W listopadzie 2005 roku Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji z Krakowa przeprowadziło na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego badania napełnień pojazdów komunikacji miejskiej, badania struktury biletowej oraz badania oceny komunikacji miejskiej przez pasażerów. Wstępny raport przedstawiono w lutym 2006, ostateczny – w maju. Planowane jest przeprowadzenie dodatkowo badania kierunków przemieszczania pasażerów (tzw. więźby), co umożliwi opracowanie nowej sieci komunikacyjnej.
Sieć tramwajowa nie przystaje do potrzeb mieszkańców, a kilka linii autobusowych można by zamknąć. To niektóre informacje i wnioski wynikające z badań komunikacji w Szczecinie.

88 komentarzy | czytaj dalej »

Badania komunikacji miejskiej wykazały, że szczecińskie autobusy i tramwaje nie jeżdżą tam, gdzie trzeba. Co z tego wynika? Przynajmniej przez rok - nic.

21 komentarzy | czytaj dalej »

Przez kilka miesięcy pasażerowie autobusów i tramwajów odpowiadali na pytania ankieterów. Miasto za pośrednictwem Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego zapłaciło za nie ponad 185 tys. zł. Wyniki zajęły kilka tysięcy stron maszynopisu. I na razie trafią prawdopodobnie na półkę.

11 komentarzy | czytaj dalej »

Od badań komunikacji miejskiej minęło pięć miesięcy. Do dziś nie poznaliśmy wyników. ZDiTM wydał na to 150 tys. zł z publicznych pieniędzy. Wiceprezydent Andrzej Grabiec: W środę zażądam wyjaśnień w tej sprawie.

60 komentarzy | czytaj dalej »

Horrendalne sceny dzieją się podczas godzin szczytu w autobusach linii nr 106 i 107 - alarmuje Jakub Matura. Chodzi oczywiście o tłok.

65 komentarzy | czytaj dalej »

Czy autobusy i tramwaje jeżdżą tam, gdzie są najbardziej potrzebne? Które linie są przeładowane, a gdzie wozy jeżdżą prawie puste? Jak zmienić siatkę połączeń w Szczecinie? 400 studentów będzie od soboty badać, czy mamy dobrze zorganizowaną komunikację publiczną.

83 komentarze | czytaj dalej »

Trwają zapisy chętnych do wzięcia udziału w badaniach potoków pasażerskich w środkach komunikacji miejskiej, które zostaną przeprowadzone na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przez Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP oraz Koło Naukowe Transportu WZiEU US.

83 komentarze | czytaj dalej »

Który tramwaj wybrać - siódemkę, czwórkę, jedynkę? A może stworzyć siódemkę bis? O tym, czy i jak połączyć pl. Rodła z Basenem Górniczym, mają zdecydować wyniki badań ruchu pasażerskiego.

brak komentarzy | czytaj dalej »