Encyklopedia

Pętla autobusowa Police Osiedle Chemik

dodane przez man; zmodyfikowane przez man

15.03.2020
dodano informacje o pętli man

zdjęcie
Tym autobusem większość uczestników imprezy wróciła do Szczecina
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Pętla Police Osiedle Chemik przez lata kojarzyła się z przystankiem końcowym linii 107, która przez prawie 40 lat miała przystanek końcowy właśnie o takiej nazwie.

Pętla znajdowala się przy ulicy Wyszyńskiego w Policach. Składała się z dwóch peronów znajdujących się po jej dwóch stronach, z którego jeden był wykorzystywany jako przystanek dla wysiadających, natomiast drugi jako przystanek początkowy dla wsiadających pasażerów. 

film
0:41
odtwórz
Nowy sposób wyświetlania przystanków końcowych
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Nawrót na pętli odbywał się poprzez okrążenie znajdującej się "Galerii Hosso" (dawniej C.H. "Kinga"), po której dwóch stronach były zlokalizowane przystanki końcowe.

Pętla była odwiedzana głównie przez autobusy z  SPPK. Przez długie lata pętlę w tym miejscu miała linia 107 jadąca w kierunku Placu Rodła, linia F jadąca po tej samej trasie, co "stosiódemka" oraz Linia Samorządowa i Linia Plażowa. Przez krótki czas swoją trasę kończyła na pętli również linia A, dzięki czemu można na było na niej spotkać regularnie autobusy z zajezdni Dąbie.

zdjęcie
W kategorii "wjazd na pętlę" zapewne by wygrał
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Police Osiedle Chemik jako pętla po raz ostatni została wykorzystana w 2018 roku, kiedy to po oddaniu nowej pętli Police Wyszyńskiego Polana autobusy zostały przetrasowane do nowego przystanku końcowego, w ten sposób kończąc pełnienie przez "Chemik" roli przystanku końcowego.

zdjęcie
Jelcze jeżdżą, a MAN zaliczył awarię
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Obecnie Police Osiedle Chemik pełni funkcję przystanku przelotowego dla linii 103, 106, 107, 109, 110, 111, 524 i 526, a także polickiej Linii Samorządowej.

autor: man na podstawie wiedzy własnej