku. Nie tyle za serwisem jako > takim, bo poziom zawartości chyba się nie obniżył, co za > forum z tamtego okresu.

W końcu to popularna strona. Kiedyś najwięcej pisał w "księga gości" na stronie Michała Stefanowicza. Pisaliśmy, pisaliśmy i w końcu ją zlikwidował. Tutaj już nie mówię o likwidacji forum. Sam nie raz robię błędy, ale się staram. Najbardziej denerwują mnie nowi użytkownicy.

--- 100 zdjęć już mam za sobą. Fajnie.

wysłane przez Phobos 17

> Sam nie raz robię błędy, ale się staram. Najbardziej denerwują > mnie nowi użytkownicy.

I właśnie nie kto inny jak właśnie TY jesteś dowodem na to, że można się nauczyć obsługi forum. Można wyrobić w sobie nawyk poprawnego i czytelnego pisania. Wierze w to, że również ci nowi się tego nauczą, ponieważ nie jest to nic trudnego. Niech zatem ci nowi się nie zniechęcają, ale niech również nie biorą przykładu z kilku niereformowalnych użytkowników-weteranów, którzy dziś wywołali całą burzę.

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Kriz8

> Nikomu nie przyszło do głowy, żeby > strzelać postami co pół minuty, z czego większość to, za > przeproszeniem, pieprzenie o dupie Maryni. I w dodatku bez > żadnego poszanowania dla zasad języka polskiego.

Dodałbym jeszcze niechęć niektórych do jakichkolwiek romansów z Google albo chociaż z wyszukiwarką na KOMISie, łatwiej rzucić głupie pytanie na forum niż odrobinę trudu sobie zadać.

> Zastanawialiśmy się kilka razy nad ograniczeniem dostępu do > forum dla niektórych osób, w tym wszystkich niezalogowanych.

To by było dobre rozwiązanie, dodatkowo możnaby to rozwinąć o opcję pozwalającą zalogowanemu użytkownikowi napisać pierwszego posta na Forum dopiero po jakimś czasie (tydzień lub dłużej). Ustrzeże to przed "wichurami" co nagle znaleźli stronkę i mają tysiąc pytań, na które bardzo łatwo znaleźć odpowiedź. I to oczekiwanie mogłoby ostudzić trochę zapały co poniektórych. Ale oczywiście powinna być też furtka, która by dawała pełne prawa od chwili zalogowania, takie prawa mogłyby dostać osoby znane w pewnych kręgach, które np. udzielają się rzeczowo na różnych płaszczyznach.

> Swoją drogą, ciekawe, ilu dotychczasowych użytkowników > odwróciło się od nas ze względu na "wiochę", jaką niektórzy > z upodobaniem robią na forum.

Jest jedna osoba która trochę straciła chęci na odwiedzanie Forum po ostatnich wyczynach, mam nadzieję że mnie nie zje za to że poruszyłem ten temat ;-). Zresztą sam się w pewnym momencie zastanawiałem, czy chce mi się czytać jeszcze te sterty bredni wytwarzanych przez pewne osoby, ale jak narazie jakieś chęci pozostały.

Ogólnie życzę powodzenia i dużo zapału w odbudowywaniu poziomu i rangi KOMISu :-). Porządek musi być ;-).

--- www.dziecineostrady.prv.pl

Pokemony atakują...

wysłane przez konjo  4

Kriz8 napisał(a):

> Jest jedna osoba która trochę straciła chęci na odwiedzanie > Forum po ostatnich wyczynach, mam nadzieję że mnie nie zje za > to że poruszyłem ten temat ;-).

Polemizowałbym czy akurat jedna... szkoda ciąnąc tamatu bo pewni dyskutanci odeszli, a i pewni cenni niezalogoani spasowali. Niestety. :(

> Ogólnie życzę powodzenia i dużo zapału w odbudowywaniu poziomu > i rangi KOMISu :-). > Porządek musi być ;-).

Musi, to prawda, tylko wiesz, że jak zrobimy go po swojemy, żeby podnieść poziom to zaraz tu będzie wątek pod tytułem: "Niedobra Administracja która kryje swoje kompleksy i niecne zamiary wyżywa się na bezbronnych użytkownikach w imię swojej prywatnej wojny" ewentualnie można podstawić sobie jakieś inne przymiotniki... :>

--- My words may disturb.

So never mind the darkness.

wysłane przez Kriz8

> Polemizowałbym czy akurat jedna... szkoda ciąnąc tamatu bo pewni > dyskutanci odeszli, a i pewni cenni niezalogoani spasowali. > Niestety. :(

Zapomniałem dodać że chodzi o osobę osobiście mi znaną ;-) (i stąd małe nieporozumienie), bo napewno wielu rzeczywiście spasowało.

> Musi, to prawda, tylko wiesz, że jak zrobimy go po swojemy, żeby > podnieść poziom to zaraz tu będzie wątek pod tytułem: "Niedobra > Administracja która kryje swoje kompleksy i niecne zamiary wyżywa > się na bezbronnych użytkownikach w imię swojej prywatnej wojny"

No może się coś takiego wydarzyć, ale raczej nie powinniście ulegać grupce osób, które tak naprawdę niewiele mają do "zaoferowania", mniejszy czy większy wstrząs może da im coś do zrozumienia. Może chwila "oddechu" od Forum pozwoli im zrozumieć dlaczego ludzie mają pretensje. A ci, na których niby byście się mieli wyżywać, stanowią raczej niewielką część użytkowników, więc tym bardziej mało ważne powinno być to co zrobią. Nikt ich nie zmusza do użytkowania tego Forum, skoro będzie im źle, to mogą założyć swoje. Decyzja jest Wasza, i przypuszczam że będzie stanowcza i słuszna. ;-).

--- www.dziecineostrady.prv.pl

Pokemony atakują...

wysłane przez techno

> To by było dobre rozwiązanie, dodatkowo możnaby to rozwinąć o > opcję pozwalającą zalogowanemu użytkownikowi napisać pierwszego > posta na Forum dopiero po jakimś czasie (tydzień lub dłużej). > Ustrzeże to przed "wichurami" co nagle znaleźli stronkę i > mają tysiąc pytań, na które bardzo łatwo znaleźć odpowiedź. I > to oczekiwanie mogłoby ostudzić trochę zapały co poniektórych. > Ale oczywiście powinna być też furtka, która by dawała pełne > prawa od chwili zalogowania, takie prawa mogłyby dostać osoby > znane w pewnych kręgach, które np. udzielają się rzeczowo na > różnych płaszczyznach.

Osobiście jestem zalogowany na kilku forach, na których nie mogę pisać przez jakiś czas od zalogowania. Następny etap, to brak możliwości tworzenia wątków, czyli tylko pisanie komentarzy. A na samym końcu dopiero możliwość tworzenia wątków. Z reguły wątki można tworzyć po napisaniu 10 komentarzy (o ile są rzeczowe). Czyli można tutaj pomyśleć :]

--- Reflektor prawdy rzuci światło na ukrytych w krzakach manipulatorów!

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
Maciek, z całym szacunkiem dla Ciebie i reszty Adminow, ale pisanie czegos takiego na forum co teraz w formie narzekania w stylu "przed wojną było lepiej" jest siłą rzeczy spadkiem renomy KoMiSu o którym piszesz. IMHO admin nie powinien czegoś takiego robić, gdyż to pokazuje ich tylko bezradność.

