Encyklopedia

Pętla autobusowa Police Wyszyńskiego Polana

dodane przez jas59; zmodyfikowane przez man

zdjęcie
Cztery „lwy” na jednej pętli
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

Dotychczasowe położenie pętli autobusowej Police Osiedle Chemik nie pozwalało na zwiększenie usług komunikacyjnych z uwagi na duży ruch pieszych. Przy ulicy Wyszyńskiego zbiegały się pojazdy różnego rodzaju transportu tj. lokalnego, podmiejskiego (linia samorządowa) i komercyjnego wykonywanego przez innych przewoźników świadczących usługi przewozowe.

Usytuowanie przystanków, postoju Taxi i parkingów uniemożliwiał swobodny przejazd pojazdów komunikacji miejskiej jak i innych przewoźników. Przystanek końcowy przy centrum Hosso nie spełniał warunków bezpiecznej pętli umożliwiającej swobodne manewrowanie.

Z powodu tej sytuacji 28 lutego 2017 roku na stronie Gminy Police ukazało się ogłoszenie o przetargu na budowę węzła przesiadkowego na ulicy Wyszyńskiego w Policach. Gmina otrzymała na inwestycję dofinansowanie z RPO w wysokości 85% kosztów.

Przedmiotem zamówienia była budowa pętli autobusowej wraz z parkingami dla samochodów osobowych, stanowiskami postojowymi dla rowerów i taxi oraz przebudowa dwóch zatok autobusowych zlokalizowanych w ciągu tej ulicy na odcinku pomiędzy ulicą Roweckiego i ulicą Okulickiego w Policach.

Celem budowy węzła było zapewnienie bezstresowej zmiany środka transportu wyposażonego w infrastrukturę do obsługi pasażerów, jak miejsca postojowe, przystanki, punkty sprzedaży biletów, systemy informacyjne umożliwiające zapoznanie się z rozkładem jazdy sieci komunikacyjnej obowiązującej w aglomeracji szczecińsko – polickiej. Na pętli znajduje się budynek socjalny dla kierowców.


zdjęcie
15 czerwca odbyły się testowe przejazdy autobusów przez nową pętlę Police Wyszyńskiego Polana
aktualna ocena: 5,00, liczba ocen: 5
15 czerwca 2018 roku policka spółka autobusowa przeprowadziła testy nowej pętli autobusowej. W testach wzięły udział 3 autobusy: Solaris Urbino 12, MAN NL313-15 i MAN NG313. Prowadzono próby wjazdu od strony Siedlic i Polic na perony postojowe pętli. 

 
Na pętli znajdują się 4 przystanki:
● przystanek dla wsiadających, dla linii 107,
● przystanek rezerwowy dla linii samorządowej,
● dwa przystanki dla wysiadających,Uruchomienie pętli dla regularnego ruchu autobusów nastąpiło 1 lipca 2018 roku. Na pętli zaczęły zatrzymywać się autobusy linii 107, linii samorządowej, linii F i linii 880. W okresie Wszystkich Świętych swój bieg kończy tu także linia D07.

Nazwa pętli „Police Wyszyńskiego Polana” została wybrana przez mieszkańców Polic w ogłoszonym konkursie.


Na podstawie materiałów i informacji własnych, informacji zawartych na stronie Gminy Miasta Police, strony internetowej Pana Grzegorza Ufniarza i enuncjacji prasowych. Opracowanie Janusz Światowy jas59

aktualizacja: man

poprzedni następny