Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin imprezy

Trwa głosowanie w SBO 2024. Oddaj swój głos na zlot zabytkowych autobusów!

za STMKM,

dodane przez MlodyS53; zmodyfikowane

Trwa głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2024. Swój projekt złożyli członkowie Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej – „Festyn połączony ze zlotem zabytkowych autobusów z okazji 145-lecia komunikacji miejskiej w Szczecinie”. Zachęcamy do oddania głosu!

Projekt znajduje się w obszarze „Słoneczne, Majowe” pod numerem „2”.

Plan zakłada organizację festynu połączonego ze zlotem zabytkowych autobusów na terenie zajezdni SPA Dąbie.

Głosowanie trwa do 23 listopada, do godziny 12:00. Aby zagłosować, nie ma konieczności się rejestrować ani logować na konto w systemie. Dane będą sprawdzane z Urzędową Ewidencją mieszkańców.

Jedyne wymagane dane do zagłosowania to:

  • numer PESEL,
  • imię,
  • nazwisko,
  • nazwisko panieńskie matki,
  • numer telefonu.

zdjęcie
Kurs wariantowy pod Mostostal
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
23 sierpnia 1879 roku to przełomowy dzień w historii komunikacji miejskiej w Szczecinie. W tym dniu miała miejsce inauguracja pierwszej linii tramwaju konnego w Szczecinie, która zapoczątkowała 145-letnią historię publicznego transportu w naszym mieście. W związku z tym chcielibyśmy upamiętnić tę istotną w rozwoju miasta rocznicę, poprzez organizację w dniach 7-8.09.2024 roku na terenie Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego "Dąbie" sp. z o.o. festynu/pikniku kulturalno-edukacyjnego połączonego ze zlotem zabytkowych autobusów.

zdjęcie
Kremowo-czerwony Ikarus, lecz to nie "koszmarek"
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Główną atrakcją jubileuszu będzie zlot zabytkowych autobusów z różnych zakątków Polski, możliwość ich zwiedzania, a także przejazdy zabytkowymi pojazdami. Zakładana kwota pozwoli zaprosić do Szczecina kilkanaście zabytkowych autobusów, m.in. takich jak: Jelcz 043 „Ogórek” z przyczepą P01 z Poznania, Jelcz 021 (przegubowy „Ogórek”) z Krakowa, Jelcz 120M z Torunia, MAN NL222 ze Stargardu, Krupp L4500D z Żukowa, San H100 z Żukowa, Ikarus 280.26 z Poznania, Jelcz PR110M z Łodzi, Jelcz M121M z Warszawy, Jelcz 272 MEX z Warszawy, Ikarus 160P z Warszawy oraz Chausson AH48 także z Warszawy.

Impreza będzie ogólnodostępna i bezpłatna dla wszystkich mieszkańców i turystów. Projekt jest skierowany zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych pasjonatów, którym zależy na zachowaniu historycznej tkanki miasta, a także wszystkim innym mieszkańcom Szczecina oraz turystom.

Jeśli zależy Ci na:

  • upamiętnieniu rocznicy związanej z uruchomieniem pierwszego publicznego transportu w Szczecinie,
  • podtrzymaniu pamięci związanej ze szczecińską historią komunikacji miejskiej,
  • wzroście świadomości dotyczącej zrównoważonego transportu w aglomeracji szczecińskiej,
  • promocji miasta na terenie kraju poprzez organizację zlotu zabytkowych autobusów, które przyjadą z innych polskich miast,

Zagłosuj na projekt pod numerem „2” w obszarze „Słoneczne, Majowe”!

brak komentarzy