Bedąc moderatorem forum internetowego PAM nauczyłem się z takimi rzeczami postępować i wiem, że użytkownikom piszącym głupoty należy kategorycznie strofować. Publicznie tylko pro forma ale prywatnie ostro. Może forum PAM nie jest takie specyficzne jak te, gdzie toczą się dyskusje o komunikacji miejskiej, ale borykam się z takim czymś jak ujawnianie czyiś danych osobowych, bo ktoś kogoś nie lubi i chce się zemścić ale także umieszczanie zdjęcia chłopaka lub dziewczyny i pytanie kto to taki, gdyż ta osoba się podoba. Od razu powstają dyskusje w stylu obgadywania drugiej osoby. A prawda jest taka, że tamte dyskusje czytają profesorowie (z rektorem włącznie o czym sam się przekonałem 2 dni po napisaniu wątku przez jednego z użytkowników) i wyrabiają swoje pewne zdanie.

Tu analogia jest podobna w stylu "dyrektorów spółek autobusowych". Można się zastanowić nad czymś takim, że oni nas na razie nie żywią (na razie i jak dla kogo), więc czym się przejmować. Ale z drugiej strony i co jest o wiele ważniejsze mogą (ale nie muszą) ujawnić jakąś ciekawą nowinkę na tym forum.

Co więcej można by się zgodzić po części z tezą, że administracja się czepia. Jak obserwuję po części te forum tą witrynę to najbardziej neutralnym z adminów jest piotrek. Reszta siedzi w okopach i tylko się broni, bo każdy ich atakuje (bez obrazy chłopaki), a jak nie każdy to niedługo każdy może zaatakować. Takie ja mam wrażenie. Może niektórzy się odwracają od tego forum ze względu na takie zachowanie adminów, którzy jak widzą nową osobę, która popełni jakiś błąd to wyskakuje z największym działem największego kalibru.

Sami widzicie, nikt nie jest święty (nawet ja).

Штирлиц

wysłane przez MQ ?

Stirlitz napisał(a):

> Maciek, z całym szacunkiem dla Ciebie i reszty Adminow, ale > pisanie czegos takiego na forum co teraz w formie narzekania w > stylu "przed wojną było lepiej" jest siłą rzeczy spadkiem > renomy KoMiSu o którym piszesz. IMHO admin nie powinien czegoś > takiego robić, gdyż to pokazuje ich tylko bezradność.

Moim założeniem było zasygnalizowanie problemu. Do tej pory to głównie my, admini, obrywaliśmy za to, że ośmielamy się czepiać tego, że ktoś strzela ortami bez opamiętania, albo nie chciało mu się przeczytać, jakie zasady tu obowiązują. Tekst ten powstał dlatego, że mi, mimo że mam prawie anielską cierpliwość i z dużym pobłażaniem traktuję wyczyny niektórych użytkowników, w końcu puściły nerwy. Jak widać po odpowiedziach, nie tylko ja mam dosyć tego, co tu się wyprawia. Wszystko wskazuje na to, że niektórzy już wkrótce będą mogli oglądać KOMIS "przez szybkę", bez możliwości denerwowania innych swoimi nieprzemyślanymi postami.

> Bedąc moderatorem forum internetowego PAM nauczyłem się z > takimi rzeczami postępować i wiem, że użytkownikom piszącym > głupoty należy kategorycznie strofować. Publicznie tylko pro > forma ale prywatnie ostro.

W powiązaniu z Twoim poniższymi słowami "Co więcej można by się zgodzić po części z tezą, że administracja się czepia", wygląda na to, że w tym momencie sam sobie zaprzeczasz.

> Tu analogia jest podobna w stylu "dyrektorów spółek > autobusowych". Można się zastanowić nad czymś takim, że oni > nas na razie nie żywią (na razie i jak dla kogo), więc czym się > przejmować. Ale z drugiej strony i co jest o wiele ważniejsze > mogą (ale nie muszą) ujawnić jakąś ciekawą nowinkę na tym > forum.

Mogą, ale czytając takie bzdety, mogą stwierdzić, że nie warto dzielić się swoją wiedzą z miłośnikami, bo "ja jestem mondry i nieh dombie kópi solarisy". Z argumentami w stylu "bo ja tak chcę", w dodatku pisanymi wątpliwą polszczyzną, po prostu nie da się dyskutować. Zresztą widząc morze ortów, albo czytelnik skupia się na formie, a nie na treści, albo po prostu sobie odpuszcza rozszyfrowywanie myśli autora, bo jest to zbyt męczące.

> Co więcej można by się zgodzić po części z tezą, że > administracja się czepia. Jak obserwuję po części te forum tą > witrynę to najbardziej neutralnym z adminów jest piotrek. > Reszta siedzi w okopach i tylko się broni, bo każdy ich atakuje > (bez obrazy chłopaki), a jak nie każdy to niedługo każdy może > zaatakować. Takie ja mam wrażenie. Może niektórzy się odwracają > od tego forum ze względu na takie zachowanie adminów, którzy > jak widzą nową osobę, która popełni jakiś błąd to wyskakuje z > największym działem największego kalibru.

Absolutnie nie mogę się zgodzić z tymi zarzutami. One były zasadne może kiedyś, gdy nastawienie adminów do użytkowników było bardziej restrykcyjne. Od jakiegoś czasu, licząc na to, że skoro groźba nie pomaga, to może da się prośbą, przymykamy oczy na większość przewinień. Okazuje się, że ta metoda jest jeszcze gorsza niż poprzednia. Nie dość, że forum regularnie jest zalewane falami bezsensu, opinia o administracji nie poprawia się.

Wygląda na to, że po prostu musimy walnąć pięścią w stół, i opornych, którzy mają w nosie zasady i szacunek dla drugiego człowieka, zacząć wysyłać na długie wycieczki na Madagaskar. I to z błogosławieństwem wszystkich, którzy przychodzą tutaj poczytać o tym, co dzieje się w komunikacji miejskiej w Szczecinie, a nie o tym, że damtram jechał z jakąś Wandą czy Jurkiem.

--- NIE dzieciom Neostrady! http://dn.byethost5.com/
mkubien napisał(a):

> Wszystko wskazuje na to, że niektórzy > już wkrótce będą mogli oglądać KOMIS "przez szybkę", bez > możliwości denerwowania innych swoimi nieprzemyślanymi postami.

Powiało grozą, aż strach się bać. :-P > W powiązaniu z Twoim poniższymi słowami "Co więcej można by się > zgodzić po części z tezą, że administracja się czepia", wygląda > na to, że w tym momencie sam sobie zaprzeczasz.

mkubien, jednych się czepoiacie o linki w stopkach, innych nie. Jednych się czepiacie o za długie stopki, innych nie. Więc proponuję ustalić zasadę, że stopki mają mieć 4 linijki i żadnych linków, albo każdy może mieć lin, byle by nie wulgarny, ani krzywdzący kogokolwiek.

> Mogą, ale czytając takie bzdety, mogą stwierdzić, że nie warto > dzielić się swoją wiedzą z miłośnikami, bo "ja jestem mondry i > nieh dombie kópi solarisy".

