Encyklopedia

Pętla autobusowa Police Osiedle Chemik

dodane przez man; zmodyfikowane przez man

15.03.2020
dodano informacje o pętli man

zdjęcie
Tym autobusem większość uczestników imprezy wróciła do Szczecina
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Pętla „Police Osiedle Chemik” znajdowała się przy ulicy Wyszyńskiego w Policach. Długie lata kojarzyła się głównie z przystankiem końcowym linii 107, która przez prawie 40 lat kończyła w tym miejscu swój bieg.

Składała się z dwóch peronów znajdujących się po dwóch jej stronach, z którego jeden był wykorzystywany jako przystanek dla wysiadających, natomiast drugi jako przystanek początkowy. Nawrót na przeciwległy przystanek odbywał się poprzez okrążenie Galerii „Hosso” (dawniej C.H. „Kinga”). Obecnie w tym miejscu znajdują się miejsca parkingowe.

film
0:41
odtwórz
Nowy sposób wyświetlania przystanków końcowych
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Pętla „Police Osiedle Chemik” była odwiedzana głównie przez autobusy z SPPK, które kursowały na liniach 107, F oraz Linii Samorządowej i Linii Plażowej. Przez krótki czas swoją trasę kończyła na pętli również linia A, dzięki czemu można na było na niej spotkać regularnie autobusy z zajezdni Dąbie.

zdjęcie
W kategorii "wjazd na pętlę" zapewne by wygrał
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Od 1 lipca 2018 roku w związku z uruchomieniem nowej pętli „Police Wyszyńskiego Polana” autobusy zostały przetrasowane do nowego przystanku końcowego, w ten sposób kończąc pełnienie przez „Chemik” roli przystanku końcowego.

Obecnie „Police Osiedle Chemik” pełni funkcję przystanku przelotowego dla linii 103, 106, 107, 109, 110, 111, 524 i 526, a także polickiej Linii Samorządowej.

autor: man na podstawie wiedzy własnej