Wielu z pewnością chciało się dzielić wiedzą, ale widząc odpowiedzi w stylu "bo ja tak chcę" i inne, albo takie pisane domysłami to rezygnuje z tego. Z drugiej strony wielu traktuje nas jak debili po takich rzeczach, widząc wzajemne kłótnie miłośników o sprawy najdrobniejsze. Również te kłótnie z administracją. Nie wiem co każdy z użytkowników robi poza forum, ale nie wróży to nic dobrego.

> Nie dość, że forum regularnie jest > zalewane falami bezsensu, opinia o administracji nie poprawia > się.

Proponuję na środku forum umieścić wielkie napis "SZUKAJ". Może wtedy znajdą. I ułatwić szukanie.

> I to > z błogosławieństwem wszystkich, którzy przychodzą tutaj poczytać > o tym, co dzieje się w komunikacji miejskiej w Szczecinie, a nie > o tym, że damtram jechał z jakąś Wandą czy Jurkiem.

Jeśli byłby wybór między nieszanującymi zasad a damtramem dyskutującym z kimśtam z kim jechał to wybieram te drugie. A tak na serio to sądzę, że GG, Skype'y czy inne tam wynalazki są powszechnie obecne i za ich pomocą można się komunikować.

Штирлиц

wysłane przez MQ ?

Stirlitz napisał(a):

> Powiało grozą, aż strach się bać. :-P

Ty chyba nie masz się czego bać.

> mkubien, jednych się czepoiacie o linki w stopkach, innych nie. > Jednych się czepiacie o za długie stopki, innych nie. Więc > proponuję ustalić zasadę, że stopki mają mieć 4 linijki i żadnych > linków, albo każdy może mieć lin, byle by nie wulgarny, ani > krzywdzący kogokolwiek. (...) > Proponuję na środku forum umieścić wielkie napis "SZUKAJ". Może > wtedy znajdą. I ułatwić szukanie.

Na środku forum w wersji 6 KOMIS-u znajduje się czerwony link mówiący o tym, żeby przed rozpoczęciem rozmowy zapoznać się z instrukcją forum. Instrukcja będzie kompilacją obecnego wątka przyklejonego, pomocy do forum, a także innych przemyśleń. Oprócz tego, że zostanie tam wyraźnie zaznaczone, co wolno, a czego nie wolno na forum, zostanie również położony nacisk na korzystanie z wyszukiwarki czy bazy danych (ile w końcu można wytrzymywać pytania w stylu "ile Jelczy ma SPAK"). Dodatkowo będzie łopatologiczna instrukcja obsługi forum. Niewykluczone, że funkcje naszego forum zostaną zestawione z odpowiadającymi im funkcjami w forach opartych na skrypcie phpBB. Może to ułatwi niektórym poruszanie się po forum, bo niestety popularność phpBB spowodowała, że niektórzy ludzie po zobaczeniu czegoś, co nie jest oparte na tej technologii, mają panikę w oczach.

> sądzę, że GG, Skype'y czy inne tam wynalazki są > powszechnie obecne i za ich pomocą można się komunikować.

No właśnie szkoda, że niektórzy mylą forum z komunikatorem.

--- NIE dzieciom Neostrady! http://dn.byethost5.com/

wysłane przez konjo  4

mkubien napisał(a):

> Może to ułatwi niektórym poruszanie się po forum, bo niestety > popularność phpBB spowodowała, że niektórzy ludzie po zobaczeniu > czegoś, co nie jest oparte na tej technologii, mają panikę w oczach.

Tylko nie niech Marcin nie implementuje wstawiania jpg na forum lub do stopek, bo dopiero będziemy mieli...

--- My words may disturb.

So never mind the darkness.
mkubien napisał(a):

> Na środku forum w wersji 6 KOMIS-u znajduje się czerwony link mówiący > o tym, żeby przed rozpoczęciem rozmowy zapoznać się z instrukcją > forum. Instrukcja będzie kompilacją obecnego wątka przyklejonego, > pomocy do forum, a także innych przemyśleń. Oprócz tego, że zostanie > tam wyraźnie zaznaczone, co wolno, a czego nie wolno na forum, > zostanie również położony nacisk na korzystanie z wyszukiwarki czy > bazy danych (ile w końcu można wytrzymywać pytania w stylu "ile > Jelczy ma SPAK"). Dodatkowo będzie łopatologiczna instrukcja obsługi > forum. Niewykluczone, że funkcje naszego forum zostaną zestawione z > odpowiadającymi im funkcjami w forach opartych na skrypcie phpBB. > Może to ułatwi niektórym poruszanie się po forum, bo niestety > popularność phpBB spowodowała, że niektórzy ludzie po zobaczeniu > czegoś, co nie jest oparte na tej technologii, mają panikę w oczach.

I ta wyszukiwarka to mi się już zaczyna podobać.

Штирлиц

wysłane przez konjo  4

Stirlitz napisał(a):

> I ta wyszukiwarka to mi się już zaczyna podobać.

Beta K6 w ogóle musi się podobać, bo ma świetne forum, ale narazie cicho sza... :>

So never mind the darkness.

wysłane przez X

mkubien napisał(a):

[ciach]

Zwróćmy też uwagę na uzytkowników, którzy notorycznie popełniają jakieś błędy czy to ortograficzne czy też inne, które szkodzą czytelności forum. W większości przypadków jak jakiś użytkownik zwróci uwagę drugiemu, że jakis błąd popełnił,to zaraz na niego posypuje sie fala krytyki od upomnianego. Pojawiają się teksty typu: "Gdybym coś źle zrobił, to administracja by mi zwróciła uwagę" lub "Ty chyba nie jesteś tu od poprawiania" itp. Swoją drogą oporność pewnych użytkowników jest nie do zniesienia(sam zanim nauczyłem sie cytować to też minęło sporo czasu-nawet upomnienie się trafiło),a niestety nie nauczymy ich dobrych manier, jeśli sami nie bedą chcieć.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez konjo  4

Romanas napisał(a):

> Zwróćmy też uwagę na uzytkowników, którzy notorycznie popełniają jakieś > błędy czy to ortograficzne czy też inne, które szkodzą czytelności > forum. W większości przypadków jak jakiś użytkownik zwróci uwagę > drugiemu, że jakis błąd popełnił,to zaraz na niego posypuje sie fala > krytyki od upomnianego.

Tak, ale za to my staramy się jakoś to doceniać.

--- My words may disturb.

So never mind the darkness.

wysłane przez torwid  67

mkubien napisał(a):

> Moim założeniem było zasygnalizowanie problemu. Do tej pory to > głównie my, admini, obrywaliśmy za to, że ośmielamy się czepiać > tego, że ktoś strzela ortami bez opamiętania, albo nie chciało mu > się przeczytać, jakie zasady tu obowiązują. Tekst ten powstał > dlatego, że mi, mimo że mam prawie anielską cierpliwość i z dużym > pobłażaniem traktuję wyczyny niektórych użytkowników, w końcu > puściły nerwy. Jak widać po odpowiedziach, nie tylko ja mam dosyć > tego, co tu się wyprawia. Wszystko wskazuje na to, że niektórzy > już wkrótce będą mogli oglądać KOMIS "przez szybkę", bez > możliwości denerwowania innych swoimi nieprzemyślanymi postami.

No to żeby nie było, że jestem świętszy od papieża i nie protestuję, to się siłą rzeczy dołączam. Też już wielu rzeczy nie trawię, co chyba wielokrotnie udowodniłem, otrzymując zresztą w zamian "wiązanki" od napomnianych "wszystkowiedzących", a niereformowalnych. Jeśli o mnie chodzi, to też od jakiegoś czasu się zastanawiam, czy Komis nie stał się zbyt powszechny? Nie mówię, że ma być to serwis elitarny, dla wybranych, ale czasem właśnie przydałoby się, jak to ładnie Maciek nazwał - oglądanie przez szybkę. I to nie "na dzień dobry", tylko dla ludzi, którzy próbują dołączyć, nie uznając żadnych zasad. Nie będę wskazywał ludzi, którzy notorycznie ignorują interpunkcję, ortografię czy podstawowe zasady pisania liczebników. I nie jestem, jak ktoś się już burzył, filologiem polskim. Ale jestem z pokolenia, któremu czytanie sprawia przyjemność przede wszystkim dlatego, że niesie ze sobną nowy ładunek wiedzy. Nie sprowadza się do tego, by rozszyfrowywać i domyślać się, "co poeta miał na myśli". A skoro już tak sobie narzekamy, to kolejne wrażenie z ostatnich miesięcy, za które pewnie też mi się oberwie: czy w galerii faktycznie musi być każdy wyjazd z zajezdni, dojazd przeguba do (...) (celowo nie wymieniam pętli), standardowa obsługa linii (...). Zdecydowanie przyjemniej ogląda się pojazdy KM na nietypowych objazdowych trasach, niestandardową obsługę danej linii, Volvo na 107 czy GT6 na 6, ewentualnie nowe reklamy, co niewątpliwie przyda się w bazie danych. Ale foty typu przegub na A, jelcz na 52 czy 102Na na 4 zachowuję w swoim komputerze i nie zamęczam nimi świata. Podusmowując: kiedyś komis stawiał na jakość. Dziś - i przyznaj to z ogromną przykrością, bo towarzyszę mu niemal od początku, jeszcze z czasów, gdy ciągnął go sam Marcin - liczy się bardziej ilość.

> --- > NIE dzieciom Neostrady!

A to akurat sobie wypraszam, gdyż w miejscu, w którym mieszkam, tylko Neostrada działa. I proszę nie traktoweać tego, jako naruszenie regiulaminu (nie wyciąłem stopki), ale taka jest smutna polska rzeczywistość. Mimo wolnego rynku i pozornej konkurencji są miejsca, gdzie do wyboru jest Neostrada lub modem ;(

--- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez MQ ?

torwid napisał(a):

> czy w galerii > faktycznie musi być każdy wyjazd z zajezdni, dojazd przeguba do > (...) (celowo nie wymieniam pętli), standardowa obsługa linii > (...). > Zdecydowanie przyjemniej ogląda się pojazdy KM na nietypowych > objazdowych trasach, niestandardową obsługę danej linii, Volvo na > 107 czy GT6 na 6, ewentualnie nowe reklamy, co niewątpliwie przyda > się w bazie danych.

Z jednej strony masz oczywiście rację. Z drugiej jednak - te zdjęcia za jakiś czas będą miały wartość historyczną. Kto by się na przykład spodziewał, że pewnego pięknego dnia Jelcz L11 150 przestanie kursować na linii 82. Przyzwyczajeni do tego, że kursował tam od x lat, nie byliśmy w stanie przewidzieć, że wyląduje nagle na 76. I dlatego wszystkie zdjęcia dokumentujące jego kursowanie na 82 są już historyczne.

A jeśli takie "codzienne" zdjęcia będą trzymane tylko na komputerach prywatnych, to wystarczy awaria dysku i całą kolekcję szlag trafia (o ile ktoś nie jest zapobiegliwy i nie robi kopii zapasowych). A KOMIS-owy serwer miejsca ma dużo, więc dla nas, jako adminów, taka ilość zdjęć nie stanowi większego problemu :-) Zresztą dawno już nie było sytuacji, że w ciągu tygodnia pojawiło się ponad 100 nowych zdjęć. Ostatnio ta ilość utrzymuje się na poziomie 30-40.

--- NIE dzieciom Neostrady! http://dn.byethost5.com/

wysłane przez towid (gość)

mkubien napisał(a):

> Z jednej strony masz oczywiście rację. Z drugiej jednak - te zdjęcia > za jakiś czas będą miały wartość historyczną. Kto by się na przykład > spodziewał, że pewnego pięknego dnia Jelcz L11 150 przestanie > kursować na linii 82. Przyzwyczajeni do tego, że kursował tam od x > lat, nie byliśmy w stanie przewidzieć, że wyląduje nagle na 76. I > dlatego wszystkie zdjęcia dokumentujące jego kursowanie na 82 są już > historyczne.

Też masz rację, ale dopóki był cały czas na 82, podniecały mnie tylko te foty, na których był jako 78. Całą resztę oczywiście robię, ale na razie dla siebie, a nie żeby zaśmiecać świat dookoła i marnować czas innym. Natomiast w momencie, gdy coś, co mam, przeszło do historii, a mam to już w wersji cyfrowej, po prostu przekazuję. Pamiętaj, że płacą mi za narzekanie i czepianie się :D

wysłane przez 105ngs

mkubien napisał(a):

> ... sprzed mniej więcej roku. Nie tyle za serwisem jako > takim, bo poziom zawartości chyba się nie obniżył, co za > forum z tamtego okresu.

Nie znam forum z tamtego okresu, ale wyrażę swoje zdanie na poruszony temat, bo (jak zwykle) muszę dorzucić swoje trzy grosze. :D

> Nikomu nie przyszło do głowy, żeby > strzelać postami co pół minuty, z czego większość to, za > przeproszeniem, pieprzenie o dupie Maryni. I w dodatku bez > żadnego poszanowania dla zasad języka polskiego.

Wielu użytkowników sprawia wrażenie podnieconych zalogowaniem się na forum na tyle, że muszą w każdy wątek wtrącić swoje (nie zawsze mądre) uwagi. Poza tym, daje się zauważyć chęć "zaimponowania" innym swoją "wiedzą" lub "wtykami" wśród pracowników związanych z KM. Stąd posty w stylu "a dzisiaj jechałem z motorniczą Gienią i ona powiedziała, że stodwójki są do bani". A jeszcze jeden powód tego co napisałeś, to zwyczajne lenistwo i za duża ilość wolnego czasu przed komputerem.

> Wstyd się z takim forum pokazać "ludziom z branży". > Ciekawe, co myślą sobie np. prezesi spółek autobusowych, > czytając o "autobósach dla klonowicy kture pzyjado pewnie w > pszyszlym roku".

Prezesi spółek (jak i wszyscy inni poważni użytkownicy) mają dosyć czytania takiego forum, bo gdyby chcieli posłuchać dyskusji na takim poziomie, jak w niektórych komisowych topicach, to zatrudniliby się jako opiekunowie dzieci w przedszkolu.

> Kilka osób mi mówiło - "zróbcie KOMIS dostępny od lat 18, bo > czytać się już tego nie da". Oczywiście wiek to dość > krzywdzące kryterium, bo nierzadko dyskutanci mający mniej > niż 18 lat zachowują się poważniej niż > dwudziestoparolatkowie.

To też prawda, ale mogę się założyć, że gdyby zrobiono taki test, to bez problemu odgadłbym wiek i IQ wszystkich użytkowników na podstawie zawartości ich postów. ;) Część z użytkowników to po prostu dzieci (dosłownie lub w przenośni), które nie uważają za stosowne wciskania klawisza Alt, nie wiedzą co to znaki przestankowe i przenoszą na forum przyzwyczajenia z GG i innych komunikatorów. To jest tak na zasadzie "aby napisać, nie ważne jak". No i przede wszystkim musi być szybko, bo post pisany dłużej niż 5 sekund wystygnie i nic z niego nie będzie, w związku z czym nie ma czasu na spojrzenie, w które klawisze się klepie i na przeczytanie całości przed wysłaniem. Tylko, że to nie jest Czateria, drogie dzieci, lecz forum dla poważniejszych ludzi. Mnie najbardziej denerwuje bezmyślność tych, którym piąty raz z rzędu zwraca się uwagę na pisownię, a oni dalej piszą o pszegóbowcach. Po za tym (to taka drobna rada dla niektórych), czy każdy post musi zaczynać się od "Witajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam do was małe pytanko" ? My też cię witamy i cieszymy się, że "masz pytanko", ale lepiej będzie jak po prostu je zadasz bez zbędnych ceregieli. A tak już z innej beczki. Skąd u ludzi taka postępująca tępota ? Czy tego naprawdę nie widać, że przebub przez "ó" wygląda jakoś dziwnie ? Ludzie, trochę rozumu ! Jak można tak karygodnie bezcześcić język i nawet nie zwracać na to uwagi !? Patrząc na to, co ludzie wyczyniają, odnoszę wrażenie, że określenie "pokolenie JP2" jest raczej mało trafne - bardziej pasuje "pokolenie GG 7.0"... To samo z czytaniem ze zrozumieniem. Ot, chociażby przykład z mojego podwórka, czyli fotomontaże. Zobaczy dziecko jedno z drugim spreparowanego Solarisa w Podjuchach na stm.o7.pl i już uradowane pisze o tym na KOMIS-ie. A na stronie jak wół napis "Fotomontaże"... Albo nie doczyta pytania do końca i od razu z podnieceniem odpisuje, bo zna odpowiedź, a potem jeszcze będzie się kłócić, że ma rację i szlag trafia całą dyskusję. To nie teleturniej, nie trzeba się zgłaszać zanim prowadzący skończy pytanie...

> Zastanawialiśmy się kilka razy nad ograniczeniem dostępu do > forum dla niektórych osób, w tym wszystkich niezalogowanych. > Za każdym razem pomysł upadał ze względu na to, że > uznawaliśmy, że KOMIS ma łączyć szczecińskich miłośników. > Jeśli jednak poziom będzie systematycznie zbliżał się do dna, > być może trzeba będzie rozważyć radykalne kroki.

A ja mam inny pomysł. To co niektórzy napisali o poziomach dla użytkowników (na początku tylko czytanie, potem możliwość komentowania, a na końcu możliwość zakładania wątków) + degradowanie użytkowników, którzy przekroczą limit czerwonych kartek. Np. 3 poważne upomnienia za ortografię = 1 czerwona kartka, każde następne = kolejna kartka, a 3 kartki = degradacja użytkownika do pierwszego poziomu (brak możliwości pisania na forum). I po kłopocie, nie ma gadania, że "tamtego to sie nie czepiacie, a mnie zablokowaliście". Oczywiście nie mówię tu o byle literówkach, tylko o braku poszanowania dla języka polskiego w stylu "bólwa pszyjehala na golencin". Jeśli po powrocie na dawny poziom ilość oleju w głowie użytkownika nie zwiększy się to problem rozwiązujemy usunięciem go na stałe. > Swoją drogą, ciekawe, ilu dotychczasowych użytkowników > odwróciło się od nas ze względu na "wiochę", jaką niektórzy > z upodobaniem robią na forum.

Nie wiem, ale niektórzy mieli poważne wątpliwości co do rejestracji. ;>

I tym oto mało optymistycznym postem przelałem na ekran co mi leżało na wątrobie i będę mógł spać spokojnie. ;)
105ngs napisał(a):

> > ... sprzed mniej więcej roku. Nie tyle za serwisem jako > > takim, bo poziom zawartości chyba się nie obniżył, co za > > forum z tamtego okresu. > > Nie znam forum z tamtego okresu

I nie poznamy go teraz w tym momencie, gdyż próbowałem przejść do mojej wypowiedzi z sierpnia ubiegłego roku o fotce adminów i nie było wypowiedzi. Nie ma żadnych wypowiedzi z tamtego okresu.

> Wielu użytkowników sprawia wrażenie podnieconych zalogowaniem > się na forum na tyle, że muszą w każdy wątek wtrącić swoje (nie > zawsze mądre) uwagi. Poza tym, daje się zauważyć chęć > "zaimponowania" innym swoją "wiedzą" lub "wtykami" wśród > pracowników związanych z KM. Stąd posty w stylu "a dzisiaj > jechałem z motorniczą Gienią i ona powiedziała, że stodwójki są > do bani".

Powiem to tak, ze kiedyś dawno temu podniecałem (oczywiście nie dosłownie :-P ) się motorowymi. Ale to mineło. może to taki wiek. Co lepsze kiedyś znałem wszystkie numery tramwajów, a teraz nie wiem ile i jakie 102Na jeżdżą. To dla przykładu.

> A jeszcze jeden powód tego co napisałeś, to > zwyczajne lenistwo i za duża ilość wolnego czasu przed > komputerem.

Coś mi to przypomina. Co roku na forum PAMu po rekrutacji forum zostaje zalane pytaniami o podręczniki i inne takie sprawy. Więc rok temu więc dwóch adminów, koordynator i moderator (czyli ja) zrobiliśmy coś takiego jak FAQ i umieściliśmy spis podręczników, opisaliśmy szpital, uczelnie itd. Tutaj wszystko jest na miejscu. Jest encyklopedia (niestety uważam, że źle jest, ze jest tylko dla zarejestrowanych), jest opcja wyszukiwania, więc można sobie łatwo poradzić. > Prezesi spółek (jak i wszyscy inni poważni użytkownicy) mają > dosyć czytania takiego forum, bo gdyby chcieli posłuchać > dyskusji na takim poziomie, jak w niektórych komisowych > topicach, to zatrudniliby się jako opiekunowie dzieci w > przedszkolu.

Prezesi czytający to forum, gdy zetkną się z jakimiś miłośnikami to mają prawo pomyśleć, ze jest on np. takim kimś o loginie "login" (to jako przykład, o ile ktoś ma taki login to przepraszam) i nie chce im już się na wstępie dyskutować.

> To też prawda, ale mogę się założyć, że gdyby zrobiono taki > test, to bez problemu odgadłbym wiek i IQ wszystkich > użytkowników na podstawie zawartości ich postów. ;)

Oj raczej nie. ;-)

> Część z > użytkowników to po prostu dzieci (dosłownie lub w przenośni), > które nie uważają za stosowne wciskania klawisza Alt,

klawisza Alt nie trzeba naciskać. Czytałem tak swego czasu w netetykiecie. Ważne by było napisane "prąd", a nie "prond". :-P

> nie > wiedzą co to znaki przestankowe i przenoszą na forum > przyzwyczajenia z GG i innych komunikatorów.

A propo komunikatorów to ten link by się przydał http://www.zanim.napiszesz.prv.pl/

> Czy tego naprawdę nie widać, że przebub przez "ó" wygląda > jakoś dziwnie ?

Nie którzy nie widzą.

> że > określenie "pokolenie JP2" jest raczej mało trafne - bardziej > pasuje "pokolenie GG 7.0"...

ROTFL^2. Ustawiłem to w swojej stopce. :-D

> Nie wiem, ale niektórzy mieli poważne wątpliwości co do > rejestracji. ;>

A tego co pamiętam to 1,5 roku miałem jakieś kłopoty, ale to już chyba zostało naprawione.

--- "pokolenie JP2" jest raczej mało trafne - bardziej pasuje "pokolenie GG 7.0"... (c) 105ngs

Штирлиц
Stirlitz napisał(a):

> A propo komunikatorów to ten link by się przydał [ciach link]

no i coś podejrzewałem, że linka popsuję. :-P

Штирлиц

wysłane przez konjo  4

Stirlitz napisał(a):

> I nie poznamy go teraz w tym momencie, gdyż próbowałem przejść do > mojej wypowiedzi z sierpnia ubiegłego roku o fotce adminów i nie > było wypowiedzi. Nie ma żadnych wypowiedzi z tamtego okresu.

Skandal, istna cenzura ;) a tak poważnie martwe wątki po dłuższym czasie są archwizowane coby forum nie pracowało w tempie żółwia.

> Jest encyklopedia (niestety uważam, że źle jest, ze jest tylko > dla zarejestrowanych), jest opcja wyszukiwania, więc można sobie > łatwo poradzić.

Encyklopedia nie jest dla zarejestrowanych, dla nich zastrzeżony jest dostęp do fotek konkretnego pojazdu po wybraniu numeru taborowego z linka w artykule.

--- My words may disturb.

So never mind the darkness.
konjo napisał(a):

> Skandal, istna cenzura ;)

Hańba, zdrada, Targowica :-P

> a tak poważnie martwe wątki po dłuższym > czasie są archwizowane coby forum nie pracowało w tempie żółwia.

Aha, bo ja myślałem, że kiedyś jak coś "strzeliło" u was na serwerze to poszło to hen w zaświaty, a teraz widzę, że gdzieś to jest.

> Encyklopedia nie jest dla zarejestrowanych, dla nich zastrzeżony > jest dostęp do fotek konkretnego pojazdu po wybraniu numeru > taborowego z linka w artykule.

No właśnie, bo kiedyś coś tam miałem jak szukałem u koleżanki o wozie coś i musiałem się zarejestrować. A potem nie szukałem, więc teraz to przynajmniej wiem. :-)

--- "pokolenie JP2" jest raczej mało trafne - bardziej pasuje "pokolenie GG 7.0"... (c) 105ngs

Штирлиц

wysłane przez konjo  4

Stirlitz napisał(a):

> Aha, bo ja myślałem, że kiedyś jak coś "strzeliło" u was na > serwerze to poszło to hen w zaświaty, a teraz widzę, że gdzieś to > jest.

Będziemy wydawać to na CD The Best of Komis v5.0 - Złote Myśli. :)

--- My words may disturb.

So never mind the darkness.
konjo napisał(a):

> Będziemy wydawać to na CD The Best of Komis v5.0 - Złote Myśli. :)

Hehe. Dobry pomysł. To już jedne perełka moja. Hehe. :-)

Штирлиц

wysłane przez 105ngs

Stirlitz napisał(a):

> ROTFL^2. Ustawiłem to w swojej stopce. :-D

Aby uiścić opłatę za prawa autorskie wyślij SMS pod numer 7854, a otrzymasz wiadomość zwrotną z odpowiednim adresem. :D

wysłane przez Phobos 17

Pozwolę sobie zabrać głos pierwszy raz w tej dyskusji. Ba! Pozwolę sobie wprowadzić prawdziwą, małą rewolucyjke. Pozwoliłem sobie usunąć większość część posta, aby przejść do interesującego mnie miejsca:

> A ja mam inny pomysł. To co niektórzy napisali o poziomach dla > użytkowników (na początku tylko czytanie, potem możliwość > komentowania, a na końcu możliwość zakładania wątków) + > degradowanie użytkowników, którzy przekroczą limit czerwonych > kartek. Np. 3 poważne upomnienia za ortografię = 1 czerwona > kartka, każde następne = kolejna kartka, a 3 kartki = > degradacja użytkownika do pierwszego poziomu (brak możliwości > pisania na forum).

A więc moja mała rewolucja polega na tym, aby tu, w tym wątku, do którego dostęp mają wszyscy, ustalić jakieś wspólne stanowisko, na podstawie którego admini będą mogli ustalić takie zasady. 1. Jako admin i webmaster muszę stwierdzić, że nie ma wielkiego sensu tworzyć przeszkód w dostępie do forum nowym użytkownikom, a nawet gościom. Pomysł "czytanie -> pisanie -> zakładanie wątków" jak dla mnie odpada. 2. Tworzenie dodatkowego systemu, którym zapisywanoby ilość upomień nie ma sensu - to tak, jakby wprowadzić kolejny kolor (żółty?) kartek. A później jeszcze mniejsze karteczki, karteluszki i żetony. Może będzie to przytłaczająca perspektywa, ale wydaje mi się, że metoda "na wyczucie" na określenie kiedy upomienia powinny zostać zastąpione przez kartki będzie najlepsza. 3. Jeśli admin/moderator stwierdzi, że dość już upomień to na konto wędruje czerwona kartka. Gdy uzbierają się 3 kartki za ogólnie pojęte psucie forum - blokada wypowiedzi na 24 godziny. Jeśli to nie pomoże - 48 godzin. Jeśli i to nie pomoże - tydzień czasu na "oglądanie zza szyby". W skrajnych przypadkach ban na 48 godzin. 4. Jeśli sprawa dotyczyć będzie osoby niezalogowanej, to po przekroczeniu limitu cierpliwości admina/moderatora do upominania takiej osoby, możliwość "oglądania zza szyby" przez 24 godzin lub 48 w przypadku problemu wracającego jak bumerang.

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez 105ngs

Phobos napisał(a):

[ciach]

No generalnie i tak sprowadza się to do jednego - banowania i ograniczania dostępności forum. Tylko może niech to ma jakąś bardziej sformalizowaną postać, żeby nie było skarg, że jednego się traktuje ulgowo, a innego nie. Myślę, że pisemne upomnienia Administracji dotyczące "psucia" forum można spokojnie traktować jako kroki zmierzające do przyznania czerownej kartki. Po prostu po trzech takich postach Administracji użytkownik dostawałby kartkę, a przy każdym następnym upomnieniu kartka od razu.

wysłane przez Phobos 17

> Tylko może niech to ma jakąś > bardziej sformalizowaną postać, żeby nie było skarg, że jednego się > traktuje ulgowo, a innego nie.

Oczywiście. Ale mam nadzieję, że dzięki tej dyskusji uda nam się wypracować takie zapisy poczynione przez administracje, które nie będą żadną sensacją.

> Myślę, że pisemne upomnienia > Administracji dotyczące "psucia" forum można spokojnie traktować > jako kroki zmierzające do przyznania czerownej kartki.

Oczywiście. Tylko problem może się pojawić z ich zliczeniem :-)

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez X

Phobos napisał(a) > 3. Jeśli admin/moderator stwierdzi, że dość już upomień to na > konto wędruje czerwona kartka. Gdy uzbierają się 3 kartki za > ogólnie pojęte psucie forum - blokada wypowiedzi na 24 godziny. > Jeśli to nie pomoże - 48 godzin. Jeśli i to nie pomoże - tydzień > czasu na "oglądanie zza szyby". W skrajnych przypadkach ban na > 48 godzin.

Tylko 48 godzin ??Myślisz, że to wystarczy aby nauczyć niefrasobliwych użytkowników, prawidłowych zachowań panujących na tym forum?? a co bedzie jeśli użytkownik obrazi kogoś-to też ban na 48 godzin??

> 4. Jeśli sprawa dotyczyć będzie osoby niezalogowanej, to po > przekroczeniu limitu cierpliwości admina/moderatora

Nie powinna miec wstepu przynajmniej przez miesiąc.

> możliwość "oglądania zza szyby" przez 24 godzin > lub 48 w przypadku problemu wracającego jak bumerang.

To jest zdecydowanie za mało czasu, aby "zresocjalizować" uzytkownika.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez Phobos 17

> Tylko 48 godzin ??Myślisz, że to wystarczy aby nauczyć > niefrasobliwych użytkowników, prawidłowych zachowań panujących na > tym forum??

Tego nie wie nikt. Wiem natomiast, że wolę zacząć od 48 godzin i stopniowo w razie potrzeby ten czas wydłużać niż traktować odrazu wszystkich "z grubej rury".

> a co bedzie jeśli użytkownik obrazi kogoś-to też ban na > 48 godzin??

IMO nie. Powinno być rozdzielone, czy ktoś otrzymuje "baty" za pisownie/estetyke czy za inne przewinienia przewidziane w regulaminie.

> > 4. Jeśli sprawa dotyczyć będzie osoby niezalogowanej, to po > > przekroczeniu limitu cierpliwości admina/moderatora > > Nie powinna miec wstepu przynajmniej przez miesiąc.

Spokojnie, nie wytaczajmy najcięższych dział tak szybko.

> To jest zdecydowanie za mało czasu, aby "zresocjalizować" > uzytkownika.

Czekam na propozycje, ile godzin/dni zatem :-)

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez X

Phobos napisał(a):

> Wiem natomiast, że wolę zacząć od 48 godzin i > stopniowo w razie potrzeby ten czas wydłużać niż traktować odrazu > wszystkich "z grubej rury".

Podziwiam Twoją cierpliwość

> IMO nie. Powinno być rozdzielone, czy ktoś otrzymuje "baty" za > pisownie/estetyke czy za inne przewinienia przewidziane w > regulaminie.

Zgadzam się z Tobą, że powinno byc rozdzielone, ale może by tak np.dać redaktorom upawnienia do moderowania forum i dawania upomnień?

> Spokojnie, nie wytaczajmy najcięższych dział tak szybko.

Jeżeli nie wytoczymy tych dział, to nasze forum będzie zbiorowiskiem chłamu i nieestetycznej pisowni, a tego nie chcemy prawda??

> > > To jest zdecydowanie za mało czasu, aby "zresocjalizować" > > uzytkownika. > > Czekam na propozycje, ile godzin/dni zatem :-)

Jeżeli to jest pierwsze poważne przwinienie to proponuję bana na 7 dni.Jeśliu się powtórzy to kolejny raz to tym razem ban na 14 dni itd. jeżeli po 28 dniach "resocjalizacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to proponuje bana na pół roku.Może są to zbyt drastyczne metody, ale inaczej nie oczyścimy naszego forum io nie przywrócimy mu dobrego imienia.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez Phobos 17

> Zgadzam się z Tobą, że powinno byc rozdzielone, ale może by tak np.dać > redaktorom upawnienia do moderowania forum i dawania upomnień?

To jest powód dla którego starałem się pisać "admin/moderator" - nie jest wykluczone wprowadzenie insytucji moderatora w K6.

> Jeżeli nie wytoczymy tych dział, to nasze forum będzie zbiorowiskiem > chłamu i nieestetycznej pisowni, a tego nie chcemy prawda??

Oczywiście. Ja tylko mówie, aby te działa poczekały, bo może się okazać, że mały kaliber wystarczy.

> Jeżeli to jest pierwsze poważne przwinienie to proponuję bana na 7 > dni.Jeśliu się powtórzy to kolejny raz to tym razem ban na 14 dni itd. > jeżeli po 28 dniach "resocjalizacja nie przyniesie oczekiwanych > rezultatów, to proponuje bana na pół roku.

Raczej "ban na mniej wiecej pół roku" ;-) W tej chwili system przewiduje bany na: 30 minut, godzinę, 2, 3, 6, 12, 24, 48, 3 dni, 5, 6, 7, 14 oraz bezterminowo. Oczywiście funkcjonalność ta zostanie uzupełniona w niedługim czasie.

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez X

Phobos napisał(a):

> To jest powód dla którego starałem się pisać "admin/moderator" - nie > jest wykluczone wprowadzenie insytucji moderatora w K6.

Myślę,że instytucja moderatora w tym przypadku byłaby, sporym ułatwieniem dla adminów, bo nie musieli by oni siedzieć całymi dniami, aby poprawiać posty niefrasobliwych użytrkowników, a moderator na pewno by się przydał i to nie jeden, bo jak wiadomo nie wszyscy mają wolny czas jednakowo > Oczywiście. Ja tylko mówie, aby te działa poczekały, bo może się > okazać, że mały kaliber wystarczy.

ale czy wtedy nie będziemy posądzani o nieobiektywność?? > W tej chwili system > przewiduje bany na: 30 minut, godzinę, 2, 3, 6, 12, 24, 48, 3 dni, 5, > 6, 7, 14 oraz bezterminowo.

I jak widać nie wszyscy sie chcą "zresocjalizować" w tym czasie

>Oczywiście funkcjonalność ta zostanie > uzupełniona w niedługim czasie.

Wierzę, że wreszcie poziom forum sie poprawi.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Romanas napisał(a):

> Myślę,że instytucja moderatora w tym przypadku byłaby, sporym > ułatwieniem dla adminów, bo nie musieli by oni siedzieć całymi dniami, > aby poprawiać posty niefrasobliwych użytrkowników, a moderator na pewno > by się przydał i to nie jeden, bo jak wiadomo nie wszyscy mają wolny > czas jednakowo

Raczej moderator i skryba, który by siedział i wszystkie błędy ortograficzne poprawia. :-P

--- "pokolenie JP2" jest raczej mało trafne - bardziej pasuje "pokolenie GG 7.0"... (c) 105ngs

Штирлиц

wysłane przez X

Stirlitz napisał(a):

> Raczej moderator i skryba, który by siedział i wszystkie błędy > ortograficzne poprawia. :-P

Myślę, że moderator by wystarczył, przecież chyba admini by nie wybrali na moderatora dyslektyka:P

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Romanas napisał(a):

> Myślę, że moderator by wystarczył, przecież chyba admini by nie wybrali > na moderatora dyslektyka:P

Wiem coś o robocie moderatora. Całe szczęście, że tam gdzie tym się zajmuję nie ma błędów ortograficznych, a jak jest to rzaaaaaaadko.

--- "pokolenie JP2" jest raczej mało trafne - bardziej pasuje "pokolenie GG 7.0"... (c) 105ngs

Штирлиц

wysłane przez X

Stirlitz napisał(a):

> Wiem coś o robocie moderatora. Całe szczęście, że tam gdzie tym się > zajmuję nie ma błędów ortograficznych, a jak jest to rzaaaaaaadko.

Ja też co nieco wiem o pracy moderatora:-), ale nie piszmy tak na forum ogólnym, bo moglibyśmy być posądzeni o "wazeliniarstwo"

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez t105n  49

Stirlitz napisał(a):

> Raczej moderator i skryba, który by siedział i wszystkie błędy > ortograficzne poprawia. :-P

Daj spokój! Toż to moderator nic innego by nie robił! A cała zgraja olewaczy ortografii i zasad języka polskiego pisała poczułaby się zwolniona z jakiegokolwiek dokształcania się, "bo przecież pan moderator i tak poprawi". Ja myślałem nad tym, żeby przestać się wypowiadać w wątkach, w których następuje tylko przysłowiowe "bicie piany", bełkot językowy i mnóstwo błędów. Inaczej pisząc, jeśli nie zrozumiem pytania za pierwszym razem, to nie czytam go drugi raz ;-)
t105n napisał(a):

> Inaczej pisząc, jeśli nie zrozumiem pytania za pierwszym razem, > to nie czytam go drugi raz ;-)

A ja się przyznam do czegoś. Wiele osób pisze, że nie rozumie jakiejś wypowiedzi, a ja ją wtedy rozumiem. :-P

--- "pokolenie JP2" jest raczej mało trafne - bardziej pasuje "pokolenie GG 7.0"... (c) 105ngs

Штирлиц
Romanas napisał(a):

> > 4. Jeśli sprawa dotyczyć będzie osoby niezalogowanej, to po > > przekroczeniu limitu cierpliwości admina/moderatora > > Nie powinna miec wstepu przynajmniej przez miesiąc.

A może od razu rozstrzelać?? Było by szybciej. Po co ban? Co nie? Ja sądzę podobnie jak mówi Phobos co do czasu trwania bana. Choć nie uważam, że od razu należy dawać ban na całą stronę, a wystarczyłby na forum.

--- "pokolenie JP2" jest raczej mało trafne - bardziej pasuje "pokolenie GG 7.0"... (c) 105ngs

Штирлиц

wysłane przez Luke_Police  163

Phobos napisał(a):

> 1. Jako admin i webmaster muszę stwierdzić, że nie ma wielkiego > sensu tworzyć przeszkód w dostępie do forum nowym użytkownikom, a > nawet gościom. Pomysł "czytanie -> pisanie -> zakładanie > wątków" jak dla mnie odpada.

Chmmm a może by tak wprowadzić cenzurę na posty osób niezarejestrowanych? Tzn. mam na myśli takie coś: jeżeli ktoś jest niezarejestrowany, to jego post trafia do administratora, który stwierdza, czy może trafić na forum. Wada tego rozwiązania, to takt, że administratorzy mieliby za dużo roboty, a w momentach, kiedy żaden z was nie byłby zalogowany post by sobie leżał i czekał...

> 4. Jeśli sprawa dotyczyć będzie osoby niezalogowanej, to po > przekroczeniu limitu cierpliwości admina/moderatora do upominania > takiej osoby, możliwość "oglądania zza szyby" przez 24 godzin > lub 48 w przypadku problemu wracającego jak bumerang.

Moja propozycja: zamiast 48 godzin - 2 tygodnie.

Technik serwisu :)

wysłane przez konjo (gość)

Luke_Police napisał(a):

> Chmmm a może by tak wprowadzić cenzurę na posty osób > niezarejestrowanych? Tzn. mam na myśli takie coś: jeżeli ktoś jest > niezarejestrowany, to jego post trafia do administratora, który > stwierdza, czy może trafić na forum.

O kurcze, to byśmy się dopiero ugieli pod zarzutami cenzury...

wysłane przez Luke_Police  163

konjo napisał(a):

> O kurcze, to byśmy się dopiero ugieli pod zarzutami cenzury...

No ok, to była tylko sugestia. Jeżeli nie tak, to można próbować cenzury po fakcie dokonanym, czyli usuwania tych postów, które zaśmiecają forum.

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> No ok, to była tylko sugestia. Jeżeli nie tak, to można próbować > cenzury po fakcie dokonanym, czyli usuwania tych postów, które > zaśmiecają forum.

Choć od razu ich usunięcie, a nie pisania treści w stylu "Post usunięty z powodów regulaminowych". IMHO takie posty straszą i pokazują źle administracje, która teraz chce pokazać ludzką twarz, a nie udawania botów.

--- "pokolenie JP2" jest raczej mało trafne - bardziej pasuje "pokolenie GG 7.0"... (c) 105ngs

Штирлиц

wysłane przez Luke_Police  163

Stirlitz napisał(a):

> Choć od razu ich usunięcie, a nie pisania treści w stylu "Post > usunięty z powodów regulaminowych". IMHO takie posty straszą i > pokazują źle administracje, która teraz chce pokazać ludzką twarz, a > nie udawania botów.

Dlatego dobrze byłoby by w nowej wersji dało się usuwać całego posta z tytułem a nie tylko jego zawartość.

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Dlatego dobrze byłoby by w nowej wersji dało się usuwać całego posta z > tytułem a nie tylko jego zawartość.

Ale dać taką moc "Dzieciom" to wszystko zepsują.

--- "pokolenie JP2" jest raczej mało trafne - bardziej pasuje "pokolenie GG 7.0"... (c) 105ngs

Штирлиц

wysłane przez Luke_Police  163

Stirlitz napisał(a):

> Ale dać taką moc "Dzieciom" to wszystko zepsują.

Miałem na myśli możliwości Administratora oraz ewentualnie Moderatora, a nie przeciętnego użytkownika ;-). Przeciętnemu użytkownikowi możnaby pozwolić na usuwanie jedynie swoich postów, na które nikt jeszcze nie odpowiedział, zaś wy tam na górze moglibyście usuwać w skrajnych przypadkach całe wątki, o ile jest to możliwe z pnktu widzenia oprogramowania czy też języka programowania (niestety nie znam się na tych sprawach). Takie postępowanie zapobiegłoby rozmowom dwóch użytkowników o przykładowej pani Wandzie z Tramwaju (wymyśliłem to Imię z kosmosu, żeby nie było że ktoś poczuł się urażony ;-) ).

Technik serwisu :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Kilka osób mi mówiło - "zróbcie KOMIS dostępny od lat 18, bo > czytać się już tego nie da". Oczywiście wiek to dość > krzywdzące kryterium, bo nierzadko dyskutanci mający mniej > niż 18 lat zachowują się poważniej niż > dwudziestoparolatkowie. Z drugiej strony takie stwierdzenia > świadczą o tym, jak z dnia na dzień spada renoma KOMIS-u.

Moim zdaniem to nic się na to nie poradzi, a już na pewno nie pomoże wprowadzenie bariery wiekowej !

--- Zawsze stawiam na jelcze